Quote:
Originally Posted by dolb
oricum comparatia nu isi are locul! ar fi fost buna o comparatie de genul : golf 4 vs. leon
sau polo vs ibiza 
|
ai dreptate!
eu am avut Ibiza 2003 (l-am luat de nou in vara 2002) cand voiam sa-mi iau Mk IV pe care nu l-am luat deoarece era pe teava Mk V pt care trebuia sa astepti o gramada!
am sa-ti spun ce cred eu despre ea in plus si in minus fata de Golf:
ca masina e buna, nu am avut probleme cu ea 70.000km cat am tinut-o!
este masina cel mai usor de condus din cate am mers, directia e mai usoara decat la Mercedes iar vitezele se schimba cu o usurinta si precizie iesite din comun!
e f. f. usor de condus, o masina buna pt fete

app, iar ca design la vremea aia era o atractie pt fete :P
caliatea interiorului nu se compara cu cea din Golf, insa spatiul in spate este acelasi!
are faruri mai puternice decat Golful si cu acelasi motor consuma mai putin (fiind mai usoara si mai mica)
nu are cotiera...(a trebuit sa-i montez una)
instrumentele de bord lumineaza f frumos noaptea

mai scartie pe la gropi in spate la panouri si tablia portbagajului fata de Golf care e f. bine inchegat
are portbagajul sensibil mai mic...
chiar daca am avut-o recunosc ca Golf-ul e peste ea ca masina, insa repet nu am avut probleme niciodata cu ea
acum ca amandoua nu mai sunt modele actuale...as alege Golf-ul!