Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care in opinia voastra este mai buna?
Audi 56 33.53%
BMW 111 66.47%
Voters: 167. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-06-08, 12:43   #421
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

daca asa arata bmw z10...atunci (dupa parerea mea) i-au copiat pe cei de la audi si lambo.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw_z10_2.jpg
Views:	60
Size:	44.4 KB
ID:	573326   Click image for larger version

Name:	FHGTKBSF.jpg
Views:	57
Size:	29.8 KB
ID:	573327  
Cristy65 is offline  
Old 24-06-08, 12:43   #422
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by NOScox View Post
) un fel de reclama pepsi vs cola!
ce tare semnatura ai....de parca daca ara ajunge vreun OPC la 8000 rpm ar mai avrea vreun pic de cuplu sau putere.... dar ce sa stii tu curba de cuplu....raportu turatie cuplu maxim...
http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.c...1669951659.jpg
http://www.caradvice.com.au/wp-conte...07/08/dash.jpg
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 24-06-08, 12:46   #423
Ionut90

Stage 3
 
Ionut90's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 137
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
daca asa arata bmw z10...atunci (dupa parerea mea) i-au copiat pe cei de la audi si lambo.
stiu ca iau copiat dar si cei de la audi au copiat ceva de la lambo doar fac parte din acelasi grup(VAG)
Ionut90 is offline  
Old 24-06-08, 12:47   #424
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
daca asa arata bmw z10...atunci (dupa parerea mea) i-au copiat pe cei de la audi si lambo.
esti tu rautacios..cum poti sa crezi ca spatele seamana cu asta:
http://www.zcars.com.au/userimages/u...1159418706.jpg

si lasa-ma sa ghicesc...R8 va avea si V10..pana iese Z10..care ce motor va avea? V10....iupiii...


acum serios..nu zic ca BMW nu e o firma tare..are si calitati f multe..si dezavantaje dar eu sunt in stare sa accept asta..pe cand sunt multi care stiu decat BMW RULLZ.
bogdan_wrc is offline  
Old 24-06-08, 14:06   #425
13tsp

Stage 5
 
13tsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,496
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Aleg BMW prin simplul fapt ca e masina mea preferata,alte argumente ar fi motoarele,a luat locul 1 la 4 categorii pentru motorul anului si sa nu uitam monstrul de 5000cmc si 507 cp care a luat premiul de motorul anului pentru al 2-lea an consecutiv,Audi se tin dupa BMW cu motoare supraalimentate,in schimb BMW o arde cu motoare aspirate,cat despre divizia sport M GmBH dupa parerea mea nu se compara cu S sau RS orice o fi avut AUDI.
Am vazut ca nu este inclus in aces poll si Mercedes,care tot dupa parerea mea este sub BMW,sa nu uitam ca pe lumea asta sunt 3 firme mari costructoare de masini care sunt pe profit ele sunt Toyota,BMW si Porsche.Numai bine...
__________________
"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit the fence.
"Torque" is how far you take the fence with you.
13tsp is offline  
Old 24-06-08, 16:05   #426
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: General - AUDI vs BMW -

mercedes? asta nu e thread de cate reglaje are scaunul Atata am avut respect pt. motorul amg de 6,2 facut manual cu cuplu monstru da vad ca totusi si ala e ruina din moment ce vor sa renunte la el pt. ca consuma mai mult decat trebe . Mercedes e o ruina..nu au fost capabili sa faca un motor competitiv la performante la clasa medie ca si cum are bmw 4.0 pe m3 sau audi 4.2 ...a trebuit sa il puna pe cel mai mare si pe c-klasse amg ca sa faca fatza competitiei..adica pe cel de 6.2 care il gasesti pana la sl si s si foarte putin diferite intre ele (supape/turbo...ma rog) . In schimb audi are frumos 4.2 v8 pe rs4 , s5 , r8..v10 pe rs6 si s8 ...pt. a8 au 6.0 w12 ca motor de varf...si bmw frumos pe m3 4.0 v8 si pe m5 5.0 v10..nu s-au apucat sa puna acelasi motor de pe m5 pe m3 sau de pe rs6 pe rs4 cum a facut mercedes cu 6.2 pe toate modelele de varf...asta e dovada de incompetenta ca nu is in stare sa aibe mai multe motoare competitive la aceeasi cilindree ca si concurenta .
lrazvani is offline  
Old 24-06-08, 16:37   #427
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
daca asa arata bmw z10...atunci (dupa parerea mea) i-au copiat pe cei de la audi si lambo.
realizezi ca poza aia e facuta in photoshp nu? botul e de seria 3 e90 latzit.. foarte urat.. nu pastraza proportiile... jantele de M6 (de parca nu ar face bmw un model nou de jante pt o noua clasa)... bla bla bla

urat ca ajungi sa dai astfel de exemple... kiar nu ai gusturi? nu poti depista un fake???
ma opresc aici ca sa nu devin ironic!
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!
CuzKo is offline  
Old 24-06-08, 16:40   #428
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by CuzKo View Post
realizezi ca poza aia e facuta in photoshp nu? botul e de seria 3 e90 latzit.. foarte urat.. nu pastraza proportiile... jantele de M6 (de parca nu ar face bmw un model nou de jante pt o noua clasa)... bla bla bla

urat ca ajungi sa dai astfel de exemple... kiar nu ai gusturi? nu poti depista un fake???
ma opresc aici ca sa nu devin ironic!
am spus DACA.si cred ca poza aia e luata dintr-o revista.
Cristy65 is offline  
Old 24-06-08, 17:58   #429
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Si pentru ca zicea cineva ca Audi scoate motoarele dupa ce le scoate bmw ca sa le faca mai puternice:
Stie cineva de ce a aparut seria 1???
Sau m5 touring?
Se anunta A1.
A2 asa uratel cum e el a avut ceva clienti.
R8?
Seria 1 a aparut deoarece s-a vrut o noua identitate pentru seria 3 compact care exista de vreo 13 ani sau zi-ne tu de ce a aparut.
De seria 1 coupe si cabrio nu zici nimic?
Pentru A1 si A2 exista Mini, eu nu mi-as cumpara A1 sa nu rada ala cu Seat Arosa de mine ca am dat mult mai multi bani ca el pe un bord mai moale si alt design.
__________________
xxdadixx is offline  
Old 24-06-08, 18:42   #430
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Seria 1 a aparut deoarece s-a vrut o noua identitate pentru seria 3 compact care exista de vreo 13 ani sau zi-ne tu de ce a aparut.
De seria 1 coupe si cabrio nu zici nimic?
Pentru A1 si A2 exista Mini, eu nu mi-as cumpara A1 sa nu rada ala cu Seat Arosa de mine ca am dat mult mai multi bani ca el pe un bord mai moale si alt design.
Asta chiar e cel mai funny post de pe topicul asta de pana acum.
Pot sa ma exprim???
BMW nu avea nici un concurent direct pentru Golf GTI, R32, A3.
Masini care sunt aparute de ceva timp pe piata.
Compactele de seria 3 (desi mie imi plac) au fost palide in comparatie cu ce aveau ca adversari.
Asa ca au mai facut o serie.
Pentru A1 si A2 nu exista nimic la bmw.
Ca nici eu nu am bagat in schema Vw Lupo sau mai stiu eu ce cotet facut de vreuna din firmele grupului.
Mini e masina aia cu motoare peugeot???
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline  
Old 24-06-08, 19:02   #431
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Nu e cu motor Peugeot, ca de motorul 1.6 biturbo este vorba, cuvantul COLABORARE este cel CORECT, ce vrei tu sa spui este folosire a unui motor de la alt trust, ceea ce la BMW nu o sa existe.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 24-06-08, 19:25   #432
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Nu e cu motor Peugeot, ca de motorul 1.6 biturbo este vorba, cuvantul COLABORARE este cel CORECT, ce vrei tu sa spui este folosire a unui motor de la alt trust, ceea ce la BMW nu o sa existe.
Nu exista BIturbo pe acel 1,6.
Si Mini e un bmw cu tractiune fata si motorizare clasica bmw nuuuu ???

Sa fim seriosi mai multa legatura are un vierme cu o bujie decat Mini cu bmw-ul
bluey is offline  
Old 24-06-08, 19:42   #433
13tsp

Stage 5
 
13tsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,496
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Si pentru ca zicea cineva ca Audi scoate motoarele dupa ce le scoate bmw ca sa le faca mai puternice:
Stie cineva de ce a aparut seria 1???
Sau m5 touring?
Se anunta A1.
A2 asa uratel cum e el a avut ceva clienti.
R8?
A2 a fost scos din fabricatie tocmai din motivul ca "nu a avut clienti",cat despre R8 sunt ipocrit sa zic ca e o masina urata,dar tehnic sincer lasa de dorit,motor de 4.2 v8,care se mai regaseste pe s4,rs4,s6 modelul 2003,a8,si banuiesc ca mai este motorul de 5.0l de pe Lamborhini Gallardo de 520cp.Oricum nu vreau sa fiu rautacios,o discutie ca asta poate duce pana la infinit,pana si doi prieteni foarte buni se pot certa,e chestie de gusturi si Bluey,spune cu mana pe inima ca nu-ti place BMW deloc,si ca nu ti-ai lua niciodata unul,astept raspuns
13tsp is offline  
Old 24-06-08, 19:42   #434
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
BMW nu avea nici un concurent direct pentru Golf GTI, R32, A3.
Masini care sunt aparute de ceva timp pe piata.
BMW-ul ofera ce VW nu poate oferii in clasa compacta: tractiune spate, distributia greutatii 50/50, motor longitudinal plus o masina de clasa premium ( nu doar pretul )! De ce nu s-a scos 135i compact sau o versiune M?
Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Pentru A1 si A2 nu exista nimic la bmw.
Ca nici eu nu am bagat in schema Vw Lupo sau mai stiu eu ce cotet facut de vreuna din firmele grupului.
Nici nu o sa existe atat timp cat nu se coboara la nivelul celor de la VW si exista marca Mini. Nu trebuie sa pomenesti de lupo pentru ca Lupo nu se gaseste in clasa premium. Probabil aranjat putin s-ar vinde ca Audi .
Quote:
Originally Posted by 13tsp View Post
si Bluey,spune cu mana pe inima ca nu-ti place BMW deloc,si ca nu ti-ai lua niciodata unul,astept raspuns
Sau sa recunoasca odata ca BMW-ul e peste Audi la general!

Last edited by xxdadixx; 24-06-08 at 19:44.
xxdadixx is offline  
Old 24-06-08, 19:44   #435
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: General - AUDI vs BMW -

Quote:
Originally Posted by zarathustra View Post
DA! Daca-ti iei RS4 vei fi Dumnezeu si nu te va mai bate nimeni niciodata! Vei fi alesul.(a nu e intelege ca fac misto de rs4, care este o masina superba si pentru care am doar respect)

pentru cel care mi-a spus putin mai sus ca sunt bolnav pentru ca am declarat ca r8 nu este o masina performanta. imi mentin declaratia si nu cred ca sunt bolnav. ma sustine cineva? bate r8-ul vreo masina de la clasa ei? nu ma refer la clasa de pret ci la clasa supersport.... bate?... bate vreun Porsche 911? Lamborghini? Ferrari? Spiker ceva? Macar un Lotus Exige R?


tu ai vrut sa ne arati ca stii cateva marci nebunaticule
pai sa vedem....911 carrera S si-o fura de la r8
sunt destule ferrari care pot lua bataie de la r8
spyker e o masina exotica....deci nu e la clasa ei
lotus exige r e o masina de circuit....deci nu e la clasa ei..s-a facut vreo comparatie directa in care a batut exige? eu nu stiu...daca tu stii zi-mi si mie
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -