Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Raliu sau tuning?
Raliu 100 % 37 28.24%
Tuning 100 % 44 33.59%
Si... si... 50 38.17%
Voters: 131. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-05, 18:01   #121
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tazmania\"
sebastian de modestie ai auzit?itzi urmaresc replicile pe tot siteul si dai niste raspunsuri de parca totzi suntem niste fraieri si tu esti un super in toate.cred ca ar mai trebui sa lucrezi la partea cu modestia si cu felul de exprimare.....si tu gratzian ca de obicei vei sterge mesajele astea cum ai facut cu toate care au ceva de zis impotriva lui....atat am avut de spus....
Stiti cum spunea marele istoric George Calinescu?\"modestia este caracteristica oamenilor mediocrii\"
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-05, 19:16   #122
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

suntem o tzara de raceri, \"tiuningari\" (cum am mai vazut scris) shi cunoscatori....
tekno is offline   Reply With Quote
Old 13-02-05, 20:45   #123
piratinc

Stock
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 9
Default

Eu apreciez \"racing/rally style\" fiind dependent de viteza si manevre. Oricum ai dori sa modifici o masina estetic tot catre \"racing\" tinde; tehnic... nimeni nu cauta a reducerea performantelor masinii. Estetic depinde de fiecare...discutam de gusturi si rar vor coincide.

pt. Sebastian vis-a-vis de Stiti cum spunea marele istoric George Calinescu?\"modestia este caracteristica oamenilor mediocrii\".
Un singur \"i\" la termenul \"mediocrii\". Inainte de a ne convinge ca nu stim despre ce scriem dovedeste-ne ca tu stii ce vrei sa spui pentru ca eu nu \"prind\" legatura constructiva dintre modestie si topicul curent. In rest... recomand manualul de clasa a II-a in care se invata cand si in ce context se folosesc mai multi de \"i\", la ce termeni se aplica, iar desenele aferente din acest manual scolar ajuta foarte mult la deslusirea limbii romane.

Succes,
Doru

As prefera sa nu va mai atacati reciproc, v-am rugat de x ori chestia asta, dar eu zic, eu aud. Ma rog...
Bogdan, cica moderator...
piratinc is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 11:00   #124
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

Sunt atat de indignat ca de cate ori am zis ca nu voi mai posta pe acest forum pasiune pt masini mah face sa intru sa vad ce mai e nou !
Si chiar cand am zis ca sau terminat certurile iata ca se isca din nou un scandal !
On topic !
Asa cum am mai zis e vb de gust
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 16:43   #125
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"tazmania\"
sebastian de modestie ai auzit?itzi urmaresc replicile pe tot siteul si dai niste raspunsuri de parca totzi suntem niste fraieri si tu esti un super in toate.cred ca ar mai trebui sa lucrezi la partea cu modestia si cu felul de exprimare.....si tu gratzian ca de obicei vei sterge mesajele astea cum ai facut cu toate care au ceva de zis impotriva lui....atat am avut de spus....
Stiti cum spunea marele istoric George Calinescu?\"modestia este caracteristica oamenilor mediocrii\"
oricum, nu imi dai de ales..
daca tot ce faci pe aici este sa te iei de mine si sebastian.... e normal sa te banez, nu?
de ce cauta unii samanta de scandal in loc sa isi dea cu parerea pur si simplu?
poate ca nu au o parere pertinenta...
si fiind modesti, nu isi dau cu parerea, nu? lasa sa-si dea altii sa ne luam de ei...
dar nu teoretic, tehnic, la subiect
sa ii invatam sa ii corectam ca oameni de parca situl asta e un site de terapie...
lasa oamenii in pace, indiferent daca e vb de sebastian, sau de mine sau de oricine
nu mai ataca la persoana, e o regula generala pe forum....
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 17:34   #126
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"piratinc\"
Eu apreciez \"racing/rally style\" fiind dependent de viteza si manevre. Oricum ai dori sa modifici o masina estetic tot catre \"racing\" tinde; tehnic... nimeni nu cauta a reducerea performantelor masinii. Estetic depinde de fiecare...discutam de gusturi si rar vor coincide.

pt. Sebastian vis-a-vis de Stiti cum spunea marele istoric George Calinescu?\"modestia este caracteristica oamenilor mediocrii\".
Un singur \"i\" la termenul \"mediocrii\". Inainte de a ne convinge ca nu stim despre ce scriem dovedeste-ne ca tu stii ce vrei sa spui pentru ca eu nu \"prind\" legatura constructiva dintre modestie si topicul curent. In rest... recomand manualul de clasa a II-a in care se invata cand si in ce context se folosesc mai multi de \"i\", la ce termeni se aplica, iar desenele aferente din acest manual scolar ajuta foarte mult la deslusirea limbii romane.

Succes,
Doru

As prefera sa nu va mai atacati reciproc, v-am rugat de x ori chestia asta, dar eu zic, eu aud. Ma rog...
Bogdan, cica moderator...

Observ din nou ca aveti nevoie de o tinta.
Nu inteleg cum tu cu doua posturi iti permiti sa ma analizezi ostentativ.
Dupa cum am mai spus mai fac greseli de dactilografiere din viteza oboseala, tastatura, soft... nu m-am concentrat in mod special asupra calitatii textului decat din pdv tehnic.
Cred ca daca vrei sa faci analiza pe textul meu e bine sa deschizi un alt topic pt asta si probabil vei avea mult mai multe greseli de vanat.
iti recomand sa folosesti tu manualele apoi sa citesti tot ca sa poti fi, daca esti capabil, obiectiv.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 13:02   #127
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tuning optic vs. tuning dedicat performantelor de raliu

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Subiectul tuningului este des ( ) dezbatut pe site, dar ce parere aveti despre masina de raliu?!

Preferati masina de raliu, sau ceva stilizat, dupa gusturile proprii ?

PS: raliu la mine inseamna rally, macadam, asfalt, zapada, etc.
revenind la subiectul topicului, eu prefer styling-ul, din punctul meu de vedere, pentru ca este mai usor de realizat, si cu un efect imediat, putandu-se aplica pe majoritatea modelelor de serie cu bani si munca relativ putina in comparatie cu o masina de raly.
Pt o masina preparata \"de raliu\" este nevoie de multe cunostinte de mecanica/electronica, de foarte multa experienta, este aproape imposibil de facut fara o echipa specializata, fara scule speciale,etc.
Asa ca eu deocamdata prefer styling
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 13:21   #128
Auto Racing Cta

Stage 1
 
Auto Racing Cta's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 17
Default Raliu

Peugeot 205 GTI preparat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dscn0820_134.jpg
Views:	79
Size:	53.4 KB
ID:	18627  
Auto Racing Cta is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 13:24   #129
Auto Racing Cta

Stage 1
 
Auto Racing Cta's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 17
Default

acelasi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dscn0824_127.jpg
Views:	47
Size:	50.0 KB
ID:	18628  
Auto Racing Cta is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 19:08   #130
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default Re: Tuning optic vs. tuning dedicat performantelor de raliu

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Subiectul tuningului este des ( ) dezbatut pe site, dar ce parere aveti despre masina de raliu?!

Preferati masina de raliu, sau ceva stilizat, dupa gusturile proprii ?

PS: raliu la mine inseamna rally, macadam, asfalt, zapada, etc.
revenind la subiectul topicului, eu prefer styling-ul, din punctul meu de vedere, pentru ca este mai usor de realizat, si cu un efect imediat, putandu-se aplica pe majoritatea modelelor de serie cu bani si munca relativ putina in comparatie cu o masina de raly.
Pt o masina preparata \"de raliu\" este nevoie de multe cunostinte de mecanica/electronica, de foarte multa experienta, este aproape imposibil de facut fara o echipa specializata, fara scule speciale,etc.
Asa ca eu deocamdata prefer styling
ai perfecta dreptate.desi am avut talent de mic nu am putut sa ma afirm in raliuri la nivel national.de multe ori vedeam antitalente la volanul unor masini tari care au castigat experienta apoi si au ajuns pe podium.viata e asa si sunt multe talente in rom. care raman de o parte.
acum am posibilitati dar nu mai am vointa si pasiunea de atunci.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	adi_248.jpg
Views:	107
Size:	8.1 KB
ID:	18638   Click image for larger version

Name:	adi_01_103.jpg
Views:	66
Size:	71.7 KB
ID:	18639  
__________________
[img]http://www.*************/sig/pauladrian.jpg[/img]
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 17-02-05, 12:08   #131
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tuning optic vs. tuning dedicat performantelor de raliu

Quote:
Originally Posted by \"pauladrian\"
ai perfecta dreptate.desi am avut talent de mic nu am putut sa ma afirm in raliuri la nivel national
sa inteleg ca ai alergat totusi in ceva competitii locale? spune mai pe larg un pic
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-02-05, 17:46   #132
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

da am mers la locale si raliuri organizate de A.C.R., blitz,castrol.
cel mai bun rezultat al meu a fost un loc 5.am fost foarte mandru deoarece am concurat cu un fiesta normal fara nici o modificare si au fost cateva masini chiar foarte bune pe lista.golf2gti,renault 5 gtturbo.a fost un raliu al A.C.R.am scos timp la autoslalom si la controalele orare.
am avut impotriva mea chiar parintii,care nu erau de acord cu mine.trebuia sa mint ca merg doar ca spectator. ce sa mai pun problema sa ma ajute financiar.
apoi am renuntat si am trecut de partea cealalta a oficialilor.asa mergeam prin tara la raliuri pe cheltuiala federatiei.
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 08:47   #133
furtot

Stock
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 7
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"pauladrian\"
da am mers la locale si raliuri organizate de A.C.R., blitz,castrol.
cel mai bun rezultat al meu a fost un loc 5.am fost foarte mandru deoarece am concurat cu un fiesta normal fara nici o modificare si au fost cateva masini chiar foarte bune pe lista.golf2gti,renault 5 gtturbo.a fost un raliu al A.C.R.am scos timp la autoslalom si la controalele orare.
am avut impotriva mea chiar parintii,care nu erau de acord cu mine.trebuia sa mint ca merg doar ca spectator. ce sa mai pun problema sa ma ajute financiar.
apoi am renuntat si am trecut de partea cealalta a oficialilor.asa mergeam prin tara la raliuri pe cheltuiala federatiei.
SCRIE AICI NR.DE INMATR.AL REN.5GTT , NUMELE PILOTULUI,CULOAREA MASINII
furtot is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 17:11   #134
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default


crezi ca am hard disk in cap?
5gtt albastru metalizat
imi scapa numele dar cu un tel acasa il aflu
e un patron de la o firma de langa timisoara
esti curios de ce?
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 17:42   #135
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

furtot este sport, si si-a furat-o, este blocat pe ambele usere si banat...

ignorati-l, va rog...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -