Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Castigatoarea ?
BMW M3 Sedan 415 55.85%
Lexus IS-F 328 44.15%
Voters: 743. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-08, 18:53   #271
rio88

Stage 2
 
rio88's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 51
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

fan bmw...
rio88 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 21:56   #272
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

m3 sedan e cel mai frumos bimmer din modele actuale. motivul: fata, faruri de coupe si caroserie de sedan farurile la sedanul simplu is urate...spatele la coupe..discutabil. depinde de gust dar asa...o forma perfecta, demna de sigla BMW, la fel de frumoasa ca si M3 E46...care-i tot o bijuterie are cutie manuala ca e un driver's car...nu ca o masina japoneza de lux care se da tare cu un body kit, 20CP mai putin, un V8 american clasic(nu de turatie ca la BMW), si o cutie automata de 8trepte) what are we talkin about?
FUYO is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 17:13   #273
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by FUYO View Post
m3 sedan e cel mai frumos bimmer din modele actuale. motivul: fata, faruri de coupe si caroserie de sedan farurile la sedanul simplu is urate...spatele la coupe..discutabil. depinde de gust dar asa...o forma perfecta, demna de sigla BMW, la fel de frumoasa ca si M3 E46...care-i tot o bijuterie are cutie manuala ca e un driver's car...nu ca o masina japoneza de lux care se da tare cu un body kit, 20CP mai putin, un V8 american clasic(nu de turatie ca la BMW), si o cutie automata de 8trepte) what are we talkin about?
''V8-ul american clasic'' e de fapt un v8 japonez de provenienta toyota modificat de yamaha.
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 18:39   #274
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

toata lumea stie ca lexus e marca de lux al producatorului toyota eu la stil ma refeream: cilindree mare, putere..mai putin. bwm scoate 420CP din 4.0l...la Lexus ii trebe un litru in plus pt o putere asemanatoare. de altfel japonezii is nebuni si scot 400 de cai si din 2.0litri daka vor.. la Evo 9 FQ-400. aia-i masina sport. IS-F e masina americana.
FUYO is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 19:43   #275
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by FUYO View Post
toata lumea stie ca lexus e marca de lux al producatorului toyota eu la stil ma refeream: cilindree mare, putere..mai putin. bwm scoate 420CP din 4.0l...la Lexus ii trebe un litru in plus pt o putere asemanatoare. de altfel japonezii is nebuni si scot 400 de cai si din 2.0litri daka vor.. la Evo 9 FQ-400. aia-i masina sport. IS-F e masina americana.
E vorba de perceptie pe piata, era mai greu de lansat in segmentul acesta un motor de turatie un bmw-ul face legea de ani buni de zile, asa are o identitate diferita, 8 viteze etc, adica vrea sa para si o masina confortabila.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 20:17   #276
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

ai dreptate, lexus mergea intotdeauna pe comfort. acuma, depinde de preferintele clientului. si cred ca e mult mai frumoasa. dar asta iarasi o chestie d gust
FUYO is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 15:45   #277
Ozeze

Stage 4
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 258
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Lexus ... Lexus ... Lexus ... it`s my dream car
Ozeze is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 12:18   #278
Zana_whisky

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Ma las pe mana la Cei d la LEXUS ... daca era un m3 coupe .. numai stateam pe ganduri .. modelu asta nu prea ma atrage ..
Zana_whisky is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 22:59   #279
DieselPower

Stock
 
DieselPower's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 8
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

https://www.youtube.com/watch?v=4N8hiUZL6gk un test mai vechi.....nu are legatura foarte mare cu topicul....

Apropo aleg Lexus pentru exclusivitate si ca sunt posesor Toyota....Din BMW ies 2 tipuri de oameni: -cei cu adevarat cunoscatori
-tigani, tarani(am vandut pamantu si mi-am luat BMW la mana a2a cu milioane de km, traficanti de droguri (deja stereotip)
Pe cand din Lexus coboara un singur tip de om...

Oricum nu va legati de puterea litrica a japonezelor........cred ca toata lumea stie ca japonezii scot putere NON-turbo din motoare minuscule...
O sa vedeti revolutia japoneza in curand cu noua Supra si NSX plus Lexus LF-A
DieselPower is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 17:52   #280
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by DieselPower View Post
https://www.youtube.com/watch?v=4N8hiUZL6gk un test mai vechi.....nu are legatura foarte mare cu topicul....

Apropo aleg Lexus pentru exclusivitate si ca sunt posesor Toyota....Din BMW ies 2 tipuri de oameni: -cei cu adevarat cunoscatori
-tigani, tarani(am vandut pamantu si mi-am luat BMW la mana a2a cu milioane de km, traficanti de droguri (deja stereotip)
Pe cand din Lexus coboara un singur tip de om...

Oricum nu va legati de puterea litrica a japonezelor........cred ca toata lumea stie ca japonezii scot putere NON-turbo din motoare minuscule...
O sa vedeti revolutia japoneza in curand cu noua Supra si NSX plus Lexus LF-A
Pai nu se aplica la tot globul pamantesc ce spui tu! Si stai linistit ca nu am vazut niciun cocalar coborand dintr-un M3 sedan. Si care e singurul tip de om ce se da jos din Lexus? Sa nu imi spui ca se dau doar oameni de stiinta, academicieni si savanti. Si stai linistit ca si BMW pregateste un supercar care le va baga in buzunar pe rivalele japoneze (ca de obicei).
Uite si un test comparativ facut de caranddriver intre M3/Porsche Turbo/Nissan GTR ca sa te mai linistesti un pic: http://www.caranddriver.com/reviews/...omparison_test
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:40   #281
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

doar ca o remarca, eu nu vad legatura dintre un M3 fie el in 2/4 usi..si Porsche 911 Turbo/Nissan GTR...poate gresesc totusi
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:50   #282
DieselPower

Stock
 
DieselPower's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 8
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Pai nu se aplica la tot globul pamantesc ce spui tu! Si stai linistit ca nu am vazut niciun cocalar coborand dintr-un M3 sedan. Si care e singurul tip de om ce se da jos din Lexus? Sa nu imi spui ca se dau doar oameni de stiinta, academicieni si savanti. Si stai linistit ca si BMW pregateste un supercar care le va baga in buzunar pe rivalele japoneze (ca de obicei).
Uite si un test comparativ facut de caranddriver intre M3/Porsche Turbo/Nissan GTR ca sa te mai linistesti un pic: http://www.caranddriver.com/reviews/...omparison_test
Singuru care te-ai agitat ai fost tu:)

Am si zis ca nu are nici o legatura....dar esti atat de infocat intre elicele albastre ca ai impresia ca oricine comenteaza asupra bavarezei te insulta...
DieselPower is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:52   #283
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by DieselPower View Post
Singuru care te-ai agitat ai fost tu:)

Am si zis ca nu are nici o legatura....dar esti atat de infocat intre elicele albastre ca ai impresia ca oricine comenteaza asupra bavarezei te insulta...
Nu stiu de unde ai dedus ca m-as fi simtit insultat. Cred ca ce spui tu se poate aplica si in cazul fiecarei marci in parte.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:55   #284
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
doar ca o remarca, eu nu vad legatura dintre un M3 fie el in 2/4 usi..si Porsche 911 Turbo/Nissan GTR...poate gresesc totusi
Ai citit tot testul?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 21:11   #285
schumi8106

Stage 1
 
schumi8106's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 15
Default Re: BMW M3 Sedan sau Lexus IS-F?

Viteza maxima a lui IS-F este de 322 km/h as vrea so vad si pe asta oricum din ce am citit pana acum deja nu mai comparati masinile ci oamenii care le cumpara.daca un tigan borat are bani de f430 atunci ferrariu e mai prost ca lambo? la fel si aici nu conteaza cati tigani au bmw ci conteaza masina in sine.sincer merg pe masina europeana (italiana,nemteasca) decat o masina americana sau asiatica.cineva compara bmw cu toyota la f1 si intrun fel avea dreptate ca in f1 iti faci reclama sau tio strici definitiv..iar toyota are cel mai mare buget si la fiecare cursa isi sparge motoru sau o termina pe ultimele locuri pe cand bmw in campionatu 2008 e a3a masina dupa ferrari si mclaren.sincer nu mias lua nici una din cele 2 dar daca ar fi sa aleg prefer bmwul fara nici un fel de indoiala.
schumi8106 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -