Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care e mai buna?
Mercedes S 500/430 144 58.06%
BMW 745 104 41.94%
Voters: 248. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-05, 22:07   #16
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

S KLASSE..oricare..bine..doar S430CDI 4MATIC..si S500 4MATIC....
BMW..e bun si el..dar parca nu mai are aceeasi carisma ca modelul precedent..si eu unul URASC chestia cu monitoru cocotat pe bord..si bagat in plastic acolo..
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 13-01-05, 08:28   #17
Mr.Nice
Registered

Stage 5
 
Mr.Nice's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 556
Default

S Classe, imi place enorm de mult look-ul lui. Si BMW e tare , dar parca ii lipseste ceva, nu stiu ce. Daca ar fi sa imi cumpar un S sau un 7 m-as gandi foarte mult... Deocamdata merg pe S....




PEACE
Mr.Nice is offline   Reply With Quote
Old 13-01-05, 19:33   #18
Megane_dci

Stock
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 2
Default

am gait acum cateva zile intr-o revista un articol in care scria despre un test comparativ intre aste 2.
S-ul a facut 7-le cu 0.8 sec la demaraj.
e vb de S600(V12 500 de cai)si 760.
asa ca oricum iti iei un S pentru luxul pe care il ofera nu pt demarajul pe care il are.*4.4 sec
Megane_dci is offline   Reply With Quote
Old 13-01-05, 22:45   #19
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Fara ezitare aleg BMW.
Cunoscatorii stiu de ce.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-01-05, 16:14   #20
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

riiight
teddy is offline   Reply With Quote
Old 14-01-05, 16:17   #21
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

normal ca stiu de ce:

design excecrabil atat inafara cat si inauntru
materiale donate de Lada
pret de nava spatiala
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 14-01-05, 16:40   #22
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

right
teddy is offline   Reply With Quote
Old 14-01-05, 16:41   #23
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

dar lasa ca scrie BMW pe ea deci toti cunoscatorii stiu de ce, ei si \"prietenii\"... dupa 8 bergenbier!
teddy is offline   Reply With Quote
Old 15-01-05, 12:21   #24
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

ce rai sunteti....oricum cand spui motor,lasand deoparte estetica, toata gandurile zbo ara de sub comoara de sub capota, si oricat de urat ar fi el pt unii....propulsia este de exceptie ca intotdeauna ,iar sentimentele ce ti le ofera sunt unice si adevarate portii de adrenalina dupa ce inveti sa stapanesti asemenea monstri...BMW poate nu mai are acelsi look dinamic si sportiv ca odinioara in opinia unora, si poate s-a intrat in o era ce urmareste si atragerea altor clienti decat cei consacrati si atunci se fac compromisuri de ordin estetic si poate momentan nu au reusit combinatia perfecta...dar ca intotdeauna, BMW este esenta si nu aparenta...deci oricum ar arata, intotdeauna va oferi performante de exceptie si greu de egalat in comparatie cu alte modele de aceeasi clasa
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 25-01-05, 01:27   #25
Ova

Stage 4
 
Ova's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 262
Default

Cu toate ca sunt posesor de BMW,si cu toate ca stiu ca sunt asociate de obicei cu tiganii,in privinta masinilor de lux(limuzine de lux),aleg Mercedes.
De ce?Pt.ca S-Klasse are o linie fluida,superba,nu mai vb. de S 55 AMG si probabil ca sunt si mai conservator.
Pt. mine Mercedes=Lux si BMW= Sportivitate cu toate ca aceste 2 atribute tind sa se egalizeze si de o parte si de alta.
Si va mai dau un ex.:Am citit mai demult un articol in Auto Option(Catalog francez de tuning pt. cine nu stie) cu modelele cele mai performante la diverse capitole cum ar fi:\"cea mai puternica\":audi tt bimoto mtm 1002 cp sau \"cea mai sprintena\" porsche gemballa gtr 750 evo 0-300 km/h in 21,7 s sau\"cea mai inutila\" Brabus Crossblade.In acest articol era si categoria\"cea mai enervanta\" la care era laureat Mercedes S600 L.
De ce?pt. ca realizatorii nu intelegeau cum un motor de 500 cp,care accelereaza ca un porsche turbo si depaseste 2 tone gol poate fi atat de silentios si confortabil.
Pt mine aceasta limuzina reprezinta superlativul(ne referim la masini de serie mare,nu incepeti cu Maybach Convertible sau RR Phantom,etc)
Parerea mea
__________________
Pc games don't affect kids;if Pac-Man affected us as kids,we'd all be running
around in dark rooms, eat magic pills and listen to electronic music
Ova is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 14:26   #26
GT

Stage 2
 
GT's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 32
Default Re:

mai Bogdan_16v cum dumnezo vrei tu sa pui un m3csl impotriva unui s 65 amg .tu esti nebun .bine ca nu ai pus o hayabusa contra unui tir.normal ca scoate performantze mai bune un m3 csl pe circuit decat un s 65 amg caciin primu rand s are dblu aproape in greutate.sau asta pt tine nu conteaza.facetzi mah comparatzii la mashini de aceleasi clase.daca punem un 745 i vs s500 atunci nu cred ca mai tzii cu bimeru!shi oricum in materie de confort shi lux mercedes o fost si va fii intotdeauna inaintea bimerului.defapt comparatzia asta intre seria 7 shi s de la merc nu ii de motoare , de performantele lor pt ca nu pt asta is facute ci ii o comparaztie de lux de confort shi daca vrei sa stii care-i mai buna mai uita-teshi tu la top gear sa vezi ca pe s nu il bate nimeni shi pe cei care intreaba de 760iL are shi mercu s600L .nu vamai batetzi capu aici ii mai bun mertzanu shi nu ii o parere numai ci este un fapt real
GT is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 15:58   #27
Anami

Stage 2
 
Anami's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 33
Default

Mercedes S Klasse!!
Anami is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 18:54   #28
burnout

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 13
Default

MERCEDES FOR LIFE
Deci aleg S deoarece e unul dintre cele mai tari din familie, cand o sa apara S69 AMG vrea sa vad ce BMW ii poate face fata,679cp probabil doua bmw-uri seria 7.
burnout is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 19:51   #29
AMBRA

Stage 5
 
AMBRA's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 391
Default

MERCEDES RULES
deci...100% mercedes
AMBRA is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 21:33   #30
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default

Dupa cum s-a demonstrat, si cearta care a fost intre cele 2-ua firme producatoare de masini, s-a ajuns la concluzia:
cine are o familie si tine la ia? poate opta la Mercedes
cine este mai sprtiv si ii place extremu? este indrumat catre BMW


Eu merg pe mana BMW-ului
bix is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -