Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: BMW 760Li vs. Mercedes S600 vs. Audi A8 6.0L
BMW 760Li 104 37.01%
Mercedes S600 104 37.01%
Audi A8 6.0L 73 25.98%
Voters: 281. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-05, 16:37   #16
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

pt mine e simplu:

S600

de ce?

pt ca un S600 cu drag radials scoate cam 12.4-12.5 sec pe 400m. Cu mici upgraduri la soft se pot scoate sub 12 sec.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 08:18   #17
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Audi s-a ridicat ff mult in ultimii ani si cre ca merita votata. Apropo si eu sunt din Cta da nu am vazut pana acum A8 de 6litri prin oras, decat ala de 4.2 quattro (mi-o fi scapat mie din vedere )
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 17:05   #18
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

In nici un caz Mercedes pt mine! Am prieteni care au C si E klasse modele 2004 si sunt de kko. Se plang de ele non-stop. Amandoi spun acuma ca ar fi preferat sa-si fi altceva. Eu votez Bmw-ul pt ca este mai aproape de inima mea.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 17:49   #19
serj_AMG

Stage 1
 
serj_AMG's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 11
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B 68 VLD\"
In nici un caz Mercedes pt mine! Am prieteni care au C si E klasse modele 2004 si sunt de kko. Se plang de ele non-stop. Amandoi spun acuma ca ar fi preferat sa-si fi altceva. Eu votez Bmw-ul pt ca este mai aproape de inima mea.
Taci ma sa nu te mai auda nimeni, ca nu stii ce vorbesti. Am fost sambata la curse de la aeroport si un BMW seria 5 se tot rotea pe acolo, apoi trebuia sa plece la un servis ca tot scartia, sa dat omul de rusine cu tot cu BMW
serj_AMG is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 18:13   #20
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

hai sa fim seriosi... se plang de un mercedes 2004 nou ? pai daca nici aia nu e masina atunci...

am votat totusi... BMW 760Li
DnI is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 20:47   #21
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
Taci ma sa nu te mai auda nimeni, ca nu stii ce vorbesti. Am fost sambata la curse de la aeroport si un BMW seria 5 se tot rotea pe acolo, apoi trebuia sa plece la un servis ca tot scartia, sa dat omul de rusine cu tot cu BMW
Mai bine taci tu draq din gura. Am tovaras cu pisicuta 316 care a facut ce n-a facut nimeni cu masina. A sarit sine de cale ferata cu el, poduri, borduri MARI, s-a dat pe serpentine la Cheia pana i-au luat foc cauciucurile si lista poate continua. Am uitat sa zic ca masina are acuma 225000 km la bord si el a investiti sume minime in ea. In motor nu a bagat nici macar un leu.

Dupa aia, am prieten cu 325xi model 2003, care la fel este nebun!

Deci hai sa nu vorbim de fiabilitate la Bmw.

Quote:
Am fost sambata la curse de la aeroport si un BMW seria 5 se tot rotea pe acolo, apoi trebuia sa plece la un servis ca tot scartia
Nu am zis ca la Bmw nu se schimba absolut nimik. Si la Bmw ca la orice masina se schimba piesele dar mai rar zic eu. Daca tu auzi un Bmw scartaind si spui ca este proasta masina inseamna ca nu ai habar despre masini. Eu despre Mercedes am auzit ca are diferite probleme de la foarte multi oameni inclusiv mecanici. De Bmw nu mi-a zis nimeni care este o masina proasta ci din contra toata lumea mi-a zis ca este o masina FOARTE BUNA din toate punctele de vedere.

Quote:
hai sa fim seriosi... se plang de un mercedes 2004 nou ?
Pai hai sa fim seriosi cum zici tu. Cand dai atatia bani pe o masina nu te astepti ca sa-i si merite?!

DnI, cred ca ai auzit si tu cate e-klassuri au fost chemate in service-uri pt miile de probleme legate de sistemele lor computerizate. Adica sa-mi cumpar o masina care incepe de pe la vreo 35000 euro CIP si peste un 1 max deja sa am problemute cu ea?!

Nu zic ca toate mercedes-urile sunt asa dar trebuie avut grija ce va cumparati.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 20:49   #22
serj_AMG

Stage 1
 
serj_AMG's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 11
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DnI\"
hai sa fim seriosi... se plang de un mercedes 2004 nou ? pai daca nici aia nu e masina atunci...

am votat totusi... BMW 760Li
Cine a zis ca nu e masina buna? Se plang cei care nu stiu sa aiba grija de masina.
serj_AMG is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 21:04   #23
serj_AMG

Stage 1
 
serj_AMG's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 11
Default

Intre BMW si Mercedes intotdeauna este concurenta, din cate am citit si am auzit ambele sunt la egalitate. Eu cred ca Mercedes va lucra mai bine la masinele sale pentru a inlatura defectele care leau comis fiindca cum am zis concureta e mare. Si in viitor orice masina nu ai alege va fi de calitate...
serj_AMG is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 21:07   #24
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
Intre BMW si Mercedes intotdeauna este concurenta, din cate am citit si am auzit ambele sunt la egalitate. Eu cred ca Mercedes va lucra mai bine la masinele sale pentru a inlatura defectele care leau comis fiindca cum am zis concureta e mare. Si in viitor orice masina nu ai alege va fi de calitate...
Concurenta este intre toate firmele de masini, nu numai intre Mercedes si Bmw! Concurenta este la fiecare clasa de masini. Normal ca Mercedes va lucra mai bine, asta face sau incearca sa faca fiecare firma de masini nu?! Sa scoata masini cat mai bune ca sa fie cumparate intr-un numar cat mai mare!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 22:58   #25
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

sincer sa fiu si mama mea are un e classe 2004 270 cdi si a avut foarte multe probleme cu masina frane cutie compiuter pt asa o masina....si toate astea pana in 50 mii de km....
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-05, 08:10   #26
rttt_GIA

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 60
Default

are sefu meu a8 6.0 , 2 chiar. ambele luate la mana a doua. superbe oricum. RTC si ROC are la nr
rttt_GIA is offline   Reply With Quote
Old 13-04-05, 08:47   #27
Grecu

Stage 5
 
Grecu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 353
Default

Eu prefer BMW, ca intotdeauna, dintre cele trei
Grecu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-05, 12:30   #28
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Dupa parerea mea, batalia cea mare, intre masinile germane, mi se pare intre Bmw si Audi. Apropo de Mercedes mare masina de lux, de ce oare Audi A6 ultimul model si cel exact de dinainte au castigat la best car in clasa lor?! Oare de ce a iesit A6 si nu E-klasse?!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 13-04-05, 13:38   #29
ServaR

Stage 2
 
ServaR's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 55
Default

catalin rs4 da ai dreptate mersi pt corectare
ServaR is offline   Reply With Quote
Old 13-04-05, 16:27   #30
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Eu unul prefer audi-ul ... si bmw e superb ....
Cat despre probleme ... cunosc si eu pe cineva cu un A8 si a avut si el probleme cu computerul ... cred ca cam toate masinile din ziua de azi au probleme cu computerul ... tehnologia este mereu in schimbare si nu reusesc sa descopere toate problemele inainte de lansarea masinii.
SFW is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -