Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-11, 21:32   #451
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie?
EU O SA MA DAU IN CEL MAI SCURT TIMP CU FOSTA TA MASINA, DAK NU CHIAR SAMBATA, O SA MA DAU ZIUA SI REZULTATUL O SA IL PUN AICI.ATUNCI SA VAD CE MAI ZICETI DAK C20XE VA FI INVINGATOR

LA TULCEA astra kfp a avut timp mai bun decat astra let si corsa B let, asa ca orice este posibil
ai sa vezi o sa vin eu acolo sa ma dau cu tine ca sa conduc eu asa ca mai mestereste la ea astea 2 zile si ne dam seara nu ziua pe caldura cum vad ca tiai dori tu
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:36   #452
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
ai sa vezi o sa vin eu acolo sa ma dau cu tine ca sa conduc eu asa ca mai mestereste la ea astea 2 zile si ne dam seara nu ziua pe caldura cum vad ca tiai dori tu
dupa tine asa crezi k numai motorul tau trage mai slab cand e cald afara? aveam pretentii de la tine
era vb sa filmam ziua k sa se vada clar
__________________
Daca te dai, hai , daca nu da-te la o parte

DEZMEMBREZ KADETT GSi https://forum.4tuning.ro/500-anunturi...ml#post5039628
Corsa A GSi 2000 16v under construction https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...0-16v-bas.html
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:37   #453
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

voi vorbiti ca vati dat cu amadeus si la batut ala cu dricu eu nu cred asta dar o sa vedem sambata si din cate stiu masina era ridicata de bot si soferu nu o cunostea asa ca pentru mine nu este ok rezultatul acela ca si al meu de le arad cind nu cunosteam masina si plecam din 4000 de ture pe ud si tot scoteam 14,1 asa ca sa schimbat mult situatia de atunci o sa vedeti astia cu opelurile nu am nk cu opelu dar nu este de categoria hondei sincer
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:38   #454
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
dupa tine asa crezi k numai motorul tau trage mai slab cand e cald afara? aveam pretentii de la tine
era vb sa filmam ziua k sa se vada clar
o sa se vada ca eu cind mam dat cu leturile mam dat la 12 noaptea si se vedea si avem camere cu blituri nui problema asta
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:38   #455
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
ma iar te contrazici cu masinile pe aici nu o sa bata niciodata un c20xe masina mea si u ai vazut cind mam dat cu leturile
vezi ca pana una alta fosta ta masina a luat bataie de la un citroen diesel
si la arad te-a batut in finala un vr6....
si acum sa fim seriosi...masina ta probabil era avion la craoiva,unde competitorii de clasa ei erau mult sub nivelul celor din ploiesti.asta e crudul si durerosul adevar!
__________________

Last edited by T@zMania; 06-07-11 at 21:42.
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:44   #456
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
vezi ca pana una alta fosta ta masina a luat bataie de la un citroen diesel
si la arad te-a batut in finala un vr6....
bai taz ce ai? ai inebunit? nu are cum? nu avea benzina buna, a batut vantul din fata la el , soferul nu a fost bun si un camion de scuze made in honda
nu are cum domne sa piarda honda ce aveti sunteti nebuni?
sa vezi frate cum merge aia din amerik mori, hondele de la noi sunt slabite d ela soare, trebuiesc revergorate
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:44   #457
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
vezi ca pana una alta fosta ta masina a luat bataie de la un citroen diesel
si la arad te-a batut in finala un vr6....
si acum sa fim seriosi...masina ta probabil era avion la craoiva,unde competitorii de clasa ei erau mult sub nivelul celor din ploiesti.asta e crudul si durerosul adevar!
traim toti si o sa vedem pina atunci sinteti mai buni sper sa fi si u cu masina ta sa ne dam sa vedem cum este si cu vr6
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:46   #458
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
bai taz ce ai? ai inebunit? nu are cum? nu avea benzina buna, a batut vantul din fata la el , soferul nu a fost bun si un camion de scuze made in honda
nu are cum domne sa piarda honda ce aveti sunteti nebuni?
sa vezi frate cum merge aia din amerik mori, hondele de la noi sunt slabite d ela soare, trebuiesc revergorate
revergoreazo pina sambata ca te vei face de cacao
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:49   #459
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
voi vorbiti ca vati dat cu amadeus si la batut ala cu dricu eu nu cred asta dar o sa vedem sambata si din cate stiu masina era ridicata de bot si soferu nu o cunostea asa ca pentru mine nu este ok rezultatul acela ca si al meu de le arad cind nu cunosteam masina si plecam din 4000 de ture pe ud si tot scoteam 14,1 asa ca sa schimbat mult situatia de atunci o sa vedeti astia cu opelurile nu am nk cu opelu dar nu este de categoria hondei sincer
1.
deci....citroenul bx diesel la prins pe amadeus 200m DECI amadeus cu fostul tau civic k20 a plecat mai bine decat bx-ul. NU ESTE VB DE SOFER ,PLECARE ETC. A FOST PRINS DIN SPATE

2. unde te-ai dat u la craiova este drum iluminat
la ploiesti nu este iluminat, am mai incercat sa filmez si nu se vede nimik, doar faruri

da un semn dak vi la ploiesti
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:50   #460
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
ma iar te contrazici cu masinile pe aici nu o sa bata niciodata un c20xe masina mea si u ai vazut cind mam dat cu leturile
marutzule zisai eu ceva de a ta ?)
am zis k k20u e peste cele din topic.... dar nu stiu care cum o sa fie cu corsa... a ta am vazut-o, trage tare ti-am si zis , corsa nu am vazut-o live.
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:52   #461
Klubbed

Stage 3
 
Klubbed's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 151
Member of:
[Nissan]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

hai ca ma bag si eu ca musca-n spanac, am cam urmarit topicul asta, nu am nici vr6 nici k20 nici b16 nici c20xe....

marutzu_vti frate te crezi prea zeu... o fi polizoru tau tare dar mai exista si alte motoare potente...

felicitari corsarului care a dovedit cu video

din experienta mea cu hondarii:

- 1v1 chiar daca i-ai batut fara video sau martori ei zic la lumea te-au ars
- cand ii bati cu video cu dovezi apar motive penibile : nu imi statea scaunu bine, am decuplat a 3-a , imi venea sa ma c*c

Se pare ca 90% dintre cei sub sigla Honda sunt la fel.... pacat de masini chiare chiar sunt reusite.

Last edited by Klubbed; 06-07-11 at 21:59.
Klubbed is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:53   #462
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
traim toti si o sa vedem pina atunci sinteti mai buni sper sa fi si u cu masina ta sa ne dam sa vedem cum este si cu vr6
la masina mea inca se lucreaza la evacuare.si chiar daca e gata ,sambata eu sunt la tulcea,pregatirile ptr cursa de duminica.
dar ma cunosc cu noul proprietar al hondei si aranjam noi ceva cu prima ocazie.
pana atunci iti doresc un sir de infrangeri la ploiesti.vezi ca la grupa aia sunt pe putin 4 masini care te bat lejer
cum spuneam,masina ta era avion la craiova,nivelul la ploiesti e mai sus,fii pregatit ptr infrangeri
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:59   #463
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
la masina mea inca se lucreaza la evacuare.si chiar daca e gata ,sambata eu sunt la tulcea,pregatirile ptr cursa de duminica.
dar ma cunosc cu noul proprietar al hondei si aranjam noi ceva cu prima ocazie.
pana atunci iti doresc un sir de infrangeri la ploiesti.vezi ca la grupa aia sunt pe putin 4 masini care te bat lejer
cum spuneam,masina ta era avion la craiova,nivelul la ploiesti e mai sus,fii pregatit ptr infrangeri
acum esti la tulcea si la tine evacuarea dureaza 5 zile tie frica? o sa vedem ma o sa vedem ce si cum este cu infringerile, voi sa intelegeti ceva pina in 280 de cai masina aia cu k20 va fi doar in fata sa va intre bine in cap
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 22:00   #464
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
revergoreazo pina sambata ca te vei face de cacao
marutzu, eu nu am cum s ama fac de cacao, si nici tu, e vb de competitie , care e mai rapida pe 400
este un un vs opel 2.0 150cp cu modificari vs honda 2.0 201cp cu modificari, am 50 de cp in minus si 120kg top in minus fata de tine...
restul se va vedea pe strada
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 22:00   #465
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Klubbed View Post
hai ca ma bag si eu ca musca-n spanac, am cam urmarit topicul asta, nu am nici vr6 nici k20 nici b16 nici c20xe....

marutzu_vti frate te crezi prea zeu... o fi polizoru tau tare dar mai exista si alte motoare potente...

felicitari corsarului care a dovedit cu video

din experienta mea cu hondarii:

- 1v1 chiar daca i-ai batut fara video sau martori ei zic la lumea te-au ars
- cand ii bati cu video cu dovezi apar motive penibile : nu imi statea scaunu bine, am decuplat a 3-a , imi venea sa ma c*c

Se pare ca 90% dintre cei sub sigla Honda sunt la fel.... pacat de masini chiare chiar sunt reusite.
vad ca vorbesti de polizoare creca esti vrun mecanic suparat ca nusi lua ciubucu azi
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -