Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-02-07, 18:42   #91
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

nu eram in masina mea.. eram cu prietena mea in toyota aygo )).. deci nu aveam ce sa fac .. dar daca o mai vad nu are cum sa scape ..
Speeder ai pm ..
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.

Last edited by Bemelo; 16-02-07 at 18:45.
Bemelo is offline  
Old 18-02-07, 15:02   #92
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
Pt viata de zi cu zi Ford-ul este o masina groaznica. Diferentialul acela face toti banii pe circuit dar pe strada este foarte incomod ...Putin off topic am vazut un Focus Rs albastru pe la piata gemenii la semafor... la volan o super pzd... .. nu imi mai reveneam ))
De unde stii ? conduci un rs zi de zi? Eu am vazut destule rs-uri prin germania chiar si in miscare, iar soferul parea f. relaxat!
UNLORD is offline  
Old 18-02-07, 18:19   #93
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

In Germania.. unde drumurile sunt ca pe circuit.. pe drumuri cu gropi, denivelate adica cum sunt in bucurestie e foarte nasol. Nu nu am condus masina dar am citit review-uri si vazut filme. Daca stii ce face acel diferential iti dai seama de ce Rs-ul este o masina greu de condus in viata de zi cu zi pe drumuri cat de cat normale ca sa nu zic proaste..
Bemelo is offline  
Old 19-02-07, 08:51   #94
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
De unde stii ? conduci un rs zi de zi? Eu am vazut destule rs-uri prin germania chiar si in miscare, iar soferul parea f. relaxat!
mai nou comparam Ro cu Germ? si de cand comparam o masina dupa cum arata soferul la volan? daca e constipat sau are prob cu burta..sau il doare rveun organ...e masina proasta..clar!!
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 19-02-07, 11:20   #95
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Bogdane esti de coma
GTI is offline  
Old 19-02-07, 11:47   #96
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
nu eram in masina mea.. eram cu prietena mea in toyota aygo )).. deci nu aveam ce sa fac .. dar daca o mai vad nu are cum sa scape ..
Speeder ai pm ..
deci umblii cu fata,..si te uiti dupa altele.... nasol moment.. :P :P barbatii E nEste porci ))

GTI, ce sa-i fac frate, daca unii compara masinile dupa fatza celui de la volan... nu ma pot abtine. si zi merci ca am raspuns eu, ca daca raspunde zGb mueam toti de ras...

revenind..aleg GTI
bogdan_wrc is offline  
Old 21-02-07, 18:45   #97
pharaon

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 182
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
In Germania.. unde drumurile sunt ca pe circuit.. pe drumuri cu gropi, denivelate adica cum sunt in bucurestie e foarte nasol. Nu nu am condus masina dar am citit review-uri si vazut filme. Daca stii ce face acel diferential iti dai seama de ce Rs-ul este o masina greu de condus in viata de zi cu zi pe drumuri cat de cat normale ca sa nu zic proaste..
Adica aia care au testat-o au venit prin bucuresti pe soseua giurgiului sa o incerce? nu sunt prea convingatoare explicatiile voastre! Sa presupunem ca e asa cum ziceti voi, credeti ca pe circuit ar fi mai rapid un gti?
pharaon is offline  
Old 21-02-07, 22:13   #98
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

NU. Pe circuit Rs-ul e rege. Nimeni nu a zis ca e mai bun un Gti pe circuit.. Dar din pacate noi nu suntem pe circuit .. Si nu e vb numai de gropi e vb de orice denivelare sau portiune imperfecta de drum care exista oriunde nu numai in Romania, ce face ca Rs-ul sa fie o masina foarte incomod de condus.

Last edited by Bemelo; 21-02-07 at 22:16.
Bemelo is offline  
Old 22-02-07, 10:56   #99
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
NU. Pe circuit Rs-ul e rege. Nimeni nu a zis ca e mai bun un Gti pe circuit.. Dar din pacate noi nu suntem pe circuit .. Si nu e vb numai de gropi e vb de orice denivelare sau portiune imperfecta de drum care exista oriunde nu numai in Romania, ce face ca Rs-ul sa fie o masina foarte incomod de condus.
e greu de condus in traficul de zi cu zi din cauza autoblocantului,raza foarte mare de bracaj (care nu prea te ajuta la parcari,manevre din trafic).e o masina f buna pe circuit dar greu de utilizat in tragicul cotidian.
__________________
Colin Forever!
tfsi is offline  
Old 22-02-07, 17:24   #100
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Eu de aia as cumpara un RS pt performantele pure! Parca am fi la un forum de limuzine (4confort) si nu unul de tuning! Asa de ce nu v-ati luat masini de familie?
UNLORD is offline  
Old 22-02-07, 20:04   #101
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

Mda, numai performantele pure conteaza.. Eu folosesc zi de zi masina mea sa stii si destul de mult deci conteaza si confortul si calitatea ... Pt perf. pure exista motorul sau o masina special facuta pt asa ceva unde conf. si calitatea sunt irelevante; o masina de cricuit folosita f rar .. ceea ce imi si doresc. Asta e ult meu post pe topicul asta. Am incercat sa demonstrez ceva dar vad ca nu se poate..
Bemelo is offline  
Old 23-02-07, 10:46   #102
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: GOLF 5 GTi VS. Ford focus RS

eu nu prea inteleg de ce incercati sa va convingeti unii pe ceilalti ... e destul de evident ca cele doua masini au caractere diferite si alegerea este una pur subiectiva ... deci... kiss and make up ...
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -