Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegi, URSUL sau PISICA?
Urs - BMW E30 731 59.43%
Pisica - BMW E36 499 40.57%
Voters: 1230. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 20:04   #241
Bertoneel

Stage 2
 
Bertoneel's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 48
Unhappy Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Eu as alege ursul , doarece sunt mai rare iar de pisicuta mai ales inmatriculate pe bulgaria mam saturat. Desi ursi care sunt acum in romania in proportie de 70% sunt omorati
Bertoneel is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 20:18   #242
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Bertoneel View Post
Eu as alege ursul , doarece sunt mai rare iar de pisicuta mai ales inmatriculate pe bulgaria mam saturat. Desi ursi care sunt acum in romania in proportie de 70% sunt omorati
Poti recarosa unul adus din DE. Deci nu e asta problema.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:47   #243
Bertoneel

Stage 2
 
Bertoneel's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 48
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Cand am zis omorat ma refeream la mecanica adica cutie de viteze si motor, in principal ....

Last edited by Bertoneel; 06-01-11 at 12:49.
Bertoneel is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:29   #244
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Bertoneel View Post
Cand am zis omorat ma refeream la mecanica adica cutie de viteze si motor, in principal ....
stare jalnica adica ........ , si ai dreptate multe e30-uri is praf ...ca multi nu stiu ces e30-urile.....
albatros is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 23:50   #245
Mpower_bmw

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 312
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

parerea mea e k URSUL e pt curse, pt adrenalina, pare o masina masiva, impunatoare, o masina pe care s`o rupi in 2, iar PISICA pare mai firava, o pisica e mai buna pt o masina de zi cu zi, pe care sa pui accent mai mult pe aspect...Parerea mea

P.S - pot sa le aleg pe aman2
__________________
My tOyS : BMW E30 325i , BMW 528i/520i , ThE BlaCk CaT , BMW e36 CABRIO ThE NeW ProJecT
Mpower_bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 01:20   #246
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Vezi ca tu nu prea stii, si esti cam habarnist in BMW-uri, si anume:
pe urs exista 2 variante de motorizare la 2.0 si 12v, si anume de 129Cp si de 136(95 si 100kw) in fct de anul de fabricatie, pe urma, exista urs M3 de 2.3 si 197 cai, si pt americani(ca ei nu pot joi cu motoare mici) de 3.4 si 286Cp(210kw). Asa ca mai documenteaza-te.
Daca dezmembrezi "benveuri" sa stii ca asta nu inseamna ca stii ceva si despre specificatiile lor tehnice, deci nu ma impresioneazi deloc
.....eu pe langa dezmembrat, mai si repar, si mai si reglez, tot bimere, multe venite de la alte ateliere care au fost depasite de situatie!!!
Inca nu a plecat un BMW de la noi fara sa fie rezolvat, sau in cel mai rau caz sa nu-i convina clientului, reparatie fiind poate la fel de scumpa ca si masina lui
boss unde ai vazut tu cu 136 de cai urs?????????te rog aratamil nimeni nu le stie pe toate da nu te arunca motorul de 2000 12v are ori 125 de cai ori 129 astea sunt sigurele 2 versiuni
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 04:53   #247
Madalik

Stage 3
 
Madalik's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 93
Thumbs up Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Inainte sa va datzi cu parerea eu zic ca ar trebui sa mearga fiecare cu M3 E30 cat si cu M3 E36 dupa comentarii......Eu nu pot sa aleg E30 sau E36 eu aleg BMW.Bafta
Madalik is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 08:08   #248
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Madalik View Post
Inainte sa va datzi cu parerea eu zic ca ar trebui sa mearga fiecare cu M3 E30 cat si cu M3 E36 dupa comentarii......Eu nu pot sa aleg E30 sau E36 eu aleg BMW.Bafta
da asta ar fi ideal
dar e aproape imposibil
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 11:49   #249
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by vali23b View Post
rog baietii care au scris in topic si care inca nu au urs si pisica sa achizitioneze in urmatoarea luna cele doua masini si sa mearga cu ele 2 ani de zile apoi sa posteze din nou in acest topic,asta ca sa nu va mai contraziceti atāt

ne auzim in 2013,multa bafta.....

Parerea mea ca e o afirmatie fara rost.
Spre deosebire de altii eu argumentez:
- poate sunt putred de bogat si achizitionez cele doua masini ( desi n-am permis si n-am nici bani ... dar trecem peste aspectele astea doua )
- merg cu ele ( n-ai mentionat cat ... pot merge si in dreapta daca e )
- daca ai un produs de X timp nu inseamna neaparat ca il cunosti mai bine decat un om care il are de X-Y timp ( X>Y ). Poate acel om care il are de mai putin timp decat tine il foloseste toata ziua si tu il folosesti numai 10 minute.

Un exemplu simplu si lesne de inteles. Tata are permis de vreo 20 de ani. Mama de 25 de ani. Totusi tata conduce mai bine decat mama. De ce? Pentru ca tata are 1 mil km facuti iar mama 10.000.

Asa e si cu ursul si pisica. Eu am ambele masini de 2 ani cum zici tu ( sa zicem, nu sunt proprietar ). Dar n-am mers decat vreo cateva mii de km. Asta inseamna ca le cunosc ?
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 14:22   #250
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by RacerJunior View Post
Parerea mea ca e o afirmatie fara rost.
Spre deosebire de altii eu argumentez:
- poate sunt putred de bogat si achizitionez cele doua masini ( desi n-am permis si n-am nici bani ... dar trecem peste aspectele astea doua )
- merg cu ele ( n-ai mentionat cat ... pot merge si in dreapta daca e )
- daca ai un produs de X timp nu inseamna neaparat ca il cunosti mai bine decat un om care il are de X-Y timp ( X>Y ). Poate acel om care il are de mai putin timp decat tine il foloseste toata ziua si tu il folosesti numai 10 minute.

Un exemplu simplu si lesne de inteles. Tata are permis de vreo 20 de ani. Mama de 25 de ani. Totusi tata conduce mai bine decat mama. De ce? Pentru ca tata are 1 mil km facuti iar mama 10.000.

Asa e si cu ursul si pisica. Eu am ambele masini de 2 ani cum zici tu ( sa zicem, nu sunt proprietar ). Dar n-am mers decat vreo cateva mii de km. Asta inseamna ca le cunosc ?
eu zic ca ai putea sa te faci matematician ai inclinatii si esti la inceput de drum in viata
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 15:46   #251
quattrro

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 388
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

URSUL ramane legenda la bmw, pot sa scoata si seria 15 tot ursul ramane legenda, am condus e30 m3, e36 m3, e46 m3, toate ofera senzatii dar ... in urs simti placerea de a conduce, navigatii, SMG-uri, sisteme de tractiune si toate cele sunt niste mofturi pentru copii alintati.
La urma urmei in masina conduci, cel mai mare confort il ai in pat )

Last edited by quattrro; 09-01-11 at 15:48.
quattrro is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 19:21   #252
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
eu zic ca ai putea sa te faci matematician ai inclinatii si esti la inceput de drum in viata
Off-topic: Gresit! Inginer mecanic proiectant. Vreau sa studiez la facultatea din Munchen. ( http://englisch.garching.de/campus_a...l_engineering/ )
Astia fac practica la Bayerische Motoren Werke AG. Asta e avantajul :P.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 21:42   #253
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by RacerJunior View Post
Off-topic: Gresit! Inginer mecanic proiectant. Vreau sa studiez la facultatea din Munchen. ( http://englisch.garching.de/campus_a...l_engineering/ )
Astia fac practica la Bayerische Motoren Werke AG. Asta e avantajul :P.
Īţi urez succes, dar hai să revenim la topic vă rog...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 00:02   #254
adrian_calibra

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Vorbind din propria experienta,doi ursi pana acum,urmeaza al 3-lea cat mai curand sper,am condus si e36 si e34 de multe ori,pot spune ca ursul sta incredibil de bine pe drum,iarasi daca doriti comfortul din e36 pe e30 schimbati scaunele),nu am ce sa reprosez ursului,este o masina incredibila din orice punct de vedere,acceleratie,stabilitate,frane,votez detasat bmw e30,urs pana la moarte!
adrian_calibra is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 18:51   #255
DuBLuv3

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 13
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

daca permiteti o glumita

Quote:
Si E30 si E36 au fost in variantele sedan, coupe si cabrio, dar E36 a fost si compact.
deci si e30 a avut varianta hatch.

Numai bine !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	0419081340b.jpg
Views:	249
Size:	47.9 KB
ID:	1837794  
DuBLuv3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -