Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Golf IV vs Seat Ibiza 2004 (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/85853-golf-iv-vs-seat-ibiza-2004-a.html)

JunKer_hP 29-07-08 15:17

Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Voi cam ce ati alege? Ce + si - au fiecare ? etc.

Sasha 31-07-08 15:23

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Golf IV pt design !

3-Tek 06-08-08 00:55

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Seat Ibiza ..

dolb 08-08-08 20:51

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
golf 4! frumos , scurt , sportiv si inca mai are "priza" la public! e o masina care merita multe! inca mai este cautata/ inca mai este cumparata! Seat ibiza nu mi se pare asa stralucita! mai ales ca .. frate.. parca toate seaturile seamana intre ele ..nu ? si in plus e regula aia de aur: ce iese prost dupa audi si vw .. se pune pe skoda si seat :D

JunKer_hP 08-08-08 23:08

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
aici cam ai dreptate:))

iulian2476 09-08-08 00:40

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Poti sa compari un urias cu un pitic?

79BYG 09-08-08 11:02

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Golf IV !!!!

dolb 09-08-08 11:05

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
oricum comparatia nu isi are locul! ar fi fost buna o comparatie de genul : golf 4 vs. leon
sau polo vs ibiza :)

eddycdk 13-08-08 11:59

Re: Golf IV vs Seat Ibiza 2004
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1687168)
oricum comparatia nu isi are locul! ar fi fost buna o comparatie de genul : golf 4 vs. leon
sau polo vs ibiza :)

ai dreptate!

eu am avut Ibiza 2003 (l-am luat de nou in vara 2002) cand voiam sa-mi iau Mk IV pe care nu l-am luat deoarece era pe teava Mk V pt care trebuia sa astepti o gramada!
am sa-ti spun ce cred eu despre ea in plus si in minus fata de Golf:
ca masina e buna, nu am avut probleme cu ea 70.000km cat am tinut-o!
este masina cel mai usor de condus din cate am mers, directia e mai usoara decat la Mercedes iar vitezele se schimba cu o usurinta si precizie iesite din comun!
e f. f. usor de condus, o masina buna pt fete :lol: app, iar ca design la vremea aia era o atractie pt fete :P
caliatea interiorului nu se compara cu cea din Golf, insa spatiul in spate este acelasi!
are faruri mai puternice decat Golful si cu acelasi motor consuma mai putin (fiind mai usoara si mai mica)
nu are cotiera...(a trebuit sa-i montez una)
instrumentele de bord lumineaza f frumos noaptea :-P
mai scartie pe la gropi in spate la panouri si tablia portbagajului fata de Golf care e f. bine inchegat
are portbagajul sensibil mai mic...
chiar daca am avut-o recunosc ca Golf-ul e peste ea ca masina, insa repet nu am avut probleme niciodata cu ea

acum ca amandoua nu mai sunt modele actuale...as alege Golf-ul!


All times are GMT +2. The time now is 03:02.

- Copyright 2026 4Tuning