| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
02-07-05, 11:01
|
#1
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Ford Scorpio vs Opel Manta
Ford Scorpio vs Opel Manta(din acelasi an)
|
|
|
02-07-05, 11:05
|
#2
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Care credeti ca e mai tare la viteza? Eu(adik taicamiu) am Ford Scorpio si vreau sa o compar cu un Opel Manta. Eu zic ca la viteza e mai buna Scorpio pentru ca am vazut cand o calca taicamiu se cunoaste.Dar am vazut si un Opel Manta si am vazut ca nu prea avea putere.
|
|
|
02-07-05, 16:16
|
#3
|
|
Seat Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of: [SEAT]
|
pai zi si u ce motorizari ca daca ai 2.4 normal ca faci un opel manta kre din cate stiam yo are cel mai mare motor de 2.0( nu sunt sigur da...)
__________________
|
|
|
02-07-05, 18:42
|
#4
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Fordul Scorpio are 2.0i iar Opel Manta sa zicem tot cu 2.0. Care crezi?
|
|
|
02-07-05, 18:47
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
|
|
|
|
02-07-05, 18:56
|
#6
|
|
Seat Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of: [SEAT]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Yonut21\"
Fordul Scorpio are 2.0i iar Opel Manta sa zicem tot cu 2.0. Care crezi?
|
.........in cazul asta  opel manta
|
|
|
02-07-05, 18:58
|
#7
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Voi ziceti ca la viteza e mai buna Manta? Nush sigur.
|
|
|
02-07-05, 21:40
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Yonut21\"
Voi ziceti ca la viteza e mai buna Manta? Nush sigur.
|
ba ce tot te invarti, ce sa mai vb opel e clar mai tare pana se misca matahala aia de ford , cu siguranta o face si MATIZUL MEU
vezi ca te las 200m si apoi t salut si iti fac si o poza si tot yo castig cu matizul
stii ce fac cu fordu tau  cu el
|
|
|
02-07-05, 21:47
|
#9
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Ma TND-TEAM, Matizul tau poate il face pe Scorpio doar la plecare dar dupe aia te lasa in urma 300m din aia 400m. Asa ca nu te mai da rotund cu Matizul, ca in topic nu era vorba de MATIZ.
|
|
|
02-07-05, 21:51
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
|
+ COMPARATIA ESTE TOTAL ERONATA , MASINILE SUNT TOTAL DIFERITE \"ACEST TOPIK TREBUIE INCHIS \"
|
|
|
02-07-05, 22:31
|
#11
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"TND--TEAM\"
+ COMPARATIA ESTE TOTAL ERONATA , MASINILE SUNT TOTAL DIFERITE \"ACEST TOPIK TREBUIE INCHIS \" 
|
Sa o crezi tu ca, comparatia este eronata... Dak nu stii dute si te documenteaza. Ele au aproape aceeasi motorizare si anul de fabricatie este cam acelasi..+- 2-3 ani.
|
|
|
03-07-05, 00:20
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of: [Hyundai]
|
aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
ma scuzatzi de offtopic!
|
|
|
03-07-05, 00:42
|
#13
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of: [Crazy Drivers] [DACIA] [FORD]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"orlando\"
aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
|
Da bine stiu... dar Tnd-team are trompeta cam mare si mi-a spus ca, comparatia este eronata si nu inteleg de ce a spuso. Eu am vrut doar sa compar Fordul Scorpio cu un Opel Manta ca sa vad si parerile celorlalti ca de parerile lui tnd-team m-am saturat.
|
|
|
03-07-05, 13:45
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of: [Hyundai]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Yonut21\"
Quote:
|
Originally Posted by \"orlando\"
aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
|
Da bine stiu... dar Tnd-team are trompeta cam mare si mi-a spus ca, comparatia este eronata si nu inteleg de ce a spuso. Eu am vrut doar sa compar Fordul Scorpio cu un Opel Manta ca sa vad si parerile celorlalti ca de parerile lui tnd-team m-am saturat.
|
ok obishnuieshte-te cu simplu fapt ca nu avem 18 ani si deci nu avem mashini si de aia suntem tratatzi cum suntem...si eu am fost jignit direct sau indirect poate ca au avut dreptate dar sunt uni care se uita la varsta si zice ce o cauta asta aici ca nu are nici o treaba shi kestii de genu asta...eu unu sunt satul crede-ma...am un an de cand sunt pe forumu asta si mi s-a dat peste nas de N ori ca taci si mai joaca underground si kestii dinastea dar cei care comenteaza nu gandesc si ei putzin asa ca poate noi vrem sa invatzam tot ce este legat de mashini...dar ei nu domne dca nu ai 18 ani ce cautzi pe forum!
o sa vezi si tu cand or incepe lumea sa faca asa...daca vrei iti dau si PM cu aia care s-au luat fara nici un motiv de mine...!
|
|
|
08-08-05, 16:45
|
#15
|
Stage 3
Join Date: May 2005
Posts: 145
|
Eu unu am mers cu opel manta ... si ce pot sa zic ... este o masina care mai mult este de omorat ... adica persoana cu care mergeam eu schimba vitezele numai pe la 5000-6000 de ture de facea ca toti dracii motorul (il avea de 2000 cmc) era tot odata foarte mare parerea mea ... in fine sunt multe de spus ....
Concluzie ... manta este o masina dacuta 90% pentru curse ... adica nu este de mers la cumparaturi sau in alta parte ... si cred ca manta aia care ai vazut-o tu era facuta praff ca altfel nici nu cred ca aveai sanse sa te ti dupa ea ...
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!
Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
|
|
|
|
|