Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-08, 21:41   #316
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by catalyn View Post
stiu ca traiesti cu impresia ca daca ai un soft la masina esti king of the word..vine primavara si iti promit ca iti faci dulapul slep si te dai pe borcea cu ea
CE AI VRUT SA SPUI CU ASTA?
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 21:42   #317
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Post Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
pai cu ce am intepat?sincer.eu miam spus doar parerea ca as alege gti si nu megane rs.ca e mai sportiv da e adevarat a castigat megane rs aici.dar la restule si la posibilitate mai mare de tuning aleg gti ul e parerea mea.si am dreptul asta.nu am zis ca sunt dement dupa gti dacami placea gti imi luam gti.miam luat skoda ca asa am vrut.si o sa urmeze curand sami ia taicu alta masina pe firma mult mai tare si fara TURBO
la cat mai multe masini, nu la asta vroiam sa ajung care are parcul auto mai mare dar era cazul sa te calmezi cu intepaturile , deja e fumata discutia versus eu zic sa ne orientam spre lucruri constructive nu sa ne balacarim pe forum!
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 21:44   #318
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Cool Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
CE AI VRUT SA SPUI CU ASTA?
cand asfaltul va fii uscat vin in zona baraganului si promit ca ne vedem sa ne dam de fan de ce vrei tu si vedem care trotineta da mai bine la asfalt...era o provocare
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 21:49   #319
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

te astept cand o sa fe ascaltul uscat normal ca ptr fun.dar nu inteleg ce ai impotriva ca as alege gti-ul?dami un exemplu de kit turbo pt rs sau ceva sa o duci la 400hp +++si iti arat si eu pt 2.0tfsi.pe mine asta ma intereseaza posibilitatea de up-grade.nu ma cred king of the road dar stiu cum trage masina fatza de auna de 240cp.asa ca nu ma consum.si aici vb de altceva si cred ca intelegi si u ca si oricine mai e pe topikul asta ca topicul nusi are rostul.repet da r26 e mai sportiv dar altceva?e mai ieftin.da nu imi place mie ce e rau in asta.numi place numele asta RENAULT.NICI VW NUMI PLACE NICI SKODA .dar as alege gti .si spunea cineva de golf 4gti.megane ce rs a avut inainte?a?
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:01   #320
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Post Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
te astept cand o sa fe ascaltul uscat normal ca ptr fun.dar nu inteleg ce ai impotriva ca as alege gti-ul?dami un exemplu de kit turbo pt rs sau ceva sa o duci la 400hp +++si iti arat si eu pt 2.0tfsi.pe mine asta ma intereseaza posibilitatea de up-grade.nu ma cred king of the road dar stiu cum trage masina fatza de auna de 240cp.asa ca nu ma consum.si aici vb de altceva si cred ca intelegi si u ca si oricine mai e pe topikul asta ca topicul nusi are rostul.repet da r26 e mai sportiv dar altceva?e mai ieftin.da nu imi place mie ce e rau in asta.numi place numele asta RENAULT.NICI VW NUMI PLACE NICI SKODA .dar as alege gti .si spunea cineva de golf 4gti.megane ce rs a avut inainte?a?
nu se numea rs se numea coupe dynamique la megane (clio e alta treaba)si ultima varianta euro 3 avea 138 de cai cu suspensie sport, iar cel dinaintea lui era de 170 de cai..nu era vorba de a vedea predecesorii ci de a compara contemporanii iti spun eu ca sunt kituri si pt rs , culmea o solutie o dau chiar nemtii si e una buna cu putin noroc o vei admira in primavara..am mai spus intre r26 si rs diferentele sunt ca r26 vine cu caroserie standard doua usi sasiu sport si scaune recaro plus autoblocantul si o diferenta de 5 cai si 10 Nm la cuplu..la rs optezi cum vrea muschii tai vrei sasiu sport vrei trapa vrei recaro dar ai 225 cp...e o masina la care mergi linistit in 310 cp fara a umbal la interne , doar niste chichite fiindca fabrica a facut niste restricti sa protejeze si prostii care stiu sa dea doar gaz...

Last edited by Catalyn; 19-01-08 at 22:04.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:11   #321
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Post Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

uitasem sa precizez un aspect prapaditul asta de renault are si Rs pe motorina..normal ca nu se preteaza cu Vw
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:21   #322
Renault RS

Stage 4
 
Renault RS's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 232
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Ce ma distrati =))
Renault RS is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:22   #323
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by Renault RS View Post
Ce ma distrati =))
nu dai o tura la fetesti s avezi cum sta o szkoda super cipuita cu un prapadit de r26? ca eu inca dau la zapada
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:23   #324
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:25   #325
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by catalyn View Post
nu dai o tura la fetesti s avezi cum sta o szkoda super cipuita cu un prapadit de r26? ca eu inca dau la zapada
am vb si o sa incercam cand o sa fie asfaltul uscat dragul meu.eu am fost intro seara pe toamna la slo dar era f tarziu.asta e pt fun oricum .aici vb de gti si rs.ai sa numai facem offopic sincer neam distrat destul.sa spuna si cei cu gtiurile ceva dar nau ce
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:29   #326
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by catalyn View Post
nu dai o tura la fetesti s avezi cum sta o szkoda super cipuita cu un prapadit de r26? ca eu inca dau la zapada
vai vai marite r26.scuze ca incercam sa ne dam si noi cu umilele noastre tfsiuri cu mult preamaritele r26 fantasticele masini nemaivazute sinemai intalnite .pacat ca nu o sa mai prind cu skodoiul primavara
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:31   #327
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Smile Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
vai vai marite r26.scuze ca incercam sa ne dam si noi cu umilele noastre tfsiuri cu mult preamaritele r26 fantasticele masini nemaivazute sinemai intalnite .pacat ca nu o sa mai prind cu skodoiul primavara
nicio problema ..orice ti ai lua avem un renault pt tine pregatit si e pe alese
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:32   #328
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

nu prea cred
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:34   #329
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Ei...prostiti despre Kitt-uri pentru masini...parca era ca painea la alimentar...sau o reteta de mici...
Fiecate idiot poate sa faca tuning de catalog...nu e o arta...invatati si cautati piesele optime...nu aruncati cu sute de cai...si daca nu, macar sa nu spuneti nimic...
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:35   #330
Renault RS

Stage 4
 
Renault RS's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 232
Default Re: Megane RS facelift Vs Golf V Gti

Or sa se faca de 1 mai legale.....dabia astept , atunci sa vezi belea la cati s-au contrazis pe aici pe forum =)). Nu e nevoie sa fac vreo liniuta cu Skoditele pentru ca stiu cum trag, a lui Yoda avea cam 245 cp la mare anul trecut . https://www.youtube.com/watch?v=luaFRz372b0
Renault RS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -