Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-12, 18:47   #271
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu stii ce ofera golf 6 fata de logan...ambele noi?
iti zic eu! in primul rand siguranta...aerodinamica,sisteme electrice etc..
ca la baza lipseste unele dotari aia ii altceva...dar cand a auzit loganuld e NAVIGATIE..N A V I G A T I E....
un set de jante de aliaj la logan din fabrica optiune ii 4-500 eu...cea ce ii un banal standard la golf
bun trecem mai departe,golf 4 ce o ofera fata de logan...fie ca ii diferenta pro logan de cel putin 3-4 ani...este COMFORT in primul rand
calitate...cea ce inseamna totul,automat DURATA...si nu in ultimul rand dotari dotari si iaras dotari(poate ceva incalzire in scaune...priza 12v,climatronik si etc etc..) cea ce loganul nici pana in ziua de azi nu o sa poata visa..dotari are servo,geamuri electrice max un Ac si cam atat...dar cu atat si ramane
deci nu ma lua pe mine cu ce ofera si ce nu...absolut nici nu is pot avea locul comparatiile
iar daca iei golf 6 nou...evident pretul ii mare pentru noi cu buget mic...dar stai linistit ca loganul ii mai costisitoare fata cand vezi ce ofera la banii astia(mai nimic)si care ii calitatea + care ii costul de intretinere la un rahat ROMANESC...macar piesele de ar fi mai ieftine ca ii productie proprie..


in fine...luati-va logan si km fara numar...cand o sa mai conduceti si alte masini atunci tragem linie...asa egal cu zero

Si toate alea..e in diferenta de 5000 de euro,adica aproape jumatate din valoarea loganului ? Deci cu care iesi mai in castig ? Cu ambele iti poti face treaba,Loganul mi se pare la fel de practic...a..stai un Logan la 10.000 de euro..poate fii 1.5 dci,1.6 16v..motorizari..fata de motorul ala de masina de tuns iarba..de 85 de cai de 1.2 !
Te scoate navigatia dintr'o depasire la limita ?... Macar scapi in caz de accident..
Is de accord,calitate,antifonare,confort,siguranta astea sunt in plus fata la Golf 6.

Last edited by StreetStyle22; 17-02-12 at 18:49.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:56   #272
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Si toate alea..e in diferenta de 5000 de euro,adica aproape jumatate din valoarea loganului ? Deci cu care iesi mai in castig ? Cu ambele iti poti face treaba,Loganul mi se pare la fel de practic...a..stai un Logan la 10.000 de euro..poate fii 1.5 dci,1.6 16v..motorizari..fata de motorul ala de masina de tuns iarba..de 85 de cai de 1.2 !
Te scoate navigatia dintr'o depasire la limita ?... Macar scapi in caz de accident..
Is de accord,calitate,antifonare,confort,siguranta astea sunt in plus fata la Golf 6.
mda...1.5 dci ca dupa 1 an injectoarele sa pice sau sa ai nori de fum dupa tine..1.6 16v nu am ce sa zic....ii un motoras chiar ok..insa atat
1.2 de la vw...hmm fi linistit si sigur ca merge mai bine decat 1.5 dci...sau 1.6 simplu si ai taxe mai mici....ai asigurare mai mica..
dar ia zi ce poate motorul de 1.4?)...sau 1.2? de la logan...nimic,scartaitoare doar

evident navigatia nu ma scoate la depasiri...aici ii vorba de alta chestie....ii rafinament,finisaj,idei de tehnologie...chiar si la masini vechi se pot monta navigatii dedicata,ia vezi pentru logan daca este si daca pui ceva aftermaket cum arata=)))...

iar ca si incheiere...asculta o muzica de fabrica in vw...si asculta in dacie
mai apoi next level...punem un woofer de aceas capacitate in ambele masini si facem alt test...CER SI PAMANT...si muulte muuulte altele astea fiind niste banalitati
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:59   #273
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Cata energie irosita pentru niste tinichele...
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 19:26   #274
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

La logan, jantele de aliaj vin la pachet cu geamuri electrice pe spate la 1529.29 RON adică 351.56 EURO, nu 400-500. Standard la golf, unde? La variantele de echipare superioare, că la cea mai slabă variantă tot cu tablăraie vine īncălțată.
Cu navigația, să fim serioși, dacă nu te descurci băbește cu harta-n mānă și esti maniac de navigații, poți rezolva problema cu un GPS.
http://www.*****************/poze-nav...din-dacia.html ? Asta ce e? Nu arată das deutsche bengos, dar există și pentru frigider.
Īncălzire īn scaune? Cu 300 de RON montezi față/spate. Ai dreptate, asemenea dotări nu vin din fabrică. Dar, contra cost, se poate pune orice. Toate prostiile astea īși fac la fel treaba, chit că-s puse ori pe logan, ori pe golf.
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 19:29   #275
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mda...1.5 dci ca dupa 1 an injectoarele sa pice sau sa ai nori de fum dupa tine..1.6 16v nu am ce sa zic....ii un motoras chiar ok..insa atat
1.2 de la vw...hmm fi linistit si sigur ca merge mai bine decat 1.5 dci...sau 1.6 simplu si ai taxe mai mici....ai asigurare mai mica..
dar ia zi ce poate motorul de 1.4?)...sau 1.2? de la logan...nimic,scartaitoare doar

evident navigatia nu ma scoate la depasiri...aici ii vorba de alta chestie....ii rafinament,finisaj,idei de tehnologie...chiar si la masini vechi se pot monta navigatii dedicata,ia vezi pentru logan daca este si daca pui ceva aftermaket cum arata=)))...

iar ca si incheiere...asculta o muzica de fabrica in vw...si asculta in dacie
mai apoi next level...punem un woofer de aceas capacitate in ambele masini si facem alt test...CER SI PAMANT...si muulte muuulte altele astea fiind niste banalitati
Cat zici ca , costa impozitu la 1.5dci?Dar la 1.9?Dar la 1.2?Daca aici ii diferenta de bani....Oricum poate nu e cazul la tine.Dar ce ai prefera CU MANA PE INIMA.Deci luam urmatoarele :
Salariu tau lunar : 300 de euro
Bani disponibili pt achizitionare auto : 4 mii de euro.
Un logan mai nou gen 2009 , un golf 4 2003 , un audi a4 / e46 /c class 2001.Zi si de ce.Intre logan si golf 6 ani diferenta.Intre golf si a4 3 ani diferenta.
Astept raspunsul tau CU ZAMBETUL PE BUZE
Retine , toate sunt masini , toate au nevoie de intretinere periodica.Nu ma lua iar cu chestii pica un injector etc...ca e valabil la oricare dintre ele.Luam strict intretinerea unei masini + un sa zicem...hmmm nush 600-800 lei extra pt evenimente neasteptate.Deci la salariul tau iti permiti sa intretii o masina de acum 10 ani , iar eu la salariul meu o masina de acum 2-3 ani.
Cati oameni auzi in REALITATE , nu pe forumuri sa se planga de loganuri?Poate unu care a avut numai masini premium si a trecut la el.La ala inteleg , e invatat cu altceva...si sa le vii avut de noi...
In fine , fiecare isi ia masina CARE II PLACE/SATISFACE nevoile.Tu la 7 mii nu ai avut alte alternative?Dar golf-ul ti-a placut si iti oferea ce iti trebuia.
Dar sa zici ca loganul e praf si ca numai nemtii fac masini , asta in secolul 21....n/c
Eu atat zic.Loganul are un pret corect , fie el nou sau sh.Atat.E greu sa acceptati asta?
Loganul ESTE INFERIOR unui golf 4 la orice , daca e sa le comparam cu ani apropiati gen 2003 vs logan 2005..E logic .Acel golf a costat cum am mai zis 20 de mii de euro.Loganul 10 mii.

Last edited by run_forest; 17-02-12 at 19:41.
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 19:30   #276
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mda...1.5 dci ca dupa 1 an injectoarele sa pice sau sa ai nori de fum dupa tine..1.6 16v nu am ce sa zic....ii un motoras chiar ok..insa atat
1.2 de la vw...hmm fi linistit si sigur ca merge mai bine decat 1.5 dci...sau 1.6 simplu si ai taxe mai mici....ai asigurare mai mica..
dar ia zi ce poate motorul de 1.4?)...sau 1.2? de la logan...nimic,scartaitoare doar

evident navigatia nu ma scoate la depasiri...aici ii vorba de alta chestie....ii rafinament,finisaj,idei de tehnologie...chiar si la masini vechi se pot monta navigatii dedicata,ia vezi pentru logan daca este si daca pui ceva aftermaket cum arata=)))...

iar ca si incheiere...asculta o muzica de fabrica in vw...si asculta in dacie
mai apoi next level...punem un woofer de aceas capacitate in ambele masini si facem alt test...CER SI PAMANT...si muulte muuulte altele astea fiind niste banalitati
Daca nu stii sa intretii,conduci un diesel,e clar ca te trezesti cu nori de fum,si injectoare picate.
Ai condus un 1.2 16v de VW aspirat ? Iti zic eu,ca nu se misca deloc mai bine decat un 1.2 16v pe Logan..acolo intervenind diferenta de greutate.
Si ce navigatie iti ofera la 15.000 de euro ?
Si ce jante de aliaj ?
Ti-a zis,sunt de accord cum suna muzica in Logan si in Golf,e clar ca difera,si calitatea e alta,de acolo si pretul,dar sa spui ca un Logan e prea scump pentru ce ofera,ar fii bine sa te uiti la alte modele de masini noi,ce si cum..
Daca nu stii,nu vorbii degeaba,unii intra sa se informeze.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:01   #277
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
Tu nu esti neamt.Acest forum nu este pt nemti , este pt noi romani cu un salariu mediu de 250 de euro.
La un matiz de aproximativ 6 mii euro nou , nu a zis nimeni ca sunt proaste.La un cielo de 8-9 mii nimeni nu a zis nimic.Loganul cand a aparut troaca...n-are dotari.Cand a oferit cate ceva dotari( infim , nu contest asta ) e scump...deci cum sa o dam sa fie bine?
Totusi a3ds raspunde-mi la cele 2 intrebari
1.Golf 2000 dotat mediu vs golf 2004 mai slab dotat.Aprox acelasi nr de km , intretinute.Ce ai alege , si de ce ai alege.
2.Ai ca MASINA PERSONALA un matiz?Daca da de ce nu un golf3/astra/corsa...etc
P.S Nu am zis niciodata ca , calitatea materialelor din logan se apropie macar de cea din golf.Dar nici nu compar masina de 16k euro ( de la cat incepe , de noua ) cu masina de 7-8k euro ( de la cat incepe un logan )
Repet aratati-mi un CONCURENT ( din aceeasi clasa ) adevarat pt cei 8k euro de noua pt logan.Si tac.Toti vrem masini premium , noi daca se poate , la bani de sh , si dotari de Rolls Royce.
O zi buna.

scuze dar la 250 euro venit pe luna nu iti trebuie nici o masina, direct abonament la metro si ratb pana castigi ceva mai mult. si apoi poti sa visezi la o masina care costa destul de mult anual, taxe, carburanti si consumabile.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:30   #278
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Daca nu stii sa intretii,conduci un diesel,e clar ca te trezesti cu nori de fum,si injectoare picate.
Ai condus un 1.2 16v de VW aspirat ? Iti zic eu,ca nu se misca deloc mai bine decat un 1.2 16v pe Logan..acolo intervenind diferenta de greutate.
Si ce navigatie iti ofera la 15.000 de euro ?
Si ce jante de aliaj ?
Ti-a zis,sunt de accord cum suna muzica in Logan si in Golf,e clar ca difera,si calitatea e alta,de acolo si pretul,dar sa spui ca un Logan e prea scump pentru ce ofera,ar fii bine sa te uiti la alte modele de masini noi,ce si cum..
Daca nu stii,nu vorbii degeaba,unii intra sa se informeze.
sa stii ca la logan ai si ce sa intretii)....mai bine lasa...inseamna ca alea care au picat,majoritatea....aia nu stiau sa conduca,soferii is de vina
dar faza cand prima oara s-a facut loganul si aveau jante de aliaj au fost rechemate in fabrica ca la 50-60 km/h dupa niste miscari bruste s-a despartit guma de janta...aia da lucru bun!)

Quote:
Originally Posted by Gorby View Post
La logan, jantele de aliaj vin la pachet cu geamuri electrice pe spate la 1529.29 RON adică 351.56 EURO, nu 400-500. Standard la golf, unde? La variantele de echipare superioare, că la cea mai slabă variantă tot cu tablăraie vine īncălțată.
Cu navigația, să fim serioși, dacă nu te descurci băbește cu harta-n mānă și esti maniac de navigații, poți rezolva problema cu un GPS.
http://www.*****************/poze-nav...din-dacia.html ? Asta ce e? Nu arată das deutsche bengos, dar există și pentru frigider.
Īncălzire īn scaune? Cu 300 de RON montezi față/spate. Ai dreptate, asemenea dotări nu vin din fabrică. Dar, contra cost, se poate pune orice. Toate prostiile astea īși fac la fel treaba, chit că-s puse ori pe logan, ori pe golf.
mda...nu este rata...ii gasca...nu ii 400 eu ii 350...mai bine las...
fi sanatos cu loganul
asa pana la urma punem pe logan si tractiune spate,si taiem trapa si etc..

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
Cat zici ca , costa impozitu la 1.5dci?Dar la 1.9?Dar la 1.2?Daca aici ii diferenta de bani....Oricum poate nu e cazul la tine.Dar ce ai prefera CU MANA PE INIMA.Deci luam urmatoarele :
Salariu tau lunar : 300 de euro
Bani disponibili pt achizitionare auto : 4 mii de euro.
Un logan mai nou gen 2009 , un golf 4 2003 , un audi a4 / e46 /c class 2001.Zi si de ce.Intre logan si golf 6 ani diferenta.Intre golf si a4 3 ani diferenta.
Astept raspunsul tau CU ZAMBETUL PE BUZE
Retine , toate sunt masini , toate au nevoie de intretinere periodica.Nu ma lua iar cu chestii pica un injector etc...ca e valabil la oricare dintre ele.Luam strict intretinerea unei masini + un sa zicem...hmmm nush 600-800 lei extra pt evenimente neasteptate.Deci la salariul tau iti permiti sa intretii o masina de acum 10 ani , iar eu la salariul meu o masina de acum 2-3 ani.
Cati oameni auzi in REALITATE , nu pe forumuri sa se planga de loganuri?Poate unu care a avut numai masini premium si a trecut la el.La ala inteleg , e invatat cu altceva...si sa le vii avut de noi...
In fine , fiecare isi ia masina CARE II PLACE/SATISFACE nevoile.Tu la 7 mii nu ai avut alte alternative?Dar golf-ul ti-a placut si iti oferea ce iti trebuia.
Dar sa zici ca loganul e praf si ca numai nemtii fac masini , asta in secolul 21....n/c
Eu atat zic.Loganul are un pret corect , fie el nou sau sh.Atat.E greu sa acceptati asta?
Loganul ESTE INFERIOR unui golf 4 la orice , daca e sa le comparam cu ani apropiati gen 2003 vs logan 2005..E logic .Acel golf a costat cum am mai zis 20 de mii de euro.Loganul 10 mii.

fiind vorba de impozit asta o platesti odata pe an si diferenta ii de max 100 lei...eu la 1.9tdi plastesc 180 lei...tu poate la 1.5dci dai 120 lei...dar care sunt performantele la unu si la celalalt si care ce consum are?!
mai apoi...cu mana pe inima si noaptea cand is trezit din somn nu aleg logan NICI MORT...nu la banii astia...mai bine o masina mai veche dar mai sigura,dotata si cu reputatie nu tiganie!
mai departe..fiind vorba de buget si achizitii iau masina mai veche pentru ca ii MASINA nu frigider facut la numar...singurul tau avantaj este garantia dar poti sa te caci pe ea
oricum o masina straina mai veche dureaza mai mult decat tiganiada si nu ii vorba doar de masini nemtesti mai sunt japonezi(honda in prim plan)spania(seat)cehii cu skoda si altele altele

Last edited by soosy; 17-02-12 at 20:32.
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:41   #279
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
sa stii ca la logan ai si ce sa intretii)....mai bine lasa...inseamna ca alea care au picat,majoritatea....aia nu stiau sa conduca,soferii is de vina
dar faza cand prima oara s-a facut loganul si aveau jante de aliaj au fost rechemate in fabrica ca la 50-60 km/h dupa niste miscari bruste s-a despartit guma de janta...aia da lucru bun!)


mda...nu este rata...ii gasca...nu ii 400 eu ii 350...mai bine las...
fi sanatos cu loganul
asa pana la urma punem pe logan si tractiune spate,si taiem trapa si etc..




fiind vorba de impozit asta o platesti odata pe an si diferenta ii de max 100 lei...eu la 1.9tdi plastesc 180 lei...tu poate la 1.5dci dai 120 lei...dar care sunt performantele la unu si la celalalt si care ce consum are?!
mai apoi...cu mana pe inima si noaptea cand is trezit din somn nu aleg logan NICI MORT...nu la banii astia...mai bine o masina mai veche dar mai sigura,dotata si cu reputatie nu tiganie!
mai departe..fiind vorba de buget si achizitii iau masina mai veche pentru ca ii MASINA nu frigider facut la numar...singurul tau avantaj este garantia dar poti sa te caci pe ea
oricum o masina straina mai veche dureaza mai mult decat tiganiada si nu ii vorba doar de masini nemtesti mai sunt japonezi(honda in prim plan)spania(seat)cehii cu skoda si altele altele
Si de ce ai alege un golf 2004 in defavoarea unui audi din 2001?Doar au acelasi motor 1.9 tdi.Dotari cam tot pe acolo ( cu + pt audi ) , siguranta tot pe acolo , tinuta de drum si restu..are rost?g4 vs a4?
De ce exista golf?Dar polo?Iti zic eu.Ca sa poata aproape oricine sa-si cumpere un VW.Altfel faceau si ei doar de la passat in sus.Dar nu pot sa ofere passat la pretul de golf , asa e?Doare omule dar e realitatea.
De ce exista masini ieftine/masini scumpe?De ce exista golf si de ce exista golf 4 GTI?

Last edited by run_forest; 17-02-12 at 20:43.
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:43   #280
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

soosy - N-ai nici cea mai mica idee despre ce-ti ofera si cat costa alte masini noi.Asa ca,compara tu Loganuriile Sh,cu Golfuriile Sh,si tot asa,nu mai compara Logan nou,cu orice masina second hand.. Ca nu-si are rostul..
Pe principiul Loganul n-are dotari putem merge si la Golf 6...
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:45   #281
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
Si de ce ai alege un golf 2004 in defavoarea unui audi din 2001?Doar au acelasi motor 1.9 tdi.Dotari cam tot pe acolo ( cu + pt audi ) , siguranta tot pe acolo , tinuta de drum si restu..are rost?g4 vs a4?
De ce exista golf?Iti zic eu.Ca sa poata aproape orcine sa-si cumpere un VW.Altfel faceau si ei doar de la passat in sus.Dar nu pot sa ofere passat la pretul de golf , asa e?Doare omule dar e realitatea.
De ce exista masini ieftine/masini scumpe?De ce exista golf si de ce exista golf 4 GTI?
daca ii o comparatie intre g4 si a4 ii total alta chestiie...niste modele de aceas natie
nu inteleg de unde aceasta comparatie?!
evident g4 este inferior a4...mai ales daca zici ca ii aceas dotare,motor si etc etc

eu nu zic ca g4 ii un zeu sau eu stiu,exista masini mult mai bune ca g4 chiar poate mai ieftine mai vechi si etc
eu zic stric de logan si g4...nu devia de la subiect
si ce sa doara?nu inteleg....ca loganul ii praf?ca o masina straina mai veche cu multi ani este superioara?mda..
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:47   #282
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
dar faza cand prima oara s-a facut loganul si aveau jante de aliaj au fost rechemate in fabrica ca la 50-60 km/h dupa niste miscari bruste s-a despartit guma de janta...aia da lucru bun!)
Da, și mai departe de 60 km/h se răstoarnă singură mașina. Știi cāte flic-flacuri d-astea spectaculoase fac zilnic?

Quote:
mda...nu este rata...ii gasca...nu ii 400 eu ii 350...mai bine las...
fi sanatos cu loganul
150 de euro pentru tine īnseamnă mărunțiș, pentru alții jumătate de salariu. Dacă nu știți și nici n-aveți cheful să vă interesați, nu mai inventați sume din burtă. Poate sunt oameni care citesc ce scrieți și care vă iau īn serios.
Mulțumesc pentru urare!
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:48   #283
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
soosy - N-ai nici cea mai mica idee despre ce-ti ofera si cat costa alte masini noi.Asa ca,compara tu Loganuriile Sh,cu Golfuriile Sh,si tot asa,nu mai compara Logan nou,cu orice masina second hand.. Ca nu-si are rostul..
Pe principiul Loganul n-are dotari putem merge si la Golf 6...
se pare ca nu ai sa intelegi niciodata...

nu vorbesc de logan nou,golf vechi sau nou si de astea
ii stric de DOTARI,de SIGURANTA cea ce nu are loganul fiind el nou sau sh
nu ai cum sa compari o masina care este mult mai veche decat loganul si are 3x atatea dotari,este de nu stiu cate ori mai comfortabila,mai sigura si tot asa

loganul nou...care s-a facut dupa 2005 daca nu ma insel este o masina de generatie veche vai si amar....masina asta trebuia facuta prin 2000 poate...sau inainte
dar noi la ce tehnologie suntem la pas cu moda?!
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:50   #284
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by Gorby View Post
Da, și mai departe de 60 km/h se răstoarnă singură mașina. Știi cāte flic-flacuri d-astea spectaculoase fac zilnic?



150 de euro pentru tine īnseamnă mărunțiș, pentru alții jumătate de salariu. Dacă nu știți și nici n-aveți cheful să vă interesați, nu mai inventați sume din burtă. Poate sunt oameni care citesc ce scrieți și care vă iau īn serios.
Mulțumesc pentru urare!
sper sa si citeasca si sa fie cu capul pe umeri...pentru a face o alegere corecta
sa nu cumpere o masina pentru garantie si o masina pentru 4-5 ani...stiu iar o sa zici ca a ta are 7 si bla bla..

vad si taxiuriile la 3-4 ani deja sufla vantu in ele..

legat de urare...am zis fara polemici,si alte cele..
chiar sa ai parte de ea si atat
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 20:55   #285
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
se pare ca nu ai sa intelegi niciodata...

nu vorbesc de logan nou,golf vechi sau nou si de astea
ii stric de DOTARI,de SIGURANTA cea ce nu are loganul fiind el nou sau sh
nu ai cum sa compari o masina care este mult mai veche decat loganul si are 3x atatea dotari,este de nu stiu cate ori mai comfortabila,mai sigura si tot asa

loganul nou...care s-a facut dupa 2005 daca nu ma insel este o masina de generatie veche vai si amar....masina asta trebuia facuta prin 2000 poate...sau inainte
dar noi la ce tehnologie suntem la pas cu moda?!
Da da ca Golful 6,iti ofera ultima tehnologie la 15.000 de euro,nici climatronic in banii aia,vai si amar..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -