Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-05, 21:11   #31
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

hai da`o dreaq..ai bani sa dai peste 40.000 euro pe ea si ti`e frica de nishte scumpiri de benzina!!!!
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 21:22   #32
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default

da.... am citit ca se vor majora pana la circa 50.000 pe litru...ceea ce este infricoshator.... si masina am cumparat-o in leasing, nu cu banii jos.... oricum
n-as vrea sa se inteleaga ca ma scald in bani... daca ar fi sa fac un calcul de bun simtz.... intr-o zi fac vreo 50km...daca nu merg foarte mult.... asta inseamna cam 12-15 litri in functie de cum merg... adica intre 400 si 500 de mii.... care inseamna 3-3,5 mil pe saptamana si cam 12-14 milioane pe luna numai benzina.... e o suma foarte mare pentru cineva care nu are un venit propriu(clasa a 12-a)....
asa ca blowwind.... sa nu crezi tu ca stii care-i treaba ca 40.000 de euro nu-s chiar atat de multzi bani...
__________________
Mazda RX-8, Rosu metalizat - vanduta
BMW 335xi coupe, Negru Metalizat
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 21:40   #33
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

hmm..make up your mind...in pana mea ...mai intai imi spui ca ti`e frica de cresterea de pret a benzinei...apoi imi spui sa 40.000 de euro nu e o suma mare...nu stiu ce sa inteleg...dar ma rog...nu mai zic nimix pe tema asta cu toate ca mai am multe pe suflet
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 22:59   #34
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,297
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

din moment ce taticul tau a avut bani sa-ti achizitioneze aceasta masina(daca ea chiar exista... ) cred ca nu il doare buzunaru daca se face 50 de mii litru de benzina ....sincer !


Asa ca eu chestiile astea le vad ca pe niste b@sini de 2 bani...ca vezi Doamne nu e o suma prea mare 40 de mii de euro ...da` ne cacam pe noi pt. 50 de mii litru de benzina ...hai sa fim seriosi si sa nu ne mai umflam aiurea ca nu ajungem niciunde cu vrajeala asta ieftina de baietas de bani gata !


Parere proprie si personala, fara a incerca izbucnirea unui scandal !

Daca am jignit pe cineva cu ceva in acest mesaj imi cer scuze, doar gandeam in scris ...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 05:06   #35
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default

ce glume bune:40,000E nu e asa mult dar ne plangem de 50 mii la benzina ,daca ma scormonesc prin buzunare cred ca gasesc si eu 100,000E ai draqu bani ce s-au devalorizat cresc pe toate gardurile
  Reply With Quote
Old 05-05-05, 08:42   #36
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

radem si glumin cu sumele de bani dar aici omul asta chiar are dreptate! 40000E nu-s multi bani pentru un leasing! are dreptate... chiar daca are tatal lui sau cine o avea banii de leasing! dar 50000lei pentru un litru de benzina este intr-adevar o suma exagerata!

sa nu uitam ca in foarte multe tari pretul benzinei este mult mai mic ca la noi... spre exemplu in rusia benzina este 15000lei litru si motorina 12000! si asta la benzinarii nu la rafinarie! deci automat pretul la rafinarie este mult mai mic! mie mi se pare o diferenta enorma! si indiferent cat de multi bani as avea tot nu as da 50000lei pe un litru de benzina! cum a zis si el... sa dai aproape 13mil pe luna pe benzina asta e o foarte mare prostie! nu e vorba de bani ci e vb ca de banii aceia ai putea face mult mai multe lucruri decat sa te plimbi cu masina prin oras...uneori chiar inutil...

si da are dreptate in privinta consumului de benzina! soichiro m-am documentat si eu si ceea ce ai scris tu legat de motorul wankel este perfect adevarat!

atunhci hai sa ne gandim: 30% si 50000lei pe litru de benzina... asa ceva nu renteaza!
__________________
fel de fel de oameni cu fel de fel de idei: PUTINE SI FIXE!!!
SCUMP doamna SCUMP, dincolo era mai ieftin!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 09:03   #37
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Si... daca intr-adevar se va face litrul de benzina 50k, nu credeti ca o sa iasa revolutie... ?!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 09:48   #38
Trainer

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 156
Default

Nu,ca in momentul ala apare Logan 0.5 dCi care consuma 1l de motorina lunar.Plus ca o sa se inceapa sa se faca credit pentru a face plinu de benzina:acum la OMV,plinu de benzina,in 36 rate fixe,fara avans,fara girant.
Trainer is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 11:02   #39
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default

multumesc audiperformance....
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 13:31   #40
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

ieri am fost pana la mazda
o poza cu reprezentantul honda la Timisoara
si inca una cu Fisa tehnica
consum oras : 15.8
nu cred ca exagereaza prea tare omu cand zice ca 'manca' 30 intr-um regim de mers sportiv
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_079__289.jpg
Views:	451
Size:	20.3 KB
ID:	26028   Click image for larger version

Name:	image_078__178.jpg
Views:	417
Size:	26.7 KB
ID:	26029  
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 15:34   #41
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default

pacat ca nu consuma niciodata 15%....poate pe cutie automatica....eu stiu...nu stiu ce sa spun...
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 17:34   #42
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

nare rost sa mai continuam asa...consuma nu consuma 30% oricum daca chiar sa zicem ca iti consuma atata aia nui masian pt mine...
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 21:27   #43
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

in 3 zile max o sa va spun cat consuma o mazda RX-8 am un coleg de liceu care are o asemenea bijuterie
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 21:31   #44
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default

in sabii sa ne taiem!!!
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 05-05-05, 22:56   #45
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

zarathustra> man io nu am banii tai pana acum am avut o dacie break si aticamiu are un cielo si eu trec pe tico ... deci masina aia adica breaku cu toate reglajele de pe lume manca 13 in oras. ( o dacia amarata) pt. ca mai dadeam si eu in ea cat puteam ... eh tipu care a luat-o a scos consum in bucuresti si afara mixt 6.8 deci la jumate.... schimband la 2000 ture si mers afara cu 90 . deci consumu la jumate...

tu zici ca papa 22 - 23 la mers normal da mersu ala tarait poate inseamna la tine 3000 3500 de ture... si nu conteaza turele cat apasarea acceleratiei... degeaba schimbi la 3000 da pana la asta 3000 esti TALPA intelegi mersu lucrurilor? dute afara cu 100-110 mergi in oras paralel la stop cu nea gheorghe cu dacia pe gpl si scoti consum ... sportivitatea cu economia nu se pupa...

masina nu are nimica ai tu numar prea mare la pantofi. bafta

te lauzi ca ii dai in goarna tot timpu si te plangi de consum .... eu zic ca vrei sa ne demonstrezi ce masina ai tu si cata benzina bagi da in fine fiecare cu idele sale.

bafta
steph is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -