Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: 2006 Subaru WRX Sti sau 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR ?
2006 Subaru WRX Sti ! 167 45.01%
2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR ! 204 54.99%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-06, 09:26   #16
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

La Subaru 2006 nu prea imi place design-ul, imi placea mai mult prima editie de wrx, dar ce sa faci evolueaza, dar cum la asa o masina nu prea conteaza design-ul mergem pe performante. Din cate am auzit e mai bun Lancerul dar merg totusi pe Subaru. Am ramas impresionat de filmatul ala care l-a postat sebastian pe forum cu bordul de subaru in acceleratie. Da, e modificat subarul acela dar 2.5 de la subaru imi inspira mai multa incredere. Deci vot subaru!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 10:29   #17
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Am votat cu subaru wrx sti pentru puterea motorului, timpi de acceleratie, manevrabilitate, si mai ales prin prisma rezultatelor din ultimele sezoane de raliu. Mitsubishi este o masina lipsita de rezultate bune in raliu in ultimul timp.
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 11:17   #18
Cabbano

Stage 5
 
Cabbano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 635
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

eu am votat lancer evo dar amandoua imi plac.
Cabbano is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 11:57   #19
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

MARIO_BMW ai dreptate,o sa ma las de Road&Track care e clar pentru femei si o sa ma apuc sa citesc CoolGirl,revista masculilor feroci
Nu am zis ca ai pus timpii de la tine,am zis ca sursa ta i-a preluat pur si simplu pe cei oficiali,fara a masura nimic.E nevoie sa folosesc de 10 ori cuvantul MASURARE ca sa pricepi care e diferenta dintre a publica timpul dat de producator si a pune masina pe pista si a masura ? Daca inca mai ai probleme cu a intelege acest fapt,o sa scriu un post detaliat+desen.

Quote:
Am votat cu subaru wrx sti pentru puterea motorului, timpi de acceleratie, manevrabilitate
E ciudat sa preferi o masina pentru timpi de acceleratie mai mari si manevrabilitate mai proasta,dar gusturile nu se discuta
Race is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 12:24   #20
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Eu am spus, Evo pentru design. Ambele sunt cam la fel de performante.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 13:15   #21
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Subaru. Ambele sunt aproape la fel de performante. Ambele sunt 4wd. Ambele au motoare de 2l turbo.
Dar pana la urma e o chestie de subiectivitate zic eu.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 14:27   #22
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Wink Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by Race
MARIO_BMW ai dreptate,o sa ma las de Road&Track care e clar pentru femei si o sa ma apuc sa citesc CoolGirl,revista masculilor feroci
Nu am zis ca ai pus timpii de la tine,am zis ca sursa ta i-a preluat pur si simplu pe cei oficiali,fara a masura nimic.E nevoie sa folosesc de 10 ori cuvantul MASURARE ca sa pricepi care e diferenta dintre a publica timpul dat de producator si a pune masina pe pista si a masura ? Daca inca mai ai probleme cu a intelege acest fapt,o sa scriu un post detaliat+desen.


E ciudat sa preferi o masina pentru timpi de acceleratie mai mari si manevrabilitate mai proasta,dar gusturile nu se discuta

de unde stii tu ca timpii din sursa mea nu sunt MASURATI ? aluzia mea la reviste pentru femei a fost un raspuns la replica ta referitor la mine ca ma atac prea tare si ..bla bla ce ai ghiorhait cu pacolo....ma respecti te respect nu ma respecti nu te respect simplu! incearca sa faci si tu pe viitor remarci pertinente si obiective. cu respect!
__________________
BMW 530d-M\\\ BMW MOTORSPORT DTMPOWER.net...
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 16:02   #23
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Timpii se masoara cu a 5-a roata,care e foarte precisa,adica ar putea masura cu eroare de mai putin de 0,01s.In momentul in care ei au masurat ceva care din cauza erorilor de masurare poate fi intre 4,62 si 4,63s,de ce ar pune "aprox 4,6" ? Aici e problema,cuvantul "aprox".Observi ca la Evo nu e pus "aprox"...deci cum vine asta,au masurat pentru ambele,la una sunt siguri de rezultat,iar la cealalta e aproximativ ? E evident ca au dat mai departe timpii oficiali si nu au masurat nimic.

Eu am facut o remarca referitor la versus pentru ca ai ales cel mai scump model de Evo.Nici acum nu inteleg de ce ai luat-o ca pe un atac la adresa ta.
Race is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 17:10   #24
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Evo MR nu are volan pe partea care nu trebuie? Ca pachetul MR stiam ca e instalat de dealerul Mitsu UK dupa inmatriculare, ca altfel nu trece testul de poluare.
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 17:41   #25
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

ce treaba are?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 17:54   #26
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

man io prefer evo ca poate sa ajunga cu noul pachet sport la peste 500de cai, de subaru nu stiu nik.mi se pare ca macimu e pe la 400cai da nujh sigur.....
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 18:52   #27
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by Race
Timpii se masoara cu a 5-a roata,care e foarte precisa,adica ar putea masura cu eroare de mai putin de 0,01s.In momentul in care ei au masurat ceva care din cauza erorilor de masurare poate fi intre 4,62 si 4,63s,de ce ar pune "aprox 4,6" ? Aici e problema,cuvantul "aprox".Observi ca la Evo nu e pus "aprox"...deci cum vine asta,au masurat pentru ambele,la una sunt siguri de rezultat,iar la cealalta e aproximativ ? E evident ca au dat mai departe timpii oficiali si nu au masurat nimic.
.

da ...suna aiurea cuvantul "aprox." - dar nu vreau ca aceasta discutie sa constea neaparat in a ne contrazice intre miimile de secunda...eu nu cred ca acesti timp postati de mine sunt foarte diferiti de realitate..este totusi o revista Auto destul de cunoscuta in SUA si in momentul cand scoti ceva pe piata interesul tau este sa faci rost de date cat mai adevarate.

Eu zic ca sunt 2 masini super tari, ceea ce imi place mai ales este motorul la Subaru, au marit cilindreea 2.5 in loc de 2.0 si automat tind sa cred ca potentialul de tuning la motor este mai mare decat cel de la EVO.

Am ales Evo MR in acest VERSUS nu pentru ca este mai scump decat Subaru si din cauza asta ar pierde teren necinstit fata de Subaru, ci doar pentru ca mi s-a parut mie ca asta ar fi o comparatie ok, acesta(MR-ul) avand si ceva mai multi cai decat Evo9 normal ( 286 in loc de 271 :P).


Quote:
Originally Posted by Race
Eu am facut o remarca referitor la versus pentru ca ai ales cel mai scump model de Evo.Nici acum nu inteleg de ce ai luat-o ca pe un atac la adresa ta
Nu am luat-o ca un atac la persoana stai linistit dar nu imi place sa se ajunga la contraziceri care sar din sfera auto sau la anumite cuvinte care pot fi ofensatoare.
MARIO_BMW is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 19:48   #28
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

obrazNick, spun doar ca nu vreau sa schimb vitezele cu stanga. Poate asta sa fie un motiv pro subaru?
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 04:08   #29
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

I'm a Subaru kind of guy, dar cand va iesi noul EVO cred ca mau pe invers
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 09:30   #30
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Cool Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Eu am votat cu Evo IX....(am votat cu el si in realitate )
In legatura cu MR, IX RS si IX GSR...asa se numesc in America versiunile de EVO!
MR-ul nu are mai multzi cai!!! Toate au la fel....difera echiparea!
RS-ul are echiparea cea mai proasta dar are si cu 150 de kile mai putin!!!!! Deci e belea!
GSR-ul e echiparea pe care o am eu... are si unele echipari de confort!

Aaaa de ce am votat EVO.... trebuie sa il conducetzi ca sa intzelegetzi....jur!!!
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -