Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-07, 21:42   #16
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Noul Vectra C vs Peugeot 407

Quote:
Originally Posted by emmanuel View Post
Cat despre suspensie la 407 > mai depinde si pe unde mergi ! Dc faci deplasari in tara cu jante pe 18 iti blestemi zilele!
Poate depinde de cum mergi ... poate persoana in cauza nu a iertat o groapa ...
Oricum ... la cat de distrat e cristi la volan a luat si el cateva gropi si cu arcurile sport si jantele pe 18 (care ma indoiesc ca sunt mai usoare ca cele pe 17 ... si nu inteleg nici ce legatura ar avea ... conteaza doar ca socul e mai puternic deoarece balonul e mai mic) ... eu consider ca acel 407 avea probleme ...

Ontopic ... as alege 407 .... design exterior superb, interior deasemenea il consider peste cel de la vectra.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 17:29   #17
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: Noul Vectra C vs Peugeot 407

sa nu uitam ca opel este VOTAT in germania ca cea mai fiabila masina nemteasca !!!!! ASTA SPUNE MAI MULT DECAT AM DEZBATE NOI 1 AN INTREG !
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 18:17   #18
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Noul Vectra C vs Peugeot 407

Quote:
Originally Posted by NOScox View Post
sa nu uitam ca opel este VOTAT in germania ca cea mai fiabila masina nemteasca !!!!! ASTA SPUNE MAI MULT DECAT AM DEZBATE NOI 1 AN INTREG !
O fi, dar peugeot nu e masina nemteasca Asa ca ce ai zis tu nu spune practic nimic vis-a-vis de topicul ce tocmai l-ai dezgropat
SFW is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 16:15   #19
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Noul Vectra C vs Peugeot 407

Nu stiu la ce sa ma hotarasc! La interior ambele masini sunt mediocre adica plasticaraie multa, in plus consola centrala de la Peugeot e enervant de incarcata, cu butoane multe si meschine! La Opel bordul e un pic mai ergonomic dar nu iti da nicio emotie! Parca un mic avantaj pt Vectra la interior. La exterior faceliftul facut de Opel a mai salvat din designul dezastruos de la inceput si se mai scot prin kitul GTC pe care il cumperi optional! La exterior un mic avantaj pt Peugeot desi e penalizat de consolele mari care nu sunt prea utile in Romania si care mie personal imi displac. Pana acum ar fi oarecum egalitate. Avand in vedere ca Opelul este o masina fiabila pe cand Peugeotul nu prea a impresionat la capitolul asta (pozitii codase prin J.D. Power si alte clasamente de fiabilitate) in plus am o prietena la departamentul de vanzari de la Peugeot ce mi-a sugerat sa nu imi cumpar vreodata Peugeot, mai mult disparitia ornamentelor de la motor dupa ce si-a scos vecinul meu Peugeotul 206 din service (eram cu el), m-ar determina sa imi cumpar Vectra o masina care oricum ma cam lasa rece (mai putin modelul OPC). In concluzie nu mi-as lua nicio masina din astea 2 si as alege Opelul daca (presupunem la absurd) mi le-ar oferi cineva gratis.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -