Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-10, 00:13   #316
Alex00

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 26
Member of:
[4Rally]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

http://www.agenda.ro/news/news/20763...re-resita.html

"Chiloti" sunt pe toate drumurile, pacat ca drumul nu e gol
Alex00 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 09:17   #317
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
mi s-a mai intamplat o chestie...mergeam linistit pe banda 1 si in fata aveam o dubita , ma uit in oglinda si-l vad pe ala de pe banda 2 mult in spate asa ca dau putin gaz si semnalizez si trec pe banda 2 sa depasesc..nu am apucat sa prin bine banda 2 ca incepe ala din spate cu blitzuri de la vreo 50m.bag picioru in acceleratie sa trec odata de la cu duba sa ma dau pe prima banda(aveam vreo 70 si ceva in oras) si-l astept pe dement.si se apropie romanu nostru cu o janghina de renault de cand era bunica fata mare cu un ditai noru de fum negru dupa el(la cat de turat era motoru) si ii fac semn la dobitoc sa inteleaga ca e dobitoc , si ce credeti ca face..trece putin de mine si trage de volan , intra cu juma de masina pe banda mea si pune frana...mor cand vad idioti de genu in trafic.din punctu meu de vedere asemenea specimene n-au ce cauta la volanu unei masini
Da, astia cu badoage atomice vechi sunt o problema in oras mai ales, pt ca masina lor e intr-o stare foarte precara si cum o duc ei asa la extreme sunt sanse foarte mari sa cedeze ceva la ea si sa faca o boacana mare; plus ca, daca dupa aia se mai si da lovit daca tu mergi regulamentar macar in oras, mai face si figuri de parca l-ai incetinit din incercarea de "best lap time"
Astia chiar nu prea au ce cauta in trafic!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 10:42   #318
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Da, astia cu badoage atomice vechi sunt o problema in oras mai ales, pt ca masina lor e intr-o stare foarte precara si cum o duc ei asa la extreme sunt sanse foarte mari sa cedeze ceva la ea si sa faca o boacana mare; plus ca, daca dupa aia se mai si da lovit daca tu mergi regulamentar macar in oras, mai face si figuri de parca l-ai incetinit din incercarea de "best lap time"
Astia chiar nu prea au ce cauta in trafic!
Şi chestia proastă e că ne amendează pe noi care suntem pasionaţi de maşinii şi băgăm banii in ele dar pe cei cu cazanele alea nu îi mai vede ! În fine....
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 11:15   #319
Loo_Lee

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 11
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Ala nu era un caz real ce am spus acolo...de obicei ma dau la o parte dar cand nu am unde...unde sa ma duc? Sa apas pe butonul FLY si sa imi iau zboru...Cazul care mi s-a intamplat in pasaj la obor ala a fost real cand eu eram pe banda a 2-a si aveam 70 si banda 1 era ocupata si vine un cretin din spate cu un jeep se baga pana in curu meu si franeaza ca idiotu si da flashuri ca dementu si claxoane...wtf? Nu am butonul fly la logan...
pai sa-ti faci unul )
Loo_Lee is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 16:51   #320
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Mi-as face eu 2 ... unul de Fly, si unul la Launch Torpedo
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 19:27   #321
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Pai o sa fac unu la "misto" acolo...un buton mare,rosu sa vada toti si scriu FLY pe el. Cand ma supara cineva imi descarc nervii pe el ca sa nu stric altceva. O sa zic "fly fly puiule..."
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:08   #322
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by realmode View Post
Sunte-ți jalnici, încă o dovada din partea celor care au postat mai sus ca sunt teribilisti. Pastrati vitezelel legale, nu sunt degeaba, ptr curse, drag-uri sunt piste special amenajate, FOLOSITI-LE stimabililor, dați drumul pilotului din voi acolo nu pe sosele unde va jucati cu viața voastra si a altora.

