Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: CL65AMG vs BMW M6
Mercedes CL 65 AMG 148 46.11%
BMW M6 173 53.89%
Voters: 321. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-06, 20:03   #316
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by GabiByte
Este vreunul prin Bucuresti?

e un slr negru cu nr de elvetia,al boss-ului de la l'oreal.
babygirl_nwa is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 23:11   #317
Kane

Stage 4
 
Kane's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 184
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Care mai? Fernando cu Pagani Zonda de ziceau astia ca o sa-l bage la puscarie pt cat a furat? ))
Kane is offline   Reply With Quote
Old 22-09-06, 20:06   #318
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

oameni buni mie imi plac mai mult BMW-urile dar cea mai puternica masina cu care am fost pana acuma a fost un MERCEDES!
apropo era un S600 V12 cu 500cp
cand accelera nu te puteai ridica din scaun te dorea stomacu
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 23-09-06, 13:06   #319
neo2004

Stage 3
 
neo2004's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 157
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

mercedes ... ce ? masina de femeie scurt si la obiect ... aceasi linie a masinii doar alte faruri si stopuri ... nu se poate ca o masina sport cu 2 locuri ... un SL sa aiba 1900kg si un seria 7 de la bmw sa aiba 1800kg pur si simplu este stupid, aceleasi tehnologii sunt disponibile si pe bmw poate au furat-o d la mercedes nu ma intereseaza ... da un BMW te face sa simti ca traiesti cu adevarat... un mercedes te face sa simti k arunci banii pe fereastra si ca mai ai putin timp de trait ... si restul timpului care ti-a ramas trebuie sa te simti bine ...singurele diferentele notabile ale unei masina sta in cifre iar BMW-ul este in fata mercedes-ului cand este vb de cifre , cand ma refer la cifre ma refer de o nota finala ... pur si simplu este o masina luata cu cap si inima nu doar sa te dai mare la altii k ai slr sau mai stiu eu ce AMG .. nu ma impresioneaza deloc ... degeaba ai 650 de cai si peste 2 tone ca pe circut tot prost o sa se comporte ... in schimb o masina gandita m3 csl doar 360 de cai si 1300kg se face simtit pe circuit la nuerburgring scotand acelasi timp cu un carrera gt ... fani mercedes vor obiecta si mi se pare normal , dar este foarte simplu nu te mai simti in putere , ai bani multi si nu ai cu ce sa te dai mare, si pe desupra mai ai si peste 50 de ani iti iei mercedes... esti plin de energie si simti ca inca mai ai ceva de facut in viata .. mai ai puls...vrei adrenalina... iti iei BMW , multa lume deja stie ca aceste 2 nume nu mai reprezinta o marca de masini reprezinta A WAY OF LIFE !!
__________________
neo2004 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-06, 13:21   #320
neo2004

Stage 3
 
neo2004's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 157
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

ba chiar acum vad k sl65amg are 2155kg
neo2004 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-06, 13:53   #321
Dirty Pusherman

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 429
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

asa ca chestie...este dintr-o revista de la mercedes si nu cred ca estre bull-sh*t.....nu stiu cum isi trateaza celelalte firme clientii...dar nu cred ca o fac ca Mercedes...PAREREA MEA.

"mobilo-life - the warranty and mobility package
...
Weather you have lost your key, are having problems starting the car or have had a breakdown which cannot be repairedimmediately, the mobility package ensures that you will still reach your destination - in 23 European countries. Under certaincircumstances, we will even meet the cost of an airline ticket. And if help takes longer than expected, we will put you up in a hotel of your choice. But don't get too excited - after all it's very rare for a Mercedes to break down.
...
mobilo-life even includes a 30-year warranty against rust perforation from the inside, subject to conditions. This is a service we are only too happy to provide - after all, Mercedes cars are known for their quality and long life.
..."

Asta reprezinta defapt firma "Mercedes-Benz"...
Ce-ti trebuie frate sportivitate? Avem noi circuite in tzara?
Modelele AMG sunt total diferite de modelele M de la BMW...
in general variantele astea au cuplul mare ca sa poti depasi usor pe autostrada...foarte multi nu inteleg asta...asta este scopul celor de la AMG...nu ca al celor de la M Power care fac masinile probabil pt. circuite...dar mai mult de 20% din detinatorii de M-uri sigur nu s-au dus cu ele pe un circuit...si nici n-or sa se duca...asa ca...
Dirty Pusherman is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 13:02   #322
Sphynx

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 116
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Parerea mea e ca nu poti compara BMW cu Mercedes! Mercedes e o masina mai luxoasa cumparata in special de oameni de afaceri...etc....pe cand BMW e o masina sport!Si Mercedes cu ajutorul AMG incearca sa faca si masini sportive....sa castige din clientii BMW.....
__________________
'07 Hyundai Accent 1.5d D4FA
Sphynx is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 13:34   #323
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by Sphynx View Post
Parerea mea e ca nu poti compara BMW cu Mercedes! Mercedes e o masina mai luxoasa cumparata in special de oameni de afaceri...etc....pe cand BMW e o masina sport!Si Mercedes cu ajutorul AMG incearca sa faca si masini sportive....sa castige din clientii BMW.....
incearca sa faca?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 14:55   #324
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Stiti care e lucrul cel mai fain? 50% din cei care dau cu parerea nu au vazut in realitate un amg si 95% nu au mers niciodata cu un amg!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 17:43   #325
Dirty Pusherman

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 429
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

uite eu nu-mi dau aiurea cu parerea...
Dirty Pusherman is offline   Reply With Quote
Old 27-09-06, 11:57   #326
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

uite de asta refuz eu sa votez...
k sa nu-mi dau asa cu parerea doar ca sa ma aflu in treaba...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 12:41   #327
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

eu optez pt m6 pentru ca este demential, ca sa nu mai zic de motor care a fost ales motorul anului si de cutia cu 7 trepte care ofera cele mai rapide schimbari din lume, fiind mai rapida si decat cea a lui enzo, asta e parerea mea dak o sa-mi dati in cap asta e, eu oricum sunt fan bmw si nu as da un m6 pe nici un mercedes
m_power87 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-06, 23:06   #328
br01tim

Stage 4
 
br01tim's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 245
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

ce-i drept m6 e O IDEE mai rapid ca CL-ul65AMG!alegera desigur e subiectiva ptr fiecare insa CRED CL-ul sigur bate m6 la stil si LUX!BMW e mai mult inclinat spre sportivitate.oricum cred k 80%din posesorii de m6 nu stiu sa se foloseasca de intrega putere a masinii
br01tim is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 15:34   #329
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

mama ce as alege cl-ul..motoru ala face ca un spitfire! insa m6 suna ca un ceas elvetian,exact,curat,perfect! si cred ca e si mai rapid cel putin pe circuit asa ca..m6,grea decizie totusi,respect pt mercedes ca au trecut de 600 cp cu un coupe de lux, e nebunie curata!!
__________________
renaultsport clio 182
riptor is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 15:35   #330
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

plus cutia de pe m6 care e ...E si gata,stiti si voi
riptor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -