Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce model preferi?
Cadillac CTS-V 169 39.39%
BMW M5 260 60.61%
Voters: 429. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-09, 12:47   #181
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
imi pare rau dar asta era acum 6 ani.. si da ..erau multi tigani in mertane da' uite ca au inceput ai naibii sa migreze la BAMVEEEE
Mie sincer mi se pare ca la ora actuala, pe cei mai multi cocalari ii intalnesti in Audiuri (Q7, A6, etc). Sa nu mai reamintesc de celebrul filmuletz cu bizonica. Sa nu mai spun ca soferii de Audi and VAG sunt cei mai nesimtiti cu putinta si incalca cel mai des si flagrant regulile de circulatie. Revenind OT, de cand are M5 cutie manuala ?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 13:14   #182
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

au inceput sa se fabrice si cu cutie manuala , acum la "sfarsitul carierei" , e adevarat ca la inceput nu se faceau manuale pe e60 m5
leonard is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 13:32   #183
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Mie sincer mi se pare ca la ora actuala, pe cei mai multi cocalari ii intalnesti in Audiuri (Q7, A6, etc). Sa nu mai reamintesc de celebrul filmuletz cu bizonica. Sa nu mai spun ca soferii