unde sunt pistele astea special amenajate ??
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:23   #323
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by weedboy View Post
unde sunt pistele astea special amenajate ??
Bine cunoscutul eveniment KING OF EUROPE (ptr drag)... etc etc etc
Ungaria.. germania... google`it !
realmode is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:28   #324
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by realmode View Post
Bine cunoscutul eveniment KING OF EUROPE (ptr drag)... etc etc etc
Ungaria.. germania... google`it !
si ce treaba are asta cu romania ? oricate pagini ati discuta voi pe threadul acesta nimic nu se va schimba,asa ca va pierdeti timpul degeaba.
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:38   #325
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by weedboy View Post
si ce treaba are asta cu romania ? oricate pagini ati discuta voi pe threadul acesta nimic nu se va schimba,asa ca va pierdeti timpul degeaba.
Avem destul timp, sa nu fie stresul tau asta !
realmode is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:57   #326
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post depăşiri de te doare capul!

din păcate aşa suntem noi... prost crescuţi!

pe A1 spre Buc, o grămadă de prost crescuţi... dacă eu merg cu maximul permis 139 km/h, iar tâmpitul stă pe banda 2, că e a lu măsa...

ce s-a întâmplat, mergeam în coloană, primul un jeep, al 2-lea o octavia şi noi, jeepul trece pe banda 1, tăranul cu golanul se trezeşte că e în trafic, vede octavia în spate şi aproape se suie pe jeep, care iese pe iarbă!
Apoi când vede jeepu în dreapta bruschează maşina aproape să o destabilizeze, încurcând si octavia care mergea prea aproape...
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:07   #327
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Alex00 View Post
http://www.agenda.ro/news/news/20763...re-resita.html

"Chiloti" sunt pe toate drumurile, pacat ca drumul nu e gol
No comment, asta se intampla cand unit considera ca e mai bind sa depaseasca tot ce le iese in cale chiar daca depasesc cu mult limita legala; cica Nu incurca traficul.
Inspaimantator.
__________________
Mazda 6 GTA, 2.5i, 125KW, K&N, OZ Michelangelo2 Schwartz, EBC RedStuff pads, EBC performance rotors, Eiback lowering kit, HEL Performance brake lines.
realmode is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 22:25   #328
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Alex00 View Post
http://www.agenda.ro/news/news/20763...re-resita.html

"Chiloti" sunt pe toate drumurile, pacat ca drumul nu e gol
Numai acuma m-am uitat la link...pacat ca nu o murit ala de o fost de vina!...d-aia nu suport eu badoagele si nu mi-asi mai lua una in veci.....de la imbecili d-astia impresari cu experienta la volan cat mine in cosmonautica si care fac pe mari piloti de WRC sa impresioneze colegele care-s la fel ca ei daca s-au urcat cu ei....daca e sa intre un destept d-asta in mine, eu vreau sa fiu cu G-klasse cu troliu, sa nu-mi strice nici macar radiatorul....
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 00:04   #329
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by 99mje View Post
Situatie in trafic:
-drum 2 benzi in afara localitatii, limita de 90.
-Skoda Octavia(de fapt Skoda Nike, daca era sa citesc tot ce scria pe ea) pe sensul meu de mers, maxim 50km/h.
Il ajung din urma, franez in spatele lui ca veneau masini din fata, cand e loc semnalizez si intru in depasire. Moment in care individul incepe sa accelereze. Puternic. Ajung in paralel cu el, moment in care ajunge si el la viteza mea-app 70km/h, si accelereaza in continuare. Retrogradez, si mergem vreo 50-100 de metri aproape in paralel(eu ma duceam putin mai repede ca el, dar diferenta era infima), distanta pe care tipul a parcurs-o mergand numai in zig-zag, virand spre mine la intimidare. Eram cu 2 prieteni, care s-au uitat la individ, si el se distra fantastic.
Drumul era suficient de drept si liber incat sa continui depasirea, ceea ce am si facut. Numai ca am inceput sa intru pe banda mea cand inca nu il depasisem complet, si a cam trebuit sa franeze. Mult si repede. Poate n-a fost bine, da' poate alta data n-o sa mai faca glumite d-astea.
Daca venea masina din fata? Daca in timp ce vira spre mine uita sa mai traga si dreapta?
Voi ce ati fi facut?



bataie frate dar rau sa vezi ca nu mai face dupa aia!garantat!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 09:49   #330
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
bataie frate dar rau sa vezi ca nu mai face dupa aia!garantat!
Numai creiere pe aici, ce sa mai zici, inca unu ce n-are ce cauta pe drumuri....
Herbas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -