Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar CAR AUDIO > Amplificatoare auto & stuff

Amplificatoare auto & stuff Amplificatoare Auto, Statii, Cabluri, Condensatoare, Baterii Deep Cycle, audio

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-07-06, 12:35   #1
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Cumpar amplificator

Astept oferte pentru amplificator de masina. Vreau neaparat sa fie monobloc, sa aive MINIM 400 rms si maxim 550 rms ... si pe cat posibil nou cu factura si garantie. accept si ceva sh, dar in stare buna si la un pret avantajos.
Il vreau pentru un kicker solo-baric L5 10".
__________________
steaua23 is offline  
Old 18-07-06, 19:19   #2
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cumpar amplificator

nu vrea nimeni sa vanda o statie ???
steaua23 is offline  
Old 18-07-06, 21:53   #3
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Cumpar amplificator

iti vand eu un rf.....cred k il stii.....dar are 337 rms....eu tin 12l7 p el acum..
vpower16v is offline  
Old 18-07-06, 22:19   #4
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cumpar amplificator

stiu amplificatorul ... dar din pacate are doar 337 rms. eu l-as lua ... da parca nu-mi vine sa stau iar peste cateva luni cu el la vanzare ...
steaua23 is offline  
Old 19-07-06, 00:02   #5
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Cumpar amplificator

te cred....nici eu nu stiu daca sa l mai vand sau nu..imi place ff mult cum suna..si daca e sa l dau nu l dau p gratis...sper sa iti gasesti ceva bun
__________________
ps: Cumpar vinyl-uri audiofile in stare buna, fara zgarieturi, rog seriozitate !

gen muzical cautat : manele
vpower16v is offline  
Old 22-07-06, 18:18   #6
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cumpar amplificator

se poate inchide si aici ...
steaua23 is offline  
Old 22-07-06, 19:36   #7
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar amplificator

Quote:
Originally Posted by steaua23
Astept oferte pentru amplificator de masina. Vreau neaparat sa fie monobloc, sa aive MINIM 400 rms si maxim 550 rms ... si pe cat posibil nou cu factura si garantie. accept si ceva sh, dar in stare buna si la un pret avantajos.
Il vreau pentru un kicker solo-baric L5 10".
Daca nu ti-ai luat ,am eu un APA 4300HX, Clarion.Cap de serie.
PS: Am cautat termenul "aive" si in engleza si in romana.Nu exista.Dictionar romanes n-am,poate acolo l-as gasi(insa nu cred...este doar o davada de agramtism in cea mai pura forma),dar cand postezi,incearca a folosi limba natiei majoritare pe forum sau macar una de circulatie internationala.Si sa stii,ca nu-i nici o rusine cunoasterea limbii romane ...nu te va considera nimeni mai putin smecher sau "versat"
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 22-07-06, 21:01   #8
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cumpar amplificator

amplificator mi-am luat. merci de oferta.
ps: cred ca am vb cat se poate de romaneste. greseli pot aparea pe forum, dar asta nu reflecta cunostintele unei pesoane. pot aparea greseli la tastare... spre exemplu
steaua23 is offline  
Old 22-07-06, 21:35   #9
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Cumpar amplificator

[QUOTE=lascarica] o davada de agramtism QUOTE]
mai bine taci.....nu e topicul meu....dar tocmai ti ai dat cu mucii in fasole ! so cill
vpower16v is offline  
Old 23-07-06, 02:05   #10
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar amplificator

[QUOTE=vpower16v]
Quote:
Originally Posted by lascarica
o davada de agramtism QUOTE]
mai bine taci.....nu e topicul meu....dar tocmai ti ai dat cu mucii in fasole ! so cill
N-am dat cu mucii in fasole ci nu s-a tastat "a"-ul.Ceea ce nu se poate spune in cazul "aive"=AIBA unde chiar daca V este langa B...E nu-i chiar langa A ...fiind doua "greseli" intr-un cuvant tind sa cred ca nu-s greseli.
Asa ca n-ai demonstrat nimic.Iar daca vrei sa te bagi in seama,pot sa-ti arat greseli si aberatii in 90% din posturile tale .Nu mai vorbesc de cursivitatea in exprimare...eu zic sa nu te mai bagi cand e vorba de asa ceva,pana nu vei fi in stare sa te exprimi in limba romana fara a provoca fracturi circumvolutiunilor celor ce lectureaza.Stai in banca ta si lasa mucii mei in pace
lascarica is offline  
Old 23-07-06, 03:44   #11
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cumpar amplificator

Chill !

lascarica... Lupta ta e una dreapta...dar cu sanse inexistente de izbanda.

Lasati offtopic-ul.

Nenea moderatoru'...se poate pune lacatu' pe topic. :P
ReLLaXX is offline  
Old 23-07-06, 11:46   #12
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Cumpar amplificator

ok !!! ZEULE !!!!!!! cu ton prietenos , din respect pt moderatori , tin sa iti precizez , ZEULE !!!!!! , "K" agramatism nu exista in dex ul limbii romane , exista doar adjectivul agramat si atat ! ..agramatism este un substantiv....dar sunt sigur K tu stiai asta ! nu?! iar posturile mele nu le comentam ! este limbajul meu si imi asum responsabilitatea pt el . am terminat .bafta !
vpower16v is offline  
Old 23-07-06, 13:05   #13
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar amplificator

Te rog mai treci si pe la scoala...Ia vezi,exista sau nu: http://agramatism.vocabular.ro/wordS...3f1984e4e7b5b0 ...?..macar puteai sa cauti un pic inainte de a-ti da cu parerea. Voi intra un pic si pe zona ta de audio,ca sunt curios daca si acolo esti la fel de priceput...eu sunt mai batran,dar faceam sonorizari ale unor evenimente de prin '94.Cu oameni de care poti citi prin carti...dar tu nu prea citesti ,din pacate,din cate observ..
Succes...non-zeule !
PS: binenteles ca te sfatuiesc sa nu te mai faci de ras.Asta nu-i o sectiune destinata glumelor si nici offtopicul nostru nu face bine.

Last edited by lascarica; 23-07-06 at 13:10.
lascarica is offline  
Old 23-07-06, 13:12   #14
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar amplificator

Scuze pt postul repetat,rog uniti-le...N-am avut incotro,am observat tarziu ca linkul nu merge...
Deci:
1. AGRAMAT'ISM s.n. Necunoastere a scrierii si a vorbirii corecte; lipsă totală de învăţătură; p. ext. incultură, ignoranţă. - Din germ. Agrammatismus, fr. agrammatisme.
Sursă : DEX'98 (136 - ana_zecheru

2. AGRAMAT'ISM s. v. ignoranţă, incultură, nepricepere, nestiinţă.
Sursă : Sinonime (171240) - siveco

3. agramat'ism s. n. (sil. -gra-), pl. agramat'isme
Sursă : DOR (220959) - siveco

4. AGRAMAT'ISM n. Necunoastere a scrierii si a vorbirii corecte; incultură. /<germ. Agrammatismus, fr. agrammatisme
Sursă : NODEX (32226 - siveco
lascarica is offline  
Old 23-07-06, 13:23   #15
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cumpar amplificator

e greu sa dai copy si paste ? hai vezi ca esti cam pe langa ce se discuta aici ...
steaua23 is offline  
Closed Thread


- Copyright 2026 4Tuning -