Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Focus ST vs Golf GTI
Ford Focus ST 335 54.12%
VW Golf GTI 284 45.88%
Voters: 619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-07, 10:21   #706
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Sunt curios daca ai mai mult de 18 ani...Pai ce treaba are ce spui tu cu ce discutam noi ? Nu va fi nimeni atat de retard sa nu recunoasca renumele VW, dar cred ca nu stii nimic despre Ford in cazul asta...Totusi daca ar fi sa iti raspund in aceeasi maniera ca tu sa poti intelege ceva te-as ruga sa-mi traduci VW !!! :P
pot eu sa traduc?; sa vad daca stiu bine?
tiby120 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 10:40   #707
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Mai in gluma mai in serios cu Fiesta ST ma cam jucam cu GTI-uri de 200HP...Cu focusul nici nu se merita sa deschid discutia...:P

))))) ...pe nfs ?
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 12:13   #708
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
))))) ...pe nfs ?

facem si noi o tura?
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 13:35   #709
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post

facem si noi o tura?
Da...
Incepand cu sambata sunt disponibil si pentru asa ceva...
Sambata seara e ok ?
0726563065
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 13:53   #710
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

hm, aici aleg GTi, are istorie GTi'ul, chiar daca e cam fumat 5'ul, dar in comparatie cu ST'ul .. il prefer. ST'ul nu are nimic deosebit, decat ca e incaltat cu jante mai mari, evacuare dubla si culoarea aia mai speciala, chiar nu ma intereseaza ce e sub capota, pt ca o impresie tare ciudata ca Ford'urile facute pt Europa, sunt ca la coada vacii.
__________________
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 16:47   #711
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

dupa postul tau, e cred ca alceva ii "fumat" .. iar culoarea aceea mai speciala nu vine standard
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 17:11   #712
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by Skylin3 View Post
hm, aici aleg GTi, are istorie GTi'ul, chiar daca e cam fumat 5'ul, dar in comparatie cu ST'ul .. il prefer. ST'ul nu are nimic deosebit, decat ca e incaltat cu jante mai mari, evacuare dubla si culoarea aia mai speciala, chiar nu ma intereseaza ce e sub capota, pt ca o impresie tare ciudata ca Ford'urile facute pt Europa, sunt ca la coada vacii.
hmmm.. nu te intereseaza un motor 2.5 Turbo??? interesant.. ai cumva pe acasa ceva mai mare de atat?
iar faza cu Fordurile facute pt Europa sunt ca la coada vacii.. fi mai explicit.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:01   #713
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

nu exista zi in care sa mir de unde au aterizat unii .... ba baiatue, FOCUS se vinde si in STATE , poate si acolo e la "coada" "cowboy-ilor" , si adevarul e ca cei 225 de cai sunt dati de vopseaua aia "speciala", tinuta rutiera de "jantele alea mari" iar "evacuarea aia dubla" ...... asta face ce vrea .....dar de obicei iti face "pielea de gaina" la turatii mari .... probabil ca nu stii, ca nu ai vazut niciodata un ST ..... si PS: vulpea cand nu ajunge la struguri mai nou zice ca "sunt fumati", hai drum liber
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:16   #714
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by Skylin3 View Post
hm, aici aleg GTi, are istorie GTi'ul, chiar daca e cam fumat 5'ul, dar in comparatie cu ST'ul .. il prefer. ST'ul nu are nimic deosebit, decat ca e , chiar nu ma intereseaza ce e sub capota, pt ca o impresie tare ciudata ca Ford'urile facute pt Europa, sunt ca la coada vacii.
Ce istorie are Gti-ul? In motorsport vw sunt 0 (zero) barat! Nu uita ca anul asta WRC-ul va fi castigat tot de Ford Focus, ca si anul trecut!

Iar chestiile de genul "incaltat cu jante mai mari, evacuare dubla si culoarea aia mai speciala" il fac mai misto decat "fumatul 5"

Last edited by UNLORD; 05-11-07 at 22:20.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:27   #715
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

vw golf ramane masinuta pt bunici.poate r 32 este ceva mai harnic.eu prefer ford nu de alta dar are in spate ceva istorie in wrc.doar stiti si voi asta
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:30   #716
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Ce istorie are Gti-ul? In motorsport vw sunt 0 (zero) barat! Nu uita ca anul asta WRC-ul va fi castigat tot de Ford Focus, ca si anul trecut!

Iar chestiile de genul "incaltat cu jante mai mari, evacuare dubla si culoarea aia mai speciala" il fac mai misto decat "fumatul 5"
nici chiar 0 barat.. la LeMans o duc binisor
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 23:11   #717
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

ia uite, cum au sarit baietii obiectivi

@NWZeu, n-am vazut, imi arati tu unul, se transforma Modeo'ul tau, intr-unul? poate sa faca zgomot la turatii, nu zice nimeni, dar nu cred ca iti cumperi o masina dupa zgomotul care-l produce.
@Lord, nu ma intereseaza ce fac in WRC, ca pe sosea nu esti la WRC.

iar cand ma refer ca sunt pt Europa si ca sunt ca la "coada vacii" ma refer ca sunt mai slabe decat cele americane[stiu ca se vinde si in state].

@boywonder .. chiar nu mai intereseaza motorul de 2.5 turbo...
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 23:34   #718
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by Skylin3 View Post
ia uite, cum au sarit baietii obiectivi

@NWZeu, n-am vazut, imi arati tu unul, se transforma Modeo'ul tau, intr-unul? poate sa faca zgomot la turatii, nu zice nimeni, dar nu cred ca iti cumperi o masina dupa zgomotul care-l produce.
daca sunt OBIECTIV este chiar perfect, daca eram subiectiv era o problema
hmm, esti cam intepat si nu te prinde, vezi ca sunt expuse niste "manechine" FORD la dealerii auto, printre care si ST-uri, atat FOCUS cat si MONDEO (MK3 ), masina mea nu se "transforma" si nu face "scamatorii" dar daca vrei asa ceva vizoneaza Transformers ....
forumul pe care il citesti acum se numeste 4TUNING, incearca sa descoperi ce inseamna evacuare sport si la ce se foloseste ... dupa ce vei afla si il vei numi tot "zgomot" este clar .....
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 07:19   #719
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

unlord, amice...esti trepadush rau de tot.
ti-am mai zis cand erai mai mic... vw (in afara de tourage in paris dakar, din motive de publicitate) nu se baga in motorsport din motive de marketing. are audi si seat sa faca asta. si lambo. dar nah..e greu sa deschizi ochii in jur. si e mai simplu sa scrii ford rullz.
sau poate nu stii ca unele motoare de la audi au acelasi cod ca si cele de la vw. si chiar tre sa iti fac prin deductie matematica ca daca audi a participat in curse..atunci are istorie?
pe langa asta...tu chiar rcezi ca ST ala are ceva din WTCC sau WRC in el? da,,,,, stema )))))))))
bah cat visati unii mah... ce va place sa va uitati la reclame cu ford campion.

nu incerca sa imi raspunzi ca nu are rost. am avzut ca nu te pot combate, dar macar abtine te de a scrie prostii.
ce istorie are GTIu? uite te si tu prin anii '70-'80. sau ce facea golful II gti sau rallye pe strazi. dar nu mai ma chinui ca nu are rost. bine ca are ford istorie si vw e zero. nu zic ca ford e zero....eu macar recunosc... dar nah..eu am mai multe clase decat trenu... nu ca altii.
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 08:44   #720
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by Skylin3 View Post
ia uite, cum au sarit baietii obiectivi

@NWZeu, n-am vazut, imi arati tu unul, se transforma Modeo'ul tau, intr-unul? poate sa faca zgomot la turatii, nu zice nimeni, dar nu cred ca iti cumperi o masina dupa zgomotul care-l produce.
@Lord, nu ma intereseaza ce fac in WRC, ca pe sosea nu esti la WRC.

iar cand ma refer ca sunt pt Europa si ca sunt ca la "coada vacii" ma refer ca sunt mai slabe decat cele americane[stiu ca se vinde si in state].

@boywonder .. chiar nu mai intereseaza motorul de 2.5 turbo...

Bai tata, fara sa fiu rautacios, dar te felicit pentru ca macar ai stiut cum se scrie Ford... Asta te duce la "the next level" in aprofundare de date tehnice
:P...Cat despre WRC si Ford...deja sunt prea multe litere pt. tine...Ma repet, nu vreau sa fiu rautacios, dar o cam ceri prin subiectivitatea si felul superficial de a caracteriza o masina. Dupa cum am mai spus fiecare ajunge sa cumpere ce-i place de la sosete la ...Ferrari !!!
Si atat !
__________________
I'LL MAKE YOU AN OFFER YOU CAN NOT REFUSE !!!

GodfatherN
GodfatherN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -