Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-10, 00:38   #421
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
...ma rog sa bage si la noi legea cu interzicerea flashurilor sa vedem cum mai atentionati sa ma dau din fata voastra.
intru in tine cu o "tigaie", iti arunc asigurarea pe geam si plec.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 01:39   #422
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
intru in tine cu o "tigaie", iti arunc asigurarea pe geam si plec.
oare cu ce se pedepseste fuga de la locul accidentului?
dar cu mine cred ca dispari de la locul accidentului,nu ca fugi tu de voie
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 11:53   #423
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Mă rog, lăsând toţi musculoşii şi jmecherii la o parte, revenim şi noi la subiect, nu?,
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 13:03   #424
col

Stock
 
col's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 6
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by alexino_2002 View Post
In Romania toti distrusii merg pe banda a doua de parca ar fi a lor, normal este sa mergi in prima banda daca mergi incet si doar cand faci depasiri sa iesi in banda a doua.
Eu de fiecare data cand merg intre orase si ma grabesc intalnesc astfel de distrusi care merg in banda a doua cu viteza legala de 90 km/h si nu se dau la o parte, parerea mea este ca ar trebui sa aiba mai mult respect si daca un om se grabeste si merge tare sa se dea din fata lui ca doar fiecare merge cat de tare vrea, merge pe riscul si pe benzina lui
Intalnesc si eu in trafic asemenea exemplare dar pentru mine nu e o problema:decat sa-mi pierd timpul cu flashuri eu trec pe banda 1 si inapoi pe banda 2 si-mi continui drumul de parca nu s-a intamplat nimic....aaa ca le tai fatza cand trec inapoi pe banda 2 cu peste 100 km/h asta-i alta poveste....
col is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 13:08   #425
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by col View Post
Intalnesc si eu in trafic asemenea exemplare dar pentru mine nu e o problema:decat sa-mi pierd timpul cu flashuri eu trec pe banda 1 si inapoi pe banda 2 si-mi continui drumul de parca nu s-a intamplat nimic....aaa ca le tai fatza cand trec inapoi pe banda 2 cu peste 100 km/h asta-i alta poveste....
Buna asta Adevaru e ca o merita, unii sunt chiar nesimtiti... Mai sunt si cazuri speciale, precum oamenii care abea vad pe unde merg ca pieton, si totusi sunt la volan... dar alea sunt cazuri mai rar intalnite (de mine cel putin). Bunul simt e greu de inteles de unii....
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 13:36   #426
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
oare cu ce se pedepseste fuga de la locul accidentului?
ma pot prezenta la politie in 48 ore.
ideea era alta. daca vreau sa-ti fac bucata, pot sa o fac. eu ma aleg cu o amenda pe care nu o voi plati in veci si cu o "tigaie" indoita pe care o repar din ciocan si tu pierzi vremea prin service-uri si asigurari. eu am asigurarea la cea mai proasta casa de asigurari, ma uit la tine si rad, tu ramai cu nervii.

cam asta s-ar putea intampla la dorinta expusa de tine mai sus. era un exemplu. sau ca sa generalizez...justitiar vs. prost.
eu ma dau deoparte la flash-uri si nu ma doare capul cu cat merge el chiar daca este banda de urgenta sau banda 1. plec de la punctul A si ajung la punctul B intreg. ar mai fi multe de spus despre atitudinea multora de pe forum. pariez ca trei sferturi din ei nu fac ceea ce zic ca ar trebui sa faca.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 14:59   #427
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

unora nu le vine mintea la cap nici la batranete
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 22:33   #428
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

mai rau e ca unii vorbesc ca sa se afle in treaba
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:03   #429
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
ma pot prezenta la politie in 48 ore.
ideea era alta. daca vreau sa-ti fac bucata, pot sa o fac. eu ma aleg cu o amenda pe care nu o voi plati in veci si cu o "tigaie" indoita pe care o repar din ciocan si tu pierzi vremea prin service-uri si asigurari. eu am asigurarea la cea mai proasta casa de asigurari, ma uit la tine si rad, tu ramai cu nervii.

cam asta s-ar putea intampla la dorinta expusa de tine mai sus. era un exemplu. sau ca sa generalizez...justitiar vs. prost.
eu ma dau deoparte la flash-uri si nu ma doare capul cu cat merge el chiar daca este banda de urgenta sau banda 1. plec de la punctul A si ajung la punctul B intreg. ar mai fi multe de spus despre atitudinea multora de pe forum. pariez ca trei sferturi din ei nu fac ceea ce zic ca ar trebui sa faca.
Deci daca fac accident manga fiind, de genu cu mai mult sange in alcool decat alcool in sange, si plec pt 47h de la locul accidentului(sa zicem ca e accident la care nu poate fi vb de amiabil) si ne prezentam la politie fix inainte de maximul termenului, poate ala sa-mi tot faca alcoolemia, ca eu ies cu 0 si platesc maxim o amenda si ceva pct, si scap de dosar penal?!!!
Cu asigurarea la un asigurator care nu plateste nu e prea bine, pt ca, poti sa fii dat in judecata de nemultumit, si sa scoata de la tine diferenta de bani!!!

Mai, sa te dai din fatza de la nebun la flash-uri, ganditi-va ca merita si macar numai sa vedeti ce se intampla in continuare cu ala!
Si asta e un bai pe forum....daca pui o intrebare daca is deacord cu dublarea limitelor de viteza(sa devina 100/200/250) desi majoritatea ar fii fantastic de bucurosi, sa vedeti de cate aprecieri la adresa constiintei voastre o sa aveti de-a face si trimiteri la spitalul 9.....ipocriziaaaa

Last edited by Gixer; 17-11-10 at 23:07.
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:11   #430
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Deci daca fac accident manga fiind, de genu cu mai mult sange in alcool decat alcool in sange, si plec pt 47h de la locul accidentului(sa zicem ca e accident la care nu poate fi vb de amiabil) si ne prezentam la politie fix inainte de maximul termenului, poate ala sa-mi tot faca alcoolemia, ca eu ies cu 0 si platesc maxim o amenda si ceva pct, si scap de dosar penal?!!!
Păi da, şi aia e partea bună, că dacă eşti beat asigurarea nu despăgubeşte, şi dai din banii tăi.
Numai să aibă ăla încredere şi să te aştepte până îţi revii tu din beţie, că nu se ştie dacă mai recunoşti ce-ai făcut
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:13   #431
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Deci daca fac accident manga fiind, de genu cu mai mult sange in alcool decat alcool in sange, si plec pt 47h de la locul accidentului(sa zicem ca e accident la care nu poate fi vb de amiabil) si ne prezentam la politie fix inainte de maximul termenului, poate ala sa-mi tot faca alcoolemia, ca eu ies cu 0 si platesc maxim o amenda si ceva pct, si scap de dosar penal?!!!
asta a fost si ideea lor. prea multi oameni cu functii pateau asta. pe de alta parte asiguratorii nu despagubeau persoanele in cauza aflate sub influenta alcoolului urmand sa te judeci tu cu ei.

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Cu asigurarea la un asigurator care nu plateste nu e prea bine, pt ca, poti sa fii dat in judecata de nemultumit, si sa scoata de la tine diferenta de bani!!!
problema e ca dureaza mult tare cu justitia noastra
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:20   #432
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Păi da, şi aia e partea bună, că dacă eşti beat asigurarea nu despăgubeşte, şi dai din banii tăi.
Numai să aibă ăla încredere şi să te aştepte până îţi revii tu din beţie, că nu se ştie dacă mai recunoşti ce-ai făcut
Quote:
Originally Posted by sageata View Post
asta a fost si ideea lor. prea multi oameni cu functii pateau asta. pe de alta parte asiguratorii nu despagubeau persoanele in cauza aflate sub influenta alcoolului urmand sa te judeci tu cu ei.



problema e ca dureaza mult tare cu justitia noastra
Tare!......ce sa zic pe sistemul asta pot umbla si fara permis si cu masina neinmatriculata, si ma inteleg cu victima sa pun pe cineva cu carnet de vina, si cu o masina inmatriculata .....ma intreb daca si prin UE e tot asa..... oricum acolo nu cred ca te-ai putea intelege cu cineva, ca aia nu se prea tziganesc.....desi s-acolo o suma de rangul lor tot cred ca ar vb limba lor, ca doar si ei au nevoie de bani, ca tot oameni sunt
.....mai pe scurt: decat sa dau 10miiE pe taxe si asigurari, mai bine in caz de ceva ma inteleg cu 2-3 mii
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:23   #433
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

exact. cate bunicute nu se grabeau la noi pe DN cu 200 km/h?
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:27   #434
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Tare!......ce sa zic pe sistemul asta pot umbla si fara permis si cu masina neinmatriculata, si ma inteleg cu victima sa pun pe cineva cu carnet de vina, si cu o masina inmatriculata .....ma intreb daca si prin UE e tot asa..... oricum acolo nu cred ca te-ai putea intelege cu cineva, ca aia nu se prea tziganesc.....desi s-acolo o suma de rangul lor tot cred ca ar vb limba lor, ca doar si ei au nevoie de bani, ca tot oameni sunt
.....mai pe scurt: decat sa dau 10miiE pe taxe si asigurari, mai bine in caz de ceva ma inteleg cu 2-3 mii
Să-i vezi pe dragii de italieni cum umblă mangă la volan... Cel puţin te bucuri că nu suntem singurii
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:59   #435
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
exact. cate bunicute nu se grabeau la noi pe DN cu 200 km/h?
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Să-i vezi pe dragii de italieni cum umblă mangă la volan... Cel puţin te bucuri că nu suntem singurii
pe genul:"Daca alti sunt prosti sa fiu si eu"

Vai de mama vostra si de aia care va au in cale!
cangri is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -