Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: PE CARE ATI ALEGE-O?
BUGATTI VEYRON 152 55.68%
McLAREN F1 121 44.32%
Voters: 273. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-06, 10:03   #61
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

hai ca am trait sa o aud si pe asta... veyron o masina slaba (pot spune asa?), enzo o masina pt cunoscatori . Oare de ce Clarkson a spus despre veyron ca este cea mai avansata, manevrabila si puternica masina produsa vreodata... or fi luat mita de la VW.

sebastian serios acum, te pricepi tu la masini dar le comiti rau cateodata, vino si tu in intampinarea mea cu 3 argumente pro enzo / contra veyron (fara pret desigur)
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 14:00   #62
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

nu e masina slaba, enzo chiar e pentru cunoscatori. Pentru ca e mai usor sa conduci una AWD de 1000cp decat una cu tractiune spate de 806cp. si eu intre un audi si un bmw probabil as alege audiul ca se conduce mai usor, dar vorbind de performante, Bugatti nu se ridica la asteptari, mai ales cu pretul acela urias. Prefer sa dau jumate din bani si sa sacrific 2mph la top speed decat sa imi iau volkswagenul ala. Sincer mi se pare nejustificat pretul.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 16:57   #63
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

a spus sebastian ca isi ia lumea in cap, si desi ,sunt de acord cu el in legatura cu cele aproape 2 tone la o masina supersportiva, eu aleg bugatti' ul , dar greutatea veyron 'ului cred ca este din cauza acelui bord , care imi place de altfel
bogdan C.E.T. is offline   Reply With Quote
Old 08-07-06, 17:47   #64
f1anatic

Stage 3
 
f1anatic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 132
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

Simplu. Nici una. McLaren F1 este o masina insa care a participat in campionatele FIA GT. Bugatti a fost facuta doar din vanitate. Dintre cele 2, as alege clar McLaren F1. Dupa cum a spus si Sebi; la 2 tone este camion nu masina.

As alege in schimb bucuros Mercedes CLK-GTR sau Toyota GT-ONE dar banuiesc ca aceste alegeri imi dezvaluiesc virsta si stilul.

Sorry peeps, nu sint eu asa batrin...dar am trait si vremuri in care masinile "super sportive supreme" erau masini de curse si nu excesse de vanitate si mindrie natzionala. Atita vreme cit nici Enzo si nici Veyron nu sint "alergate" pe circuit...ele nu reprezinta pentru mine decit o scuza pentru a monopoliza atentzia publicului.
__________________
Schumi drive it like you stole it !
Think.Feel.Drive.
f1anatic is offline   Reply With Quote
Old 09-07-06, 14:09   #65
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

McLaren F1 a fost conceput acum 10 ani si inca ar fi catalogata printre cele mai rapide masini de strada.daca dorim totusi un GT,atunci alegem veyron
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 01:08   #66
badboy_diddy21

Stage 1
 
badboy_diddy21's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 22
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

oameni buni mclaren e vechi de mai bine de 10ani.....deci e inutila comparatzia asta......performantzele pe kre le oferea mclaren in `94 knd a fost lansat a rupt gura targului.......si a durat f multzi ani pana sa fie detronat sau kiar egalat.......bugatti veyron inseamna exces dtpdv.......masa mare de aproape 2tone o face sa scada performantzele sale pe un circuit dak ar fi comparata q mclaren kre are 1138 kg........si orikm un mclaren prinde 391km/h q doar 627cp..........bugatti k sa mearga q 406km/h ii trebuie 1001cp......la viteza maxima dak ar fi sa ne luam dupa putere e o dif de 374 cai in fav bugattiului si in km/h doar 15 deci e banal......ce inseamna sa aiba o greutate asa mare bugatti asta......mclaren era tare la vremea lui si akma bugatii e the best cik la ora actuala


Death gotta be easy, 'cause life is hard
badboy_diddy21 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 01:13   #67
badboy_diddy21

Stage 1
 
badboy_diddy21's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 22
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

sunt de akord q 300zxtt...........pe banii unui bugatti potzi sa cumperi o masina q max 400.000euro si iti mai ramane de restu sa bagi benzina ))).......multzi spun pe alte forumuri k exista supre si skylineuri kre fac un veyron la orice ora dtpdv.........cei de la veilside kre modifik skylineuri si supre si au motoare kre ajung la peste 1300cp desigur tunate la greu........si fak un bugatti veyron



Death gotta be easy, 'cause life is hard
badboy_diddy21 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 03:00   #68
D Y C

Stage 3
 
D Y C's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 160
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

Dupa umila mea parere 90% din cei ce au scris aici gandesc ca niste copii... Nu doar cifrele fac o masina. Nr de cilindri, cai putere, acceleratii... sunt doar cifreInvatati sa vedeti la o masina ceea ce conteaza cu adevarat. Tehnologia si pasiunea care a fost pusa in realizarea ei. De ce F1 mi se pare masina "de serie" suprema? Pentu ca de atata timp este in top. Pentru ca are performantele acelea cu TRACTIUNE SPATE si MOTOR ASPIRAT. Credeti ca,daca vroiau, nu puteau supraalimenta acel motor? Oare unde s-ar fi ajuns? Credeti ca, daca vroiau, nu puteau pune un sistem AWD? Fiti siguri ca ar fi ramas cea mai rapida masina de strada cel putin inca 14 ani. Veyron e rezultatul vanitatii VW. F1 e rezultatul pasiunii pentru tehnologie a celor de la McLaren si BMW, care au facut motorul
__________________
... be the best or die tryin' ...

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
D Y C is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 07:16   #69
CarGoVroom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 202
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

apropos...mai exista si inca un mic detaliu numit "manevrabilitate". acum si maybach ajunge la viteze impresionante si poate accelera 0-100 cu mult sub 10 sec dar cine l-ar pune sa alerge pe pista? masinile nu merg numai in linie dreapta. deci din punctul asta de vedere unde sta McLaren si unde Bugatti?
CarGoVroom is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 09:56   #70
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

BUGATTI VEYRON reprezinta in momentul de fata etalonul in materie de masina de serie sport , din toate pct de vedere , si apropo la ce a zis mai sus CarGoVroom de manevrabilitate si de top speed Bugatti a fost testata (parca in america daca nu ma insel pe pista de sare) la vreo 400 la ora si masina sa comportat remarcabil dar acum nu va ganditi ca a fost vreun ac de par sau un viraj de genul asta ci pur si simplu un viraj usor dar pe care toate masinile considerate sport nu l-au trecut la viteze de peste 370 km/h.
Despre McLaren F1 nu am decat cuvinte de lauda deoarece la momentul lansarii a distrus concurenta (aici vorbim de vreo 10 ani in urma)si care si in prezent e printre primele masini sport , dar careia ii trebuie o renastere pentru a putea fi din nou masina sport suprema de serie strada, nu cum spun alti pe aici ca poti face dintr-un Nisan sau o supra o masina de 1300 de cp prin tuning masiv deci in nici un caz nu mai ramane o o masina de serie ,acum insa va rog sa nu-mi sariti in cap cei care sunteti impatimiti dupa acele masini e doar o parere personala dar care cred ca e cam 100% adevar.
p_vio46 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 17:20   #71
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

weineck cobra va spune ceva?... 0-200 4.8 sec, 1100cp, 1760nm cuplu?.... 10s 0-300km/h si e conceputa ca masina de strada...
yknot is offline   Reply With Quote
Old 19-10-06, 17:48   #72
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

Mclaren a reusit mult cu numai 627 cp asa ca are tot respectul meu si il aleg
riptor is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 08:49   #73
WaRiO

Stage 1
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 15
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

Mclaren F1 e cam invechit...a fost super tare la vremea lui, dar acum a cam apus..."Best Motoring recorded a laptime of 57.7 seconds in the current MINE'S R34 Skyline GT-R demo car. For a comparison, the McLaren F1 does a lap on this track in 64 seconds."
Bugatti Veyron e o masina cu care sa-ti etalezi bunastarea materiala...de exemplu SSC Aero a spulberat Veyron-ul la timpi...nu arata asa bine da e peste Veyron la performante

De Barabus TKR ce spuneti...atinge suta in 1.67 secunde...

Nu mai intru in tuneri japonezi ca n-are rost...cu banii care-i dai pe un Veyron...
WaRiO is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 12:46   #74
br01tim

Stage 4
 
br01tim's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 245
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

1.67 secunde?frate asta e avion nu intra la categoria masini
br01tim is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 03:24   #75
robie@max

Stage 2
 
robie@max's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 44
Default Re: Super Sportiva Suprema!!!

Mc Laren F1 e o legenda, pe cand Bugatti e un nume ramas legenda. Parerea mea ca un VW cu caroserie Bugatti dopat si tras de fiare,cu un motor imens si greutate de SUV mai are mult pana sa devina 'masina suprema'.Opulenta cifrelor nu inlocuieste niciodata pasiunea... Mai mult ca sigur in cativa ani cifrele astea o sa fie depasite de altii.
robie@max is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -