Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care credeti ca e mai buna ?
Audi q7 4.2 35 19.44%
Range Rover SuperCharged 145 80.56%
Voters: 180. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-09, 01:35   #31
copolinox

Stage 4
 
copolinox's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 297
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Aleg Range Rover Supercharged e mult mai impunator, la off-road se descurca mai bine dacat q7 .
copolinox is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 03:18   #32
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Pt ca ma gandesc la fiabilitate aleg cu ochii inchisi Q7, altfel Range-ul imi place mai mult.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 10:53   #33
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Quote:
Originally Posted by copolinox View Post
Aleg Range Rover Supercharged e mult mai impunator, la off-road se descurca mai bine dacat q7 .
nu stiu cati dintre propietarii de x5,q7 sau supercharged folosesc masina in off-road.pt ca o simpla iesire in off cu aceste masini presupune apoi trimiterea masinii la vopsitorie.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 11:34   #34
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Am ales Q7 pentru ca este mai fiabil si imi place mai mult si la design! (Range e cam patratos)
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 13:23   #35
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

nici una, insa inclin spre Q7 ... detest plasticul ordinar din Range.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 18:11   #36
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

aleg Range Rover dar modelu cu facelift unde interiorul e mult imbunatatit..Q7 e prea mare aduce a grandomanie americana..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 23:57   #37
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

dupa parerea mea, masinile astea nu trebuiau sa iasa de pe poarta fabricii niciodata(toate suv-urile) nu isi au nici un rost, sunt inutile pe teren accidentat(de range rover vogue am auzit ca ar fi ceva de capul lui dar modelul sport cica nu e asa de bun pentru off road, oare pentru ca e sport si ar trebui sa se mearga cu el pe sosea ceea ce il face inutil). dar sunt 2 pe care nu le urasc asa de mult: range rover si volvo xc90 asa ca votul meu se duce la range
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 01:03   #38
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Range Rover Sport este de fapt un Land Rover pe dedesupt cu alte haine. Ala Vogue este aia adevarata.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 08:50   #39
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

de ce am impresia ca in romania se vand mai multe Q7 decat in toata europa la un loc? oricum am ales range rover pt ca masina aia semnifica ceva, pe cand Q7 nu semnifica nimic. e o masina de cocalari si f urata.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 08:54   #40
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Range Rover Sport este de fapt un Land Rover pe dedesupt cu alte haine. Ala Vogue este aia adevarata.
nu prea sunt de acord cu tine. parerea mea e ca sportul e o varianta mai coborata, si putin modificata a lui vogue pentru cei care nu prea au nevoie sa iasa in off road cu ea. de aceea varianta sport se vinde numai cu pneuri pentru asfat si are si spoilerele alea si garda la sol mai joasa si jantele mai mari.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 09:30   #41
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
de ce am impresia ca in romania se vand mai multe Q7 decat in toata europa la un loc? oricum am ales range rover pt ca masina aia semnifica ceva, pe cand Q7 nu semnifica nimic. e o masina de cocalari si f urata.
AI o impresie proasta. Si ce semnifica Range-ul fata de Q7 ? Nici mie nu imi place Q7 dar postul tau o da in balarii

@ Laur. Platforma tehnica la Sport este de la un Land Rover la fel si interiorul mai nasol fata de varianta "originala". Masinile seamana destul de mult la exterior insa tehnic nu prea.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 09:20   #42
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

anaconda si Q7 e pe o platforma de touareg..Land Rover face masini tot-teren de 60 de ani nu se compara cu VW asa ca lasati orgoliile deoparte
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 10:03   #43
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Pai e pe platforma Touareg dar e o platforma buna si cele 3 masini care sunt facute cu multe similaritati tehnice sunt SUV-uri premium care costa ceva (+/- in functie de anumite dotari standard, interioare etc). Si ce legatura are faptul ca aia fac masini tot teren de 60 de ani cu niste suv-uri ? Sa platesti pret de Range Rover si sa primesti un interior de Land Rover mai ieftin la fel si platforma nu este o idee prea grozava. Eu il vad un fake cum s-ar spune, ori il cumperi pe ala Vogue ori deloc.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 11:46   #44
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Pai e pe platforma Touareg dar e o platforma buna si cele 3 masini care sunt facute cu multe similaritati tehnice sunt SUV-uri premium care costa ceva (+/- in functie de anumite dotari standard, interioare etc). Si ce legatura are faptul ca aia fac masini tot teren de 60 de ani cu niste suv-uri ? Sa platesti pret de Range Rover si sa primesti un interior de Land Rover mai ieftin la fel si platforma nu este o idee prea grozava. Eu il vad un fake cum s-ar spune, ori il cumperi pe ala Vogue ori deloc.
aaaaaa deci si Touareg e SUV premium eu zic ca nu se compara un Touareg cu un Rang Rover oricat de fan inrait VW ai fii..si atunci de ce sa platesti banii in plus pe un Cayenne sau Q7 cand tot e un touareg doar cu alt interior..cred ca in toate comparatiile Touaregul a castigat la capitolul pret ofera cat de cat un compromis intre offroad si onroad.
__________________

Last edited by adrian78bmw; 22-06-09 at 11:49.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 13:14   #45
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi q7 VS Range Rover Supercharged

Pai Touareg nu e SUV Premium ? Doar nu o fi Santa FE.

Diferentele intre el si Q7 sunt in mare parte interior, eventual ceva dotari...tehnic nu au cum sa difere prea mult. Si oricum nu sunt asa mari. Si este o masina ok, se descurca bine si on si off road, este o masina polivalenta cum s-ar spune. Nu este axata numai pe on road si praf in off si nici viceversa. Asta combinata cu pret ok il fac o masina buna...sau ma insel ?.

Uita-te la interior de Range Rover Sport si la ala Vogue, si din poze se vede diferenta. In realitate este si mai mare.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -