Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care e mai buna?
Mercedes S 500/430 144 58.06%
BMW 745 104 41.94%
Voters: 248. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-06, 18:58   #61
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Cu timpul ai sa intelegi
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 16:58   #62
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

fii mai explcit daca potzi te rog.. vrei sa itzi spun catzi tzigani cunosc posesori de vw? chiar nu vad legatura
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 17:08   #63
sori

Stage 2
 
sori's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 65
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

bmw pt ca este bmw
sori is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 17:28   #64
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Unhappy Re: Mercedes S vs. BMW 7

Quote:
Originally Posted by sori View Post
bmw pt ca este bmw
inca m-ai gasim asa posturi ?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 08:30   #65
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
fii mai explcit daca potzi te rog.. vrei sa itzi spun catzi tzigani cunosc posesori de vw? chiar nu vad legatura
Da , dar VW este masina poporului,pe cand mertz este top class....parere proprie ..nu trebuie sa o impartaseasca nimeni...
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 17-11-06, 10:32   #66
AleXuTz

Stage 5
 
AleXuTz's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 333
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

760li aleg.... acuma depinde care S ... asta ce o aparut acuma depaseste orice limite ai motor,design si asa mai departe... 7-ar aleg imi place ff. mult.
AleXuTz is offline   Reply With Quote
Old 17-11-06, 22:48   #67
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

mai...am ales Bmw fara sa citesc posturile voastre,pentru ca iubesc marca...si tot ceea ce inseamna....parerea mea....acuma...daca ar fi sa aleg acuma,asi alege Seria 7,daca asi alege pe la virsta de 40 de ani,poate cu siguranta,asi alege S`classe....Acuma,insa,realitatea de pe strada,daca as fi un tagan cu ghintzi de hau si lantz de`un kil la gat`umi,leasi lua phe hamandoua,ca orricum am bani,si ase are si Bulibasha)))) ......no offense,da parca prea multi cioroi,in muuult prea multe S si 7...da`i dracu,fac firma de ras!
__________________
Powered by thor
thor is offline   Reply With Quote
Old 17-11-06, 22:52   #68
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Smile Re: Mercedes S vs. BMW 7

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
ma de ce toata lumea caracterizeaza o mashina dupa cine o conduce? nu am sa inteleg niciodata asta ..

Espinoza,ca si cum am judeca o femeie dupa cine`o F....e...camm asa si cu masinile astea....dar.ce sa facem,nu ne putem abtine,si,doar,oameni sintem si noi
thor is offline   Reply With Quote
Old 17-11-06, 23:48   #69
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Quote:
Originally Posted by thor View Post
mai...am ales Bmw fara sa citesc posturile voastre,pentru ca iubesc marca...si tot ceea ce inseamna....parerea mea....acuma...daca ar fi sa aleg acuma,asi alege Seria 7,daca asi alege pe la virsta de 40 de ani,poate cu siguranta,asi alege S`classe....Acuma,insa,realitatea de pe strada,daca as fi un tagan cu ghintzi de hau si lantz de`un kil la gat`umi,leasi lua phe hamandoua,ca orricum am bani,si ase are si Bulibasha)))) ......no offense,da parca prea multi cioroi,in muuult prea multe S si 7...da`i dracu,fac firma de ras!
Am vazut ca multi ajung la concluzia asta dar eu inca nu am vazut un tigan in S-class. Poate imi faceti si mie o poza sa ma conving.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 08:10   #70
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Ai dreptate wtcvictim, in S nu am vazut dar am vazut in E, cat despre cei din seria 7 sunt foarte multi!
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 09:28   #71
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Smile Re: Mercedes S vs. BMW 7

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
Am vazut ca multi ajung la concluzia asta dar eu inca nu am vazut un tigan in S-class. Poate imi faceti si mie o poza sa ma conving.
dute la Strehaia,la Romanati,La Recas,in toate capitalele tiganilor,dute in Timisoara,si ai sa vezi,tigani,bogatzi,in S classe nou,si in seria 7....nu vb tampenii,cand afirm ,ca sint multi negrii comunitari in aceste doua modele de masina,vb direct de pe strada......
thor is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 11:03   #72
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Bai baieti , da care e problema daca oamenii au facut ce au facut si si-au luat S/7....atata timp cat s-au descurcat e problema lor.
Si daca o conduce un tigan inseamna ca e o masina proasta ? Sau nu mai prezinta interes?
Pana la urma ... tigani vezi in toate marcile daca e sa o luam asa
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 12:29   #73
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

Pai si ce daca sunt cazuri izolate ? Asta ar insemna de ex in America lumea sa nu mai cumpere Lexus si Cadillac pentru ca devin automat "baietasi de cartier" cu bling bling's si alte cele ? Ideea e ca cine apreciaza o masina dupa astfel de criterii nu o merita.

P.S. Doua S600 ... va las pe voi sa impartiti pareri...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	110
Size:	279.5 KB
ID:	177241   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	166
Size:	173.0 KB
ID:	177242  
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 14:14   #74
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

desi sunt un fan bmw sunt nevoit sa aleg S pt ca are cu totul alt aspect fata de bmw care nu prea a reusit nici exteriorul si nici interiorul
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 23:05   #75
tratament

Stage 3
 
tratament's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 139
Default Re: Mercedes S vs. BMW 7

intre vechile modele as alege seria 7 ... dar intre noile modele S-ul. Noul seria 7 nu prea are nimik schimbat fata de cel vechi cel putin estetic.S-ul cel putin amg-ul de 612 cp eeee fantastic cred 1000nm, ce draq nici un murcielago nu are asa un cuplu. Mai mult de atat nu iti poti dori, o super limuzina cu care sa faci majoritatea masinile de "curse" din romania

p.s. cea mai tare faza in legatura cu tiganii, acum 2-3 saptamani in Brasov am vazut 2 tigani cu palarii si mustati dalea de ii vezi numai in carutze vanzand tigai si ceauane ,iar in spate o tiganca cu batic in cap, stateau oameni la semafor intr-un cls-55 amg full banuiesc(dupa lcd-urile din tetiere si gps din parbriz) am ramas socat 2 zile povesteam la toti prietenii cu care ma intalneam despre oroarea pe care o vazusem
tratament is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -