Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-14, 23:57   #7576
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Nu mi s-a parut ca s-ar fi laudat cu peugeot`ul lui, doar ii scotea in evidenta lu` Fritz ca n-a avut masina in mintile ei.

La fazele cu ceasul, rolele etc a fost ingamfat.
Giully4u is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 00:01   #7577
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

eMH....na...daca te-a pus dracu sa zici de rolele alea...
JDV is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 00:28   #7578
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
Pe aici pe forum daca n`ai de la seria 3 in sus nici n`ai voie sa zici ce masina ai, ca e o cotoarba. V-ati nascut in bani si va stergeti cu hartii de 100 de lei la cur, bogatilor.

Reveniti printre pamanteni sau nu mai intrati pe aici pe la oameni saraci.

PS, Spuneti-mi si mie din ce pom culegeti voi banii, ca vreau si eu.
Nu conteaza ce masina ai atat timp cat esti cu picioarele pe pamant....in sandale sau in role nici asta nu conteaza...vezi cateva pagini mai in spate cum a mai sarit lumea si pe mine cu un passat 1.9 tdi 115 cai cu soft(doar cu soft)ca raman uimiti astia cu 3.0 cand apare el....deocamdata nu am luat bataie de la masini mai serioase...si nu este o lauda asta,ca nu am vreun avion este o masina cu un motor de 3.0 stock si cai nu foarte multi.
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 07:20   #7579
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
eMH....na...daca te-a pus dracu sa zici de rolele alea...
Omul se plange ca are masina mica cu portbagaj pe care sa il umple cu o pereche de role si toti idiotii inteleg ca ma laud cu rolele mele.
Repet, daca as fi vrut sa ma laud nu ar fi fost cu Peugeot-ul, mai am si alte masini in afara de el, la fel cum am si alte "chestii" in afara de el.

Prea multi tarani, prea putine hectare...

Last edited by eMH; 25-02-14 at 07:23.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 08:34   #7580
petrlucy

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 51
Default Re: Benzina sau motorina ?

imi place acest topic.... de cel putin 10 pagini 90% din posturi sunt OFFTOPIC!!!
ce sa mai...sunt unii useri care fac muci aproape toate topicurile! felicitari!
petrlucy is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 12:26   #7581
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Repet, daca as fi vrut sa ma laud nu ar fi fost cu Peugeot-ul, mai am si alte masini in afara de el, la fel cum am si alte "chestii" in afara de el.

Prea multi tarani, prea putine hectare...
Defapt tu n-ai vrut sa te lauzi cu peugeot-ul tau , tu doar ai vrut sa te lauzi , cu orice mijloace necesare.
Sa arati tu lumii ca ai bani.
Daca erai baiat destept mergeai pe burta ca-i apa mica dar ai tinut neaparat sa aduci in discutie apartamente , ceasuri , biciclete si role de 300euro ca doar despre asta e topicu' aici.Puteai bine mersi sa-ti vezi de treaba fara sa te legi de chestiile astea dar ai vrut tu sa fii superior.

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
3. Am un apartament propriu si personal in care locuiesc deci nu inteleg ce as putea sa fac cu 9 saci de ciment.
Era greu sa zici simplu ca n-ai ce face cu cimentu' , trebuia s-o dai cumva cu apartamentu' sa vada lumea ca tu esti bazat.

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Fara suparare, Fritz, dar s-ar putea sa am bicicleta mai scumpa decat Golful tau (masina ta de fitze).
Cu alte cuvinte, stai cuminte, Fizz, ca suferi cam pe burta goala si daca imi amanetez ceasul s-ar putea sa te angajez pe 2 luni la mine. Nu neaparat ca as avea nevoie, dar mi-ar placea sa iti scuip seminte pe sandale.
Din nou , trebuie tu sa te simti superior cu bicicleta si ceasu' tau dar nu-ti ajunge , trebuie sa te si impui in fata celorlalti.

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Dar daca esti curios sa stii ca au fost 289 de euro la oferta.
I rest my case...
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 12:31   #7582
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
si tie chiar nu iti este rusine sa cobori din pejo dry-cooker, cu un asemenea ceas la mana, probabil incaltandu-te cu rolele alea?
Aici e perfecta remarca lui: Prea multi tarani, prea putine hectare...ce e perfect valabila strict pt el

Quote:
Originally Posted by steffan View Post
prin asta ne arati cat de taran esti, cat suferi cu un ceas si o pereche de role, si umblii cu o tigaie de muiere. felicitari, esti cineva
Si-a ales si persoana cu care se da grande, Franz. Asta denota multe despre el si personalitatea lui.....


Quote:
Originally Posted by eMH View Post
toti idiotii inteleg ca ma laud cu rolele mele.
Ai mari probleme la mansarda, chiar ai toata compasiunea mea :
Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Dar daca esti curios sa stii ca au fost 289 de euro la oferta.
La 22 de ani, ar trebui sa fi mai cerebral, dar pacat ca internetul asta a deschis portile atator frustati sa-si arate frustrarea pe net. Pacat ca nu se face un test de inteligenta atunci cand te inscrii pe vreun forum, altfel nu am fi citit atatea ineptii...

Last edited by 300zxtt; 25-02-14 at 12:38.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 12:41   #7583
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
bla bla bla
Hai lasa, nu plange! O sa vina soarele si pe strada ta!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 14:14   #7584
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Hai lasa, nu plange! O sa vina soarele si pe strada ta!
Chiar mi-e mila de tine copil ...
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 14:20   #7585
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Da, si mie de tine. Poate in urmatorii 10 ani o sa inveti si tu sa scrii. Ar fi frumos...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 16:34   #7586
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Fetele, ne tragem si noi de par mai tarziu putin?
Hai sa revenim la benzina si la motorina, nu de alta, dar cand intri direct pe raspunsuri tre' sa cauti titlul topicului, ca nu mai stii pe unde esti...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 20:45   #7587
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Doamne fereste, derulez de 10 pagini sa dai de un post "pe bune". S-a ajuns de fiecare se lauda cu trotineta, tricicleta, ceasuri, adidasi
Deci ontopic, revizie la C klass, ulei , filtre ulei, motorina, aer , polen, placute frana fata , spate ,si schimbat saboti spate pentru frana de mana cca 3000 ron fara manopera.
Intr-adevar ca si intretinere este mai scump probabil dieselul. Sincer nu stiu la benzinare turbo la cat se recomanda schimbul de ulei. Eu l-am schimbat la 15 mii , desi cei de la tiriac spun ca la 25000 s-ar schimba mi se pare exagerat pentru Romania.
In rest , numai de bine.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 20:59   #7588
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Doamne fereste, derulez de 10 pagini sa dai de un post "pe bune". S-a ajuns de fiecare se lauda cu trotineta, tricicleta, ceasuri, adidasi
Deci ontopic, revizie la C klass, ulei , filtre ulei, motorina, aer , polen, placute frana fata , spate ,si schimbat saboti spate pentru frana de mana cca 3000 ron fara manopera.
Intr-adevar ca si intretinere este mai scump probabil dieselul. Sincer nu stiu la benzinare turbo la cat se recomanda schimbul de ulei. Eu l-am schimbat la 15 mii , desi cei de la tiriac spun ca la 25000 s-ar schimba mi se pare exagerat pentru Romania.
In rest , numai de bine.
Cred ca ai gresit undeva....am facut recent revizia la un porsche cayenne 3.0 diesel an fab 2013 exact aceleasi piese le-am schimbat si eu mai putin saboti frana de mana si a costat pana in 3000 ron cu tot cu manopera la porsche romania...
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 21:01   #7589
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

30 milioane ce ai enumerat tu ? mi se pare mie sau e enorm ? enorm si daca ar fi model 2010..
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 27-02-14, 07:16   #7590
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Numai filtrul de motorina este 750 ron. 7 litri ulei, sabotii spate au fost cca 600 ron.
Banuiesc ca ai facut cu 3000 ron la cayenne aftermarket. Ma gandesc ca la cayenne o pereche de placute bune este minim 500 ron .
Edit ca nu citisem apropos de reprezentanta atent sunt in trafic. Or fi mai ieftine anumite piese la vw, chiar nu stiu ce sa zic. Sau poate nu ti au schimbat toate filtrele. De curiozitate cat costa filtrul de motorina pt motorul acela ?

Last edited by cavaliere; 27-02-14 at 07:21.
cavaliere is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -