Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care ar fi optiunea voastra?
1. in mare parte tuning exterior 37 19.79%
3. cate putin din fiecare 54 28.88%
2. in mare parte tuning motor 96 51.34%
Voters: 187. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-08-04, 18:07   #61
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

BogdanCMS, vreau sa subscriu si eu la ce ai spus despre posesorii de dacii, ca sa nu fiu gresit inteles: nu am spus ca sunt tarani pentru ca au dacii, Doamne fereste, sa le stapaneasca sanatosi si feriti de belele!!Sunt tarani aia care au dacii si le ambaleaza pe langa bombe de masini...
__________________
Este foarte periculos sa traiesti. Cine traieste, moare...
mikey is offline  
Old 22-08-04, 21:01   #62
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

In primul rand motorul . Eu tre sa ma simt bine la volanul masinii shi putin imi pasa daca nu ii voi impresiona pe cei multi . Mie imi pasa mai mult de impresia lasata cunoscatorilor la ridicarea capotei .
__________________
There is no replacement for displacement. If you don\'t agree with this you go against the fundamentals of engine dynamics. Doesnt matter what continent you\'re on.
Calindcm is offline  
Old 27-08-04, 22:06   #63
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Laju\"
Plasticuri, viniluri, audio....etc...fa-le dar atunci locul tau nu e aici...du-ta pe flirt.ro...!
Eu stiam k tuning nu inseamna doar motor... tuning inseamna imbunatatzirea performantelor si a aspectului... :P (park s-a mai discutat o data despre asta...
Exemplul 1: dak pui turbo p o masina kre nu are turbo din fabrik te kci p el... n-ai racire, n-ai nici p draq! itzi trebuie un spoiler cu aerisire pentru intercooler, itzi trebuie eventual un decupaj in capota pt k aerul intrat sa mai si iasa (asta e o varianta)...
Exemplul 2:: vrei viteza? vrei aderentza? skimbi amortizoarele, jantele, pneurile...
Exemplul 3:: vrei aerodinamik si coonsum mai mic la viteza mare (motor puternik implik si o viteza mare) pui un eleron!!!
Exemplul4: vrei putere mai mare pui o evacuare mai puternik deci skimbi si toba d esapament...
etc. etc.

PS Calindcm: ma jur io k p tine nu t intereseaza cat d putzin ceea ce zic aia din jurul tau!! Let's be serios 4 a moment!!!!

Dak cineva crede k n-am dreptate sa ma corecteze si p mine...
DJ10BOD is offline  
Old 30-08-04, 02:55   #64
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Quote:
PS Calindcm: ma jur io k p tine nu t intereseaza cat d putzin ceea ce zic aia din jurul tau!! Let's be serios 4 a moment!!!!
Good point!
mikey is offline  
Old 10-09-04, 23:34   #65
NEbunu

Stage 5
 
NEbunu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 364
Default

depinde daca te duci la curse cu masina trebe un tuning la motor daca numa asa de plimbare unul exterior ar fi mai indicat.....asa ca depinde de fiecare ce isi doreste
__________________
NEbunu is offline  
Old 11-09-04, 01:34   #66
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Nu e frate de unde te duci o masina, trebuie sa fie tunata greu la exterior si greu la motor ca sa nu-ti dea vreunu fum de la stop cu un Bmw stock. Daca tot bagi bani in ea baga pana la capat si gata.
__________________
luca is offline  
Old 11-09-04, 23:06   #67
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Quote:
Nu e frate de unde te duci o masina, trebuie sa fie tunata greu la exterior si greu la motor ca sa nu-ti dea vreunu fum de la stop cu un Bmw stock. Daca tot bagi bani in ea baga pana la capat si gata.
Pai omul tocmai pentru ca nu are bani sa o prepare cap coada a intrebat cu ce am incepe fiecare dintre noi.
mikey is offline  
Old 12-09-04, 00:48   #68
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mikey\"
Quote:
da ...ai perfecta dreptate da` gandeste-te la un lucru : tu sa fii cu masina super tunata pe sosea ... motor stock ... 150 cp (cat are kwx-u ? parca pe-acolo ... ) si vine asta cu dacia lui si se da la tine .... nu ti-ar place sa-i zici cum zice aia in fast & furious : C`YA!!! ...asa probabil ca te face ca dacia e mai usoara...si cum te simti atunci ...sau orice alt exemplu nu neaparat dacia da vine unu cu o caruta dinasta \"transplantata\" si iti faci nervi si poate te mai si faci de ras !
Moaica Alexius iti zic eu ca daca ai super bomba de masina tunata in exterior pana la cel mai mic detaliu si sa aiba si stock 150 cp se face in ultimul hal de ras ala cu dacia care vine langa tine la semafor si tureaza motorul ca nebunul... Gandeste-te numai cum ar arata faza asta ca eu mor de ras numai cand ma gandesc...Exact tzaran l-as categorisi pe unul care ambaleaza o dacie langa o bomba de masina....eu personal in situatia respectiva nici nu l-as baga in seama pe ala cu dacia as pleca de la semafor cat mai incet posibil si l-as lasa sa se faca si mai rau de ras cand il vede lumea ca da forja...sincer...Tu de exemplu ai tura masina langa dj-XX-DAR???Masina care nu cred ca are prea multi cai putere da` care arata bine de tot?Sau ai prefera o dacie care sa-l faca in locul masinii aleia?

P.S. si offtopic: Vii deseara la intalire?
scuze ca am rsp asa greu ..si la intalnire nu am ajuns

acum sa iti raspund : DJ-xx-DAR dupa parerea mea e super masina la exterior ...si atat ! de forjat nu o forjeaza , la ilegale nu prea l-am vazut ..nici pe la legale...e ceva gen : am scos banu, mi-am dus masina la c&c dar frate eu n-am nici o treaba cu cursele ..si conduc bomba de masina ! sincer cred a il bat cu caravanu meu 1.7TD mai ales daca are motor de 1.6 ..ca stiu ca e unu la noi la bloc acelas model cu motor de 1.6 de i-a dat un vecin cu oltcitu la liniuta de n-a mai stiut ala de el , dar daca pe DAR are motor de 2.0 ...vb lu santos : s-a terminat cu smecheria ... sincer mi-ar place sa-l fac cu diezelache al meu ...asa netunat cum e el(deocamdata :P )
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 12-09-04, 00:57   #69
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Quote:
Pai omul tocmai pentru ca nu are bani sa o prepare cap coada a intrebat cu ce am incepe fiecare dintre noi.
My bad.
luca is offline  
Old 12-09-04, 18:08   #70
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Al3xius stiu...eu altceva ziceam....ca daca vine unu cu o coaja de dacie si o ambaleaza la semafor langa dj-xx-DAR. sau langa oricem masina care arata super-mishto nu reusheshte decat sa se faca de ras.Nu era vb de facut liniutze.Era vb de ce zic oamenii care vad faza.
mikey is offline  
Old 13-09-04, 01:08   #71
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mikey\"
Al3xius stiu...eu altceva ziceam....ca daca vine unu cu o coaja de dacie si o ambaleaza la semafor langa dj-xx-DAR. sau langa oricem masina care arata super-mishto nu reusheshte decat sa se faca de ras.Nu era vb de facut liniutze.Era vb de ce zic oamenii care vad faza.
asta asa e !
Al3xius is offline  
Old 13-09-04, 14:34   #72
D.J.SS-TOT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 64
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mikey\"
Al3xius stiu...eu altceva ziceam....ca daca vine unu cu o coaja de dacie si o ambaleaza la semafor langa dj-xx-DAR. sau langa oricem masina care arata super-mishto nu reusheshte decat sa se faca de ras.Nu era vb de facut liniutze.Era vb de ce zic oamenii care vad faza.
Pai in primul rand nici eu nu as arde-o cu o Dacie pentru k m-as face de ras k o dau cu o dacie!!!
Dar sa stii ca exista si oameni linistitzi pe strada... oameni cu masini modificate pana la ultimul surubel si nu se risca. Gandeste-te dak ai baga 10000 de $ (este un exemplu) intr-o masina parca nici nu-tzi mai vine sa o arzi cu nimeni de frica k o lovesti, poate doar pe la legale knd e alta problema!
D.J.SS-TOT is offline  
Old 14-09-04, 22:47   #73
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Quote:
Pai in primul rand nici eu nu as arde-o cu o Dacie pentru k m-as face de ras k o dau cu o dacie!!!
Dar sa stii ca exista si oameni linistitzi pe strada... oameni cu masini modificate pana la ultimul surubel si nu se risca. Gandeste-te dak ai baga 10000 de $ (este un exemplu) intr-o masina parca nici nu-tzi mai vine sa o arzi cu nimeni de frica k o lovesti, poate doar pe la legale knd e alta problema!
Pai nici nu ziceam asa ceva.Am mai zis aici nu era vb de intreceri.
Si eu merg linistit prin orash si nici macar nu am masina modificata pana la ultimul surubel cum spui tu, da mi-e mila de spoilere ca sunt joase si nu mi-ar conveni sa le sparg.
mikey is offline  
Old 14-09-04, 22:52   #74
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

hmm, exterior : vopsea frumoasa si curata, jante, lasata un pic din arcuri si cam atat
si motor ......... tare
cam asta as vrea sa fac eu la a mea, treptat
si referitor la \"dat\" in masina, dupa ce o fac, cred ca o sa dau in ea, trebuie sa am si o satisfactie, sa vezi lumea cum se uita la tine, \"uite cum face ala, uite cum arata masina\" bla bla
__________________
BMW E30 324td S50B30 Twin Turbo Touring (Pt moment la grupa mica M50B25)
BMW E21 325iX M50 Turbo - Proiect ...
Gabi_323i is offline  
Old 15-09-04, 11:20   #75
D.J.SS-TOT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 64
Default

Quote:
uite cum face ala, uite cum arata masina
lool! nu zice nimeni asa k lumea e rea... eventual zic: \"uite si ala, la impresii!\"
D.J.SS-TOT is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -