![]() |
Cumpar amplificator
Astept oferte pentru amplificator de masina. Vreau neaparat sa fie monobloc, sa aive MINIM 400 rms si maxim 550 rms ... si pe cat posibil nou cu factura si garantie. accept si ceva sh, dar in stare buna si la un pret avantajos.
Il vreau pentru un kicker solo-baric L5 10". |
Re: Cumpar amplificator
nu vrea nimeni sa vanda o statie ???
|
Re: Cumpar amplificator
iti vand eu un rf.....cred k il stii.....dar are 337 rms....eu tin 12l7 p el acum..
|
Re: Cumpar amplificator
stiu amplificatorul ... dar din pacate are doar 337 rms. eu l-as lua ... da parca nu-mi vine sa stau iar peste cateva luni cu el la vanzare :( ...
|
Re: Cumpar amplificator
te cred....nici eu nu stiu daca sa l mai vand sau nu..imi place ff mult cum suna..si daca e sa l dau nu l dau p gratis...sper sa iti gasesti ceva bun :)
|
Re: Cumpar amplificator
se poate inchide si aici ...
|
Re: Cumpar amplificator
Quote:
PS: Am cautat termenul "aive" si in engleza si in romana.Nu exista.Dictionar romanes n-am,poate acolo l-as gasi(insa nu cred...este doar o davada de agramtism in cea mai pura forma),dar cand postezi,incearca a folosi limba natiei majoritare pe forum sau macar una de circulatie internationala;).Si sa stii,ca nu-i nici o rusine cunoasterea limbii romane:oops: ...nu te va considera nimeni mai putin smecher sau "versat":???: |
Re: Cumpar amplificator
amplificator mi-am luat. merci de oferta.
ps: cred ca am vb cat se poate de romaneste. greseli pot aparea pe forum, dar asta nu reflecta cunostintele unei pesoane. pot aparea greseli la tastare... spre exemplu |
Re: Cumpar amplificator
[QUOTE=lascarica] o davada de agramtism QUOTE]
mai bine taci.....nu e topicul meu....dar tocmai ti ai dat cu mucii in fasole ! so cill ;) |
Re: Cumpar amplificator
[QUOTE=vpower16v]
Quote:
Asa ca n-ai demonstrat nimic.Iar daca vrei sa te bagi in seama,pot sa-ti arat greseli si aberatii in 90% din posturile tale .Nu mai vorbesc de cursivitatea in exprimare...eu zic sa nu te mai bagi cand e vorba de asa ceva,pana nu vei fi in stare sa te exprimi in limba romana fara a provoca fracturi circumvolutiunilor celor ce lectureaza;).Stai in banca ta si lasa mucii mei in pace:???: |
Re: Cumpar amplificator
Chill !
lascarica... Lupta ta e una dreapta...dar cu sanse inexistente de izbanda. ;) Lasati offtopic-ul. Nenea moderatoru'...se poate pune lacatu' pe topic. :P |
Re: Cumpar amplificator
ok !!! ZEULE !!!!!!! cu ton prietenos , din respect pt moderatori , tin sa iti precizez , ZEULE !!!!!! , "K" agramatism nu exista in dex ul limbii romane , exista doar adjectivul agramat si atat ! ..agramatism este un substantiv....dar sunt sigur K tu stiai asta ! nu?! iar posturile mele nu le comentam ! este limbajul meu si imi asum responsabilitatea pt el . am terminat .bafta !
|
Re: Cumpar amplificator
Te rog mai treci si pe la scoala;)...Ia vezi,exista sau nu: http://agramatism.vocabular.ro/wordS...3f1984e4e7b5b0 ...?..macar puteai sa cauti un pic inainte de a-ti da cu parerea. Voi intra un pic si pe zona ta de audio,ca sunt curios daca si acolo esti la fel de priceput...eu sunt mai batran,dar faceam sonorizari ale unor evenimente de prin '94.Cu oameni de care poti citi prin carti...dar tu nu prea citesti ,din pacate,din cate observ..:(
Succes...non-zeule ! PS: binenteles ca te sfatuiesc sa nu te mai faci de ras.Asta nu-i o sectiune destinata glumelor si nici offtopicul nostru nu face bine. |
Re: Cumpar amplificator
Scuze pt postul repetat,rog uniti-le...N-am avut incotro,am observat tarziu ca linkul nu merge...
Deci: 1. AGRAMAT'ISM s.n. Necunoastere a scrierii si a vorbirii corecte; lipsă totală de învăţătură; p. ext. incultură, ignoranţă. - Din germ. Agrammatismus, fr. agrammatisme. Sursă : DEX'98 (1368) - ana_zecheru 2. AGRAMAT'ISM s. v. ignoranţă, incultură, nepricepere, nestiinţă. Sursă : Sinonime (171240) - siveco 3. agramat'ism s. n. (sil. -gra-), pl. agramat'isme Sursă : DOR (220959) - siveco 4. AGRAMAT'ISM n. Necunoastere a scrierii si a vorbirii corecte; incultură. /<germ. Agrammatismus, fr. agrammatisme Sursă : NODEX (322268) - siveco |
Re: Cumpar amplificator
e greu sa dai copy si paste ? hai vezi ca esti cam pe langa ce se discuta aici ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning