Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: maybach sau rolls
Maybach 62 62 38.51%
Rolls Royce Silver Phantom '04 99 61.49%
Voters: 161. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-07-06, 15:36   #61
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Vai,ce emotionant ! Dragostea e in aer (si de cativa ani si legala in felul care pareti voi)... poate faceti un club al snobilor care cumpara marca nu obiectul.Ii puteti spune "Fanclub Alfa&BMW".

Ca idee,"iti astupi urechile pentru ca nu vrei sa auzi adevarul si ramai la ideile tale stupide inoculate de ziaristi auto post-revolutionari care habar n-au despre ce vorbesc cumulat cu impresia ca a aprecia cretinisme de marketing te face superior" nu inseamna "te pricepi".Evident,aste depinde de auditoriu,pentru ca in orice domeniu exista oameni care daca au impresia ca platesc ceva dublu cat face in realitate ii creste cu ceva valoarea.
Race is offline  
Old 21-07-06, 15:55   #62
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Quote:
Originally Posted by Race
Vai,ce emotionant ! Dragostea e in aer (si de cativa ani si legala in felul care pareti voi)... poate faceti un club al snobilor care cumpara marca nu obiectul.Ii puteti spune "Fanclub Alfa&BMW".

Ca idee,"iti astupi urechile pentru ca nu vrei sa auzi adevarul si ramai la ideile tale stupide inoculate de ziaristi auto post-revolutionari care habar n-au despre ce vorbesc cumulat cu impresia ca a aprecia cretinisme de marketing te face superior" nu inseamna "te pricepi".Evident,aste depinde de auditoriu,pentru ca in orice domeniu exista oameni care daca au impresia ca platesc ceva dublu cat face in realitate ii creste cu ceva valoarea.
vezi ca esti offtopic
ESPinoza is offline  
Old 21-07-06, 18:34   #63
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Unde naiba a scris asta ca n-am vazut pe nici o pagina... Oare din cauza ca l-am pus pe ignore nu imi arata? Hei, frustratule, ziaristii post-revolutionari n-au habar de ce vorbesc, dar tu, marele race, care nici n-a apucat sa dea la facultate si nu are nici masina nici macar permis, le stii pe toate. Hai mai las-o moale. O, ai mai zis ca VERSUS e pentru tampiti si ca tu nu mai postezi aici. Dar vad ca nu rezisti.... Saracutzul de el... Get a life!
__________________
profilul romanului tipic: grandoman si frustrat
E31 is offline  
Old 21-07-06, 20:49   #64
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Quote:
Originally Posted by E31
Unde naiba a scris asta ca n-am vazut pe nici o pagina... Oare din cauza ca l-am pus pe ignore nu imi arata? Hei, frustratule, ziaristii post-revolutionari n-au habar de ce vorbesc, dar tu, marele race, care nici n-a apucat sa dea la facultate si nu are nici masina nici macar permis, le stii pe toate. Hai mai las-o moale. O, ai mai zis ca VERSUS e pentru tampiti si ca tu nu mai postezi aici. Dar vad ca nu rezisti.... Saracutzul de el... Get a life!
lol chiar asa ratat e? nici facultate nici permis nici mashina? macar femeia are sau e gay? ca tot zicea ceva de legea lor
ESPinoza is offline  
Old 21-07-06, 23:41   #65
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Quote:
Originally Posted by Race
Evident,aste depinde de auditoriu,pentru ca in orice domeniu exista oameni care daca au impresia ca platesc ceva dublu cat face in realitate ii creste cu ceva valoarea.
Se intalnesc 2 oligarhi rusi. Primul: "Vezi ce cravata de 500 de euro am!?" Celalalt: "Esti fraier. La magazinul de alaturi putei lua acelasi model la 1000 euro"

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 15-08-06, 13:24   #66
ulyse

Stage 5
 
ulyse's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 357
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

bai nene rolce royce sa stricat de cand a fost preluat de bmw maybachu e masina criminala si mai tare de 10 ori ca rolce royce si in plus maybach are 500 de cai si 800 Nm si inca ceva comparaty ma si maybachu brabus
ulyse is offline  
Old 16-08-06, 20:24   #67
f1anatic

Stage 3
 
f1anatic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 132
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Bentley Continental.
f1anatic is offline  
Old 17-08-06, 11:34   #68
b_gt

Stage 5
 
b_gt's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 603
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

rolls e rolls...totusi masina cu traditie mare...doar numele il facep mm..dartotusi..un mm brabus...>.cred k poate concura...nu?
b_gt is offline  
Old 19-03-07, 18:56   #69
coHiba

Stage 1
 
coHiba's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 18
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

RR il intrece pe Maybach si la performanta si la lux si la frumusetze
coHiba is offline  
Old 19-03-07, 18:59   #70
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

rolls,ca maybach are becaly
Bryan is offline  
Old 19-03-07, 19:15   #71
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Quote:
Originally Posted by coHiba View Post
RR il intrece pe Maybach si la performanta si la lux si la frumusetze
de maybach 62S ai auzit??? are performante onorabile pt. o masina de 3 tone!
612 cai putere
0-100 km/h --> 5.2 sec
250 km/h
sa nu mai precizez si de 57S care cu acelasi motor, fiind mai mica si mai usoara accelereaza de la 0 la 100 in doar 5 sec.

legat de faza "rolls, ca maybach are becaly" tin sa il citez pe Domnu' Tiriac: "Domnul Becali este un client, a platit pentru Maybach-ul sau si face ce vrea cu el. Poate sa se urce si pe capota daca vrea."
boy_wonder is offline  
Old 06-04-07, 22:35   #72
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

io alg RR, pt ca maibachu mi se pare un mertan la superlativ, p cand phantomu are aspectul ala de tanc nemtesc shi stilul clasic britanic
liwiu_evo is offline  
Old 08-04-07, 12:45   #73
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

Aleg Rolls Royce pt ca intradevar este o masina de oligarh. Daca Maybach nu semana asa mult cu un Mercedes pus pe anabolizante...dar nah, nici nu se pune problema. Cat despre performantele dinamice, nu sunt RELEVANTE deloc la asa mici diferente la aceasta clasa, chiar NU conteaza DELOC.
Dripci is offline  
Old 11-04-07, 22:12   #74
nick_nasta

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 658
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

rr e mai serioasa...
nick_nasta is offline  
Old 14-04-07, 03:15   #75
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Maybach vs Rolls Royce

rolls am votat....e mai cum sa zic eu...daca ai banii sa ti-o cumperi 'te imbraca'.....chiar daca la un reportaj....cu rolls-ul lu becali...cand a deschis portbagaju i-a picat capitonajul...asta e de neiertat avand in vedere ce pretinde ca ofera marca....
giubau_v8 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -