Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: care pe care!
S40 Evolve 31 32.98%
RS4 63 67.02%
Voters: 94. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-05, 11:29   #16
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

\"Riding on unique 19-inch alloy wheels framing immensely capable 18-inch disc brakes\" - comunicat de presa de pe audi uk ---- asa ca si rs4 are roti de 19 si discuri nu uriase de 15 ci uriase de 18. Scuze da m-a amuzat formularea.

Dupa parerea mea ambele masini arata ff bine. Dar cum au spus si altii volvo-ul e la limita pe cand la rs4 mai exista posibilitati de tuning.
Si la aspect sa nu uitam ca toate s-urile si rs-urile de la Audi nu doresc de 'a arata prin caroserie' ce se ascunde sub capota, doar sa aiba unele mici diferente care sa ii accentueze putin caracterul sportiv si care sa fie si practice. Sincer daca o pi**a nu isi da seama ca e rs4 sau a4 .... chiar nu ma deranjeaza .... eu sa stiu si cunoscatorii. Oricum cred ca cea mai tare senzatie e cand faci cu o masina careia nu-i dai nici 1% sanse o masina super tare ... pana la urma asta e tuningul.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 10:56   #17
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Oricum cred ca cea mai tare senzatie e cand faci cu o masina careia nu-i dai nici 1% sanse o masina super tare ... pana la urma asta e tuningul.
asta asa e, mai ales dak tinem cont de faptul ca la noi 80 % din tuningul autohton e doar style... vezi masini super tari ca design cu spoilere peste eleroane peste prize de aerisire... care nu sunt in stare sa depaseasca un tractor agricol la demaraj
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 21:41   #18
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

Audi RS4 aici jos palaria k rup nemtzii pe suedezi .... cu toate k daca e sa o luam pe partea cealalta ... AUDI este masina suedeza produsa in germania ... ceea ce inseamna k la o adica si volvo ar fi in stare sa scoata un volvo ''R'' sau ''RS'' si hai sa nu uitam un lucru ... poate exagerez dar Luam de exemplu un A8 ultimul model cu motorul W12 de 6.0 litri ... imaginatziva daca il faci S8 ce se intampla ... sau RS8
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!

Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
Rolex_Logan is offline   Reply With Quote
Old 13-05-07, 12:24   #19
Malos

Stage 5
 
Malos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Pe S40 motorul cel mai mare se pune de 2500...si oricum stim cu totii ca suedezii nu fac masini ca sa-i faca la liniuta pe ala si pe ala )...aici e proprietate privata BMW...daca cei de la Evolve au reusit ultima oara...de exemplu la Volvo C30..din motorul de 2500 sa scoata 507 cai...e bine
Ce s-ar intampla daca ar pune si Volvo motoare de 4000-5000 si le-ar da baietilor de la Evolve sa le "tunneze" ?
Dar nu e asta conceptia suedezilor cand fac o masina ...
Malos is offline   Reply With Quote
Old 13-05-07, 12:45   #20
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

ba nene... 2 ani?!? uite-te si tu la data ultimului post inainte sa mai postezi.
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 13-05-07, 13:31   #21
Mendex

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 415
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

trebuia sa posteze pe 19 mai sa fie exact 2 ani
Mendex is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 12:37   #22
Y O B
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Y O B's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Volvo?????? Niciodata peste un Audi. Indiferent de model.



Audi, probably the best car in the world
Audi forever
Y O B is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 12:49   #23
Malos

Stage 5
 
Malos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Asta e parerea ta...yo zic ca sunt la acelasi nivel..pana la un moment dat deoarece audi intinde coarda si face masini foarte scumpe iar volvo nu se baga la masini de +100.000 de mii de euro
Malos is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 13:24   #24
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

rs4.4ever.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 19:12   #25
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

RS4 merita toti bani luand in considerare doar sunetul...asa ceva mai rar auzi... oricum nu are ce cauta Volvo pe teren minat de RS4...nu se compara
Korne is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 21:29   #26
Malos

Stage 5
 
Malos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Quote:
RS4 merita toti bani luand in considerare doar sunetul...asa ceva mai rar auzi... oricum nu are ce cauta Volvo pe teren minat de RS4...nu se compara
Ai dreptate...cand spui Volvo nicidecum nu o sa te gandesti la o masina de viteza..chiar daca incearca unii incearca sa le faca "rapide"
Si yo cred ca lumea isi va lua BMW pt viteza...Audi se cam baga el intr-un teren minat..pt ca lumea isi va cumpara BMW pt viteza..Volvo siguranta, confort...mi-as lua audi pt design
Malos is offline   Reply With Quote
Old 19-05-07, 01:31   #27
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Audi are cate ceva din toate, dar din punctul meu de vedere...masini f reusite, si intr-adevar cele mai frumoase...iar chestia cu sunetul la RS4...cine a auzit vreodata stie despre ce vorbesc
Korne is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 15:48   #28
mmihai82

Stage 3
 
mmihai82's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 153
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

pote volvo se apropie de performantele unui rs insa as alege rs-ul fara sa stau pe ganduri.audi deja a impus rs ca o varianta de top,are o anumita imagine iar la volvo mai dureaza pana o sa vad un concurent ADEVARAT pentru rs
__________________
No links allowed !
mmihai82 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 15:53   #29
Malos

Stage 5
 
Malos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

Quote:
pote volvo se apropie de performantele unui rs insa as alege rs-ul fara sa stau pe ganduri.audi deja a impus rs ca o varianta de top,are o anumita imagine iar la volvo mai dureaza pana o sa vad un concurent ADEVARAT pentru rs
Tocmai asta e faza...Volvo nu face masini pt a se apropia de performantele unui rs pt ca nu fac masini de viteza...ca au modificat aia de la Evolve un S40 asta-i alta treaba.
Malos is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 17:41   #30
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi RS4 vs. Volvo S40 Evolve

rs4 parerea mea ca e mai sus de volvo...oricum e preferata mea si o votez
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -