| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
|
View Poll Results: Care in opinia voastra este mai buna?
|
|
Audi
|
  
|
56 |
33.53% |
|
BMW
|
  
|
111 |
66.47% |
09-06-08, 01:01
|
#151
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
|
Re: General - AUDI vs BMW -
******
OnT: Pentru cei care cunosc cate ceva si despre doua roti...comparatia asta mi se pare ceva gen "Kawasaki vs. Honda/Suzuki/Yamaha....".
Bmw-urile sunt masini frumoase...dar parerea mea e ca sunt foarte rare cazurile cand un om a avut un singur Bmw mai mult de 5-6 ani. E o masina draguta, amuzanta, nervoasa...insa Audi parca e putin peste la aproape orice capitol...
Bmw-ul mi se pare o tarfa(scuzati limbajul) si Audi-ul mi se pare o fata pe care o poti iubi.(acum depinde...de preferinte  )
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
Last edited by aleks; 09-06-08 at 13:20.
|
|
|
09-06-08, 03:21
|
#152
|
Stock
Join Date: Jun 2008
Posts: 5
|
Re: General - AUDI vs BMW -
pentru userul ce m-a quotat : nu am comparat numai puterea nici nu avem ce sa compar  am comparat tot...de la confort si putere la stabilitate si siguranta (sa nu uitam ca 4 roti motrice se descurca mult mai bine decat 2 pe teren ud and so on...) Nu vreau sa fiu taran prin gandire si sa zic ca audi e mult peste bmw, zic doar ca audi este o marca nobila cu o traditie si istorie de invidiad ce ofera mai mult decat sportivitate(bmw)...ofera tot ce iti doresti de la o masina
https://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
|
|
|
09-06-08, 09:02
|
#153
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of: [VW]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
are audi quattro dar i bmw are x drive`ul.ca vad ca se tot vb de tractiune pe 4 roti la audi de parca nu ar exista si la bmw
|
|
|
09-06-08, 09:48
|
#154
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of: [BMW] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
cu ce se poate compara 135`u ? care ar fi adversarul lui de la audi
|
|
|
09-06-08, 10:13
|
#155
|
 Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
cu ce se poate compara 135`u ? care ar fi adversarul lui de la audi
|
pai nu cred ca e cv pt 135...pt 130 e S3 oarecum..da care e rivalu bmw la S8?la R8?R8 V12 (cand o sa apara)?...si oricum, A3 e mult peste seria 1 din punctul meu de vedere, incepand cu design, continuand cu interior etc
|
|
|
09-06-08, 10:53
|
#156
|
  Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of: [Super Moderators] [Moderators] [REDACTOR 4TUNING] [4TuningRO]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by _anaconda_
pai nu cred ca e cv pt 135...pt 130 e S3 oarecum..da care e rivalu bmw la S8?la R8?R8 V12 (cand o sa apara)?...si oricum, A3 e mult peste seria 1 din punctul meu de vedere, incepand cu design, continuand cu interior etc
|
deocamdata nu o sa apara nici un R8 V12 TDI, decat R8 V10 care cel mai probabil va debuta in aceasta toamna.
apropo, uite ce declara surse din interiorul Audi: ‘Why would we launch the R8 with the V12 TDI engine now, when our order books are full and we have the high-performance V10 coming? There is no firm production date yet for the diesel.’
__________________
|
|
|
09-06-08, 11:46
|
#157
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,990
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Rivalul la S8 este seria 7 - 760
|
|
|
09-06-08, 12:19
|
#158
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by Perfect Auto
Rivalul la S8 este seria 7 - 760
|
Ala cred ca e pt A8 W12 ...
|
|
|
09-06-08, 12:26
|
#159
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,990
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
da.....vreoiam sa zic doar ca este "echivalenta" bmw
|
|
|
09-06-08, 13:09
|
#160
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by Perfect Auto
da.....vreoiam sa zic doar ca este "echivalenta" bmw
|
Pai ziceam ca Bmw 760 concureaza cu A8w12 nu cu S8 ...
Cel putin asa stiu eu.
|
|
|
09-06-08, 13:19
|
#161
|
Stage 1
Join Date: Apr 2008
Posts: 11
|
Re: General - AUDI vs BMW -
faptul ca e30 e preferatul tuturor spune multe...nu am vazut sa fie cineva fanul vreunui model audi din '86...audi a scos modele tari dupa 2000 si foarte tari in 2007 gen a5,s5 etc..
|
|
|
09-06-08, 15:23
|
#162
|
 Stage 4
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
|
Re: General - AUDI vs BMW -
sa vezi cu audi care face show intr-un show de drift sau care face cerculete sunt ca sansele la 6/49, adica tind spere 0, F F F RARE, pe cand bmw toate ofera spectacol, datorita tractiunei spate!
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
|
|
|
09-06-08, 15:56
|
#163
|
|
Peugeot Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,990
Member of: [PEUGEOT]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
si daca este quattro...
|
|
|
09-06-08, 16:13
|
#164
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [BMW]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8
******
Bmw-ul mi se pare o tarfa(scuzati limbajul) si Audi-ul mi se pare o fata pe care o poti iubi.(acum depinde...de preferinte  )
|
Cate cazuri sti de "tarfe" date pe "fete pe care le poti iubi" si cate invers?
Cunosc ex posesori de Audi care au trecut la BMW si multi posesori de BMW care si-au luat tot BMW
__________________
|
|
|
09-06-08, 16:17
|
#165
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Re: General - AUDI vs BMW -
Quote:
Originally Posted by law53
sa vezi cu audi care face show intr-un show de drift sau care face cerculete sunt ca sansele la 6/49, adica tind spere 0, F F F RARE, pe cand bmw toate ofera spectacol, datorita tractiunei spate!
|
Cred ca nu urmaresti destul de atent topicul...
Vezi link-urile puse de mine ...
Ca nu fac posesorii de Audi cerculete la fel de mult cat fac cei de bmw ... asta e altceva... ca ies frumoase si cele facute de Audi ... asta conteaza
|
|
|
|
|