Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-07-05, 11:01   #1
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Ford Scorpio vs Opel Manta

Ford Scorpio vs Opel Manta(din acelasi an)
Yonut21 is offline  
Old 02-07-05, 11:05   #2
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default

Care credeti ca e mai tare la viteza? Eu(adik taicamiu) am Ford Scorpio si vreau sa o compar cu un Opel Manta. Eu zic ca la viteza e mai buna Scorpio pentru ca am vazut cand o calca taicamiu se cunoaste.Dar am vazut si un Opel Manta si am vazut ca nu prea avea putere.
Yonut21 is offline  
Old 02-07-05, 16:16   #3
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

pai zi si u ce motorizari ca daca ai 2.4 normal ca faci un opel manta kre din cate stiam yo are cel mai mare motor de 2.0( nu sunt sigur da...)
__________________
mike20 is offline  
Old 02-07-05, 18:42   #4
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default

Fordul Scorpio are 2.0i iar Opel Manta sa zicem tot cu 2.0. Care crezi?
Yonut21 is offline  
Old 02-07-05, 18:47   #5
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

la plecare 100% opel manta + opel manta de curse iar fordu e de familie ce curse vrei sa faci cu el sau poate ar merge la nascar
TND--TEAM is offline  
Old 02-07-05, 18:56   #6
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Yonut21\"
Fordul Scorpio are 2.0i iar Opel Manta sa zicem tot cu 2.0. Care crezi?
.........in cazul asta opel manta
mike20 is offline  
Old 02-07-05, 18:58   #7
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default

Voi ziceti ca la viteza e mai buna Manta? Nush sigur.
Yonut21 is offline  
Old 02-07-05, 21:40   #8
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Yonut21\"
Voi ziceti ca la viteza e mai buna Manta? Nush sigur.
ba ce tot te invarti, ce sa mai vb opel e clar mai tare pana se misca matahala aia de ford , cu siguranta o face si MATIZUL MEU
vezi ca te las 200m si apoi t salut si iti fac si o poza si tot yo castig cu matizul
stii ce fac cu fordu tau cu el
TND--TEAM is offline  
Old 02-07-05, 21:47   #9
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default

Ma TND-TEAM, Matizul tau poate il face pe Scorpio doar la plecare dar dupe aia te lasa in urma 300m din aia 400m. Asa ca nu te mai da rotund cu Matizul, ca in topic nu era vorba de MATIZ.
Yonut21 is offline  
Old 02-07-05, 21:51   #10
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

+ COMPARATIA ESTE TOTAL ERONATA , MASINILE SUNT TOTAL DIFERITE \"ACEST TOPIK TREBUIE INCHIS \"
TND--TEAM is offline  
Old 02-07-05, 22:31   #11
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TND--TEAM\"
+ COMPARATIA ESTE TOTAL ERONATA , MASINILE SUNT TOTAL DIFERITE \"ACEST TOPIK TREBUIE INCHIS \"
Sa o crezi tu ca, comparatia este eronata... Dak nu stii dute si te documenteaza. Ele au aproape aceeasi motorizare si anul de fabricatie este cam acelasi..+- 2-3 ani.
Yonut21 is offline  
Old 03-07-05, 00:20   #12
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
ma scuzatzi de offtopic!
orlando is offline  
Old 03-07-05, 00:42   #13
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
Da bine stiu... dar Tnd-team are trompeta cam mare si mi-a spus ca, comparatia este eronata si nu inteleg de ce a spuso. Eu am vrut doar sa compar Fordul Scorpio cu un Opel Manta ca sa vad si parerile celorlalti ca de parerile lui tnd-team m-am saturat.
Yonut21 is offline  
Old 03-07-05, 13:45   #14
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Yonut21\"
Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
aici nu conteaza doar daca sunt din acelashi an sau au aceashi motorizare conteaza si daca fac parte din aceasi clasa...
ca nu compari un tico cu un S-classe
Da bine stiu... dar Tnd-team are trompeta cam mare si mi-a spus ca, comparatia este eronata si nu inteleg de ce a spuso. Eu am vrut doar sa compar Fordul Scorpio cu un Opel Manta ca sa vad si parerile celorlalti ca de parerile lui tnd-team m-am saturat.

ok obishnuieshte-te cu simplu fapt ca nu avem 18 ani si deci nu avem mashini si de aia suntem tratatzi cum suntem...si eu am fost jignit direct sau indirect poate ca au avut dreptate dar sunt uni care se uita la varsta si zice ce o cauta asta aici ca nu are nici o treaba shi kestii de genu asta...eu unu sunt satul crede-ma...am un an de cand sunt pe forumu asta si mi s-a dat peste nas de N ori ca taci si mai joaca underground si kestii dinastea dar cei care comenteaza nu gandesc si ei putzin asa ca poate noi vrem sa invatzam tot ce este legat de mashini...dar ei nu domne dca nu ai 18 ani ce cautzi pe forum!
o sa vezi si tu cand or incepe lumea sa faca asa...daca vrei iti dau si PM cu aia care s-au luat fara nici un motiv de mine...!
orlando is offline  
Old 08-08-05, 16:45   #15
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

Eu unu am mers cu opel manta ... si ce pot sa zic ... este o masina care mai mult este de omorat ... adica persoana cu care mergeam eu schimba vitezele numai pe la 5000-6000 de ture de facea ca toti dracii motorul (il avea de 2000 cmc) era tot odata foarte mare parerea mea ... in fine sunt multe de spus ....
Concluzie ... manta este o masina dacuta 90% pentru curse ... adica nu este de mers la cumparaturi sau in alta parte ... si cred ca manta aia care ai vazut-o tu era facuta praff ca altfel nici nu cred ca aveai sanse sa te ti dupa ea ...
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!

Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
Rolex_Logan is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -