Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-07, 22:38   #46
snipper18

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

A5 ...clar
snipper18 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 10:17   #47
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by JunKer_hP View Post
Audi A5 - 3.2 FSI (265 cp) coupe
Bmw 335 CI - 286CP coupe
hmmmm..?
Nu te supara domnule care ai deschis acest topic dar esti prost.
335ci are 306cp nu 286 ala e diesel si secheama 335cd.

Comaparia este 335ci 306cp vs A5 3.2fsi cu 265cp
ce cacat sa compari la astea doua ca audi e mort inante de a se naste.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 17:41   #48
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

se compara cu S5 dar tot bmw-ul l-as alege in acest versus...se compara top bmw cu top audi cum se compara si top tuner (M) vs top tuner (RS) ... S5/S4/S6 sunt facute de audi stand alone nu de quattro gmbh q.e.d. (acelasi lucru ca la subaru wrx si subaru wrx sti sebi stie despre ce vorbesc)
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 19:59   #49
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Aici e alta comparatie totusi.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 20:53   #50
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Wink Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
se compara cu S5 dar tot bmw-ul l-as alege in acest versus...se compara top bmw cu top audi cum se compara si top tuner (M) vs top tuner (RS) ... S5/S4/S6 sunt facute de audi stand alone nu de quattro gmbh q.e.d. (acelasi lucru ca la subaru wrx si subaru wrx sti sebi stie despre ce vorbesc)
M cu S si M CSL cu RS, cred ca asa e mai exact!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 23:06   #51
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

cred ca am fost destul de clar cu ce-am zis poate ar trebui sa fac un desen in paint sa-l atasez pentru cei ce nu au fost in stare sa inteleaga ce am vrut sa subliniez...si M si M CSL se pot compara cu RS...M nu se compara cu S in nici un caz...si in general de ce trebuie sa compari M cu S si M CSL cu RS? pt ca motorsport gmbh scot 2 versiuni? bravo lor, quattro gmbh are doar una....S apartine de VAG-Audi nu de quattro cum si 335i apartine de BMW si nu de motorsport...pacat ca sunt multi limitati care nu pot intelege anumite lucruri elementare
zGb is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 23:54   #52
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Sunt de parere ca S se compara cu M.
RS cu CSL
... cu GTR
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 00:33   #53
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Off Topic: Fie ca ati alege BMW, Audi sau Mercedes. Toate au puncte in plus si puncte in minus. O comparatie absolut corecta nu poate fi facuta deoarece exista diferente intre ele(fie ca este vorba de putere, transmisie, greutate, etc; se poate intra aici in detalii da nu are rost) In cele din urma ramane o chestie de gust. Fiecare alege ce ii place. Modele acestor 3 marci sunt extrem de bine realizate si oricat de performante ar fi, exista oameni care scot mult mai mult din ele.

On Topic: Personal as alege BMW. Nu am auzit pana akum de BMW sa aibe o masina care sa nu fie placuta la condus. Audi a mai avut cate una care sa aibe "mici" defecte.
__________________
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 04:02   #54
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

normal ca tine de gusturi per total ca toate sunt foarte tari...eu fan audi am zis ca in versusul asta aleg bmw-ul...imi place foarte mult si bmw-ul si este intradevar o masina placuta la condus cat despre audi si "mici" defecte tin sa amintesc pt fanii bmw care au uitat 2000-2003 toate motoarele de M3 au fost shaden si SMG3 pe M5/M6 a fost si el cam shaden in bucuresti cred ca numeri pe degetele de la o mana m3-urile care inca mai au motor original...recall bun ok macar la smg3 si-au dat seama mai rapid dar dupa 3 ani sa faca recall la motor la M3 mi se pare un lucru penibil la o firma atat de mare si prestigioasa cum este bmw-ul si vorba aia ti-ai luat un M nu un 316i
zGb is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 04:42   #55
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Sunt de parere ca S se compara cu M.
RS cu CSL
... cu GTR
si eu sunt de parere ca Subaru WRX (nu STI) se compara cu EVO IX ... nasol pt subaru nu?
zGb is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 08:58   #56
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
si eu sunt de parere ca Subaru WRX (nu STI) se compara cu EVO IX ... nasol pt subaru nu?
E abrant dar poti crede orice, cine te opreste insa la BMW corsspondentul li M a fost S de la Audi.
Ulterior treburile s-au mai dezvotat putand sa aprpiem M de RS prin respectul care-l are BMW fata de client.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 16:32   #57
RazvanC4

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 42
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
normal ca tine de gusturi per total ca toate sunt foarte tari...eu fan audi am zis ca in versusul asta aleg bmw-ul...imi place foarte mult si bmw-ul si este intradevar o masina placuta la condus cat despre audi si "mici" defecte tin sa amintesc pt fanii bmw care au uitat 2000-2003 toate motoarele de M3 au fost shaden si SMG3 pe M5/M6 a fost si el cam shaden in bucuresti cred ca numeri pe degetele de la o mana m3-urile care inca mai au motor original...recall bun ok macar la smg3 si-au dat seama mai rapid dar dupa 3 ani sa faca recall la motor la M3 mi se pare un lucru penibil la o firma atat de mare si prestigioasa cum este bmw-ul si vorba aia ti-ai luat un M nu un 316i
Tot audi sunt campionii la rechemari in service asa ca nu incerca sa compromiti firma BMW!
p.s. testele comparative pt m3 e46 se faceau cu S4 iar M CSL se compara cu RS. btw, eu stiu multe M3-uri cu motorul in regula!
RazvanC4 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 16:42   #58
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
este mai elegant si mai comod de condus o masina fara lsd.
Parerea mea ...
335I cu LSD si remapare bate grav S5 mai putin la capitolul estetica exterioara ptr ca S5 are elemente de ultima generatie ( leduri , etc ) si forme mult mai rotunde decat 335i ... dar asta prea putin conteaza dpmdv ...
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 19:34   #59
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

Quote:
Originally Posted by RazvanC4 View Post
Tot audi sunt campionii la rechemari in service asa ca nu incerca sa compromiti firma BMW!
p.s. testele comparative pt m3 e46 se faceau cu S4 iar M CSL se compara cu RS. btw, eu stiu multe M3-uri cu motorul in regula!
Zi-mi si mie te rog ce recalluri worldwide a facut audi in ultimii ani la modelele RS...eu in nici un caz nu incerc sa compromit firma BMW...s-au compromis singuri si e pacat la o firma asa mare cu masini foarte tari oricum ultimul M fiabil si foarte tare dpmdv a fost M3 E36

ps : sustin cele spuse de x-ray
zGb is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 20:42   #60
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Audi A5 vs Bmw 335 CI

vorbeste tasta fara tine
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -