Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: care pe care??
new A4 72 42.11%
new seria 3 99 57.89%
Voters: 171. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-05, 12:28   #31
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Comparatie 330i si 3.2 quattro:

BMW:
Putere 258/6600 cp/rpm
Cuplu 300/2500-4000 Nm/rpm
Performante
Viteza maxima 250 [250] km/h
Acceleratie (0-100km/h) 6.3 [6.6] s


AUDI: 3.2 FSI quattro 188 kW 6-Gang
Putere 250/6500 cp/rpm
Cuplu 330/3250 Nm/rpm
Performante
Viteza maxima 250 km/h
Acceleratie (0-100km/h) 6.4

Acceptabil as spune eu .... pt 0.1 secunde mi-as lua audi-ul ca arata mult mai bine ca seria 3 si mai are si quattro ..... asa ca .....
este prea mica diferenta pentru a fi sesizabila pe sosea
nu e asta criteriul de diferentiere, ai dreptate, cred ca singurul care poate face deosebirea este feeling-ul propriu si subiectivismul fiecaruia...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-04-05, 18:27   #32
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Exact ... asta conteaza pana la urma ... sa-ti gasesti o masina care sa-ti placa tie cel mai mult, la design, la condus....
SFW is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 17:46   #33
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default sal

Salut baietzi, salut katalinrs4 ... deci ontopic... sunt fan BMW ..katalin shtie cat de fan BMW sunt ...imi place la look noul a4 este klar mai frumos decatnoul BMW ...dar votul meu Goes to BMW datorita motorizarii specifice si istoriei care o are in spate
__________________
BMW 530d-M\\\ BMW MOTORSPORT DTMPOWER.net...
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 19:19   #34
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mi se pare o prostie sa votezi o masina mai urata doar ca are istorie in spate ! in fine e90 e mai pe placu meu !
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 22:05   #35
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

La motorul pe care l-am dat eu exemplu eu spun ca sunt cam la egalitate ...
Oricum .... si audi are istorie.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 27-04-05, 01:05   #36
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default

mybad m-am uitat mai indeaproape la noul BMW ...este mai frumos k audi...

hmm o masina mai urata(bmw) ...turbo110 cu ce mijloc de transport in comun te duci in fiecare zi unde ai treaba? ... nu mai comentati aiurea despre niste masini care nici macar nu vi le permitetzi.....vulpea care nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii.....


are si audi istorie in spate nu ca bmw..da are nu contest.
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 27-04-05, 01:23   #37
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

sti cum ii tie iti place bmw mie audi si asa mai departe..nu mai are rost sa continuam pe tema asta ca iara nu ajunge niciunde cum esti tu fan bmw asa sunt si eu fan audi...nu ca numi place bmw dar mai mult imi place audi si despre istorie...daca audi nu are istorie in le mans.raliu si dtm atunci nu stiu ce sa mai zic.. bmw sia prea schimbat lookul dintro data nu ma pot impaca cu lokku asta deloc seria7 si seria 5 seria 3 la fel dar cui ii place..
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-05, 01:43   #38
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Nu trebuie sa iti permiti o masina ca sa-ti poti da cu parerea despre ea. Asta este aberant.
Cum tu te uiti la avataru meu si-ti dai seama ca cam greu o sa votez eu bmw asa ma uit si eu la al tau si e clar ca nu o sa te conving prea curand sa alegi audi
Si despre istorie .... zice bine Catalin
SFW is offline   Reply With Quote
Old 27-04-05, 09:35   #39
ffocus

Stage 5
 
ffocus's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 841
Default

parerea mea....daca vrei sportivitate iti iei bmw, daca vrei lux iti iei mercedes, iar daca vrei cate putin din amandoua iti iei audi

am votat audi a4
ffocus is offline   Reply With Quote
Old 27-04-05, 09:45   #40
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Asa este ffocus. Asta e si parerea mea. Dar nu e putin din amandoua .... e amadoua :P
SFW is offline   Reply With Quote
Old 30-04-05, 13:09   #41
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

imi plac ambele marci insa intre noul seria 3 si A4...merg pe A4 designul exterior cel putin este mult mai reusit fatza de BMW
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-05, 20:09   #42
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default

am fost in germania cu a4-ul unui tip care era f. nemultumit de fiabilitatea audiului pe care il avea :
1 ii cazuse un far in interior
2 spunea ca materialele din interior sunt mai proaste decat cele din a2-ul nevestei.
3 alte probleme legate de motor (1.9 tdi) pe care nu mi le mai amintesc acum!

in alta ordine de idei bmw-ului ii reprosez designul stopurilor care este spre penibil ! in schimb, tinuta de drum, performantze dinamice (apropos, 0-100 la 330i se face in 6.1), aspect, fiabilitate, este mult peste fadul audi a4. Deci fara retinere votez BMW!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 14-06-05, 21:30   #43
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default

BMW-ul si-a pierdut \"touch-ul\" la ultima serie 3...in timp ce Audi a trecut de la \"tare\" la \"si mai tare\".Oare cum arata noul RS 4?
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-05, 00:21   #44
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"UNLORD\"
am fost in germania cu a4-ul unui tip care era f. nemultumit de fiabilitatea audiului pe care il avea :
1 ii cazuse un far in interior
2 spunea ca materialele din interior sunt mai proaste decat cele din a2-ul nevestei.
3 alte probleme legate de motor (1.9 tdi) pe care nu mi le mai amintesc acum!

in alta ordine de idei bmw-ului ii reprosez designul stopurilor care este spre penibil ! in schimb, tinuta de drum, performantze dinamice (apropos, 0-100 la 330i se face in 6.1), aspect, fiabilitate, este mult peste fadul audi a4. Deci fara retinere votez BMW!
Pai eu am luat informatiile de pe site de la bmw ... asa ca inclin sa le dau lor dreptate.

cat despre ce ai spus tu de masina prietenului tau ... hai las-o moarta. Sincer, nu vreau sa te jignesc dar totusi, sa-i cada un far in interior, cum dracu, si unde sa-i cada (ca tu ai spus ca i-a cazut, nu ca ar fi intrat putin), sub capota nu e asa un mare gol. Cu materialele ... ar fi imposibil ca o firma sa puna materiale mai bune pe o masina de clasa inferioara, mult inferioara. Si iti zic eu ca materialele sunt de f buna calitate. La motor ... nu stiu dar daca tin cont de ce ai spus mai sus nu m-as mira sa fie o aberatie.
Eu aleg oricand fadul a4.


PS: te-au platit astia de la bmw pt reclama?
SFW is offline   Reply With Quote
Old 15-06-05, 01:08   #45
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default

inafara de seria 6 noul val al ideilor de design la BMW a scos numai porcarii piata....parerea mea.Merg pe a4
nikkon_kde is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -