Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-07, 15:39   #31
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: 14 Hot Hatch Test 2007

problema cu R26 e simpla ... LSD + un sasiu excelent = comportament sportiv excelent ...

Nu cred ca pentru o masina de zi cu zi este peste celalte din test, iar S3-ul a luat locul 2 doar din cauza pretului, este clar masina cea mai performanta din test.
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 19:50   #32
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: 14 Hot Hatch Test 2007

Quote:
Originally Posted by monk View Post
nu pot sa cred ca a iesit renault... probabil ca cei care au testat ori erau francezi cum s-a zis mai sus, ori aveau asteptari mult mai mari de la celelalte masini, iar renaultul, de la care nu se asteptau la mai nimic i-a impresionat.

e imposibil ca 197 sa fie in fata civicului...

cel mai relevant test de hot-hatchuri mi se pare cel care a aparut in revista Top Gear... acolo pe primu loc era Civic, iar renaultul era destul de in urma.
asta pentru ca in testul pe care ni l-a aratat morro s-a preciat performanta si pretul.la top gear au fost puse in discutie si alte aspecte,de aceea a iesit civic-ul.erau alte criterii de apreciere atata tot
__________________
renaultsport clio 182
riptor is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 19:52   #33
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: 14 Hot Hatch Test 2007

Quote:
Originally Posted by Morro View Post
Hai sa lamurim o chestie ... singurul motiv pentru care Renault-ul "a iesit mai un urma" in alte teste chiar si in cel Top Gear este ca ei fac o comparatie all round chiar si in topul lor scria top choice for petrol-heads sau ceva in genul asta ... acest test se refera in primul rand la performante ... raport calitate/pret. Au mai fost si alte reviste britanice (adica nu franceze) care au ales R26 ca cel mai tare hot hatch la ora actuala. Top Gear si in parerea mea sunt foarte comerciali nu ma mai uit de mult timp la ei ca o referinta in domeniu ... poate doar in domeniul entertainment-ului.

Sebastian are si el dreptate cu STI-ul, dar nu prea e ontopic ...
asa.. sorry ca am postat pana sa citesc post-ul tau.sunt de acord 100%
riptor is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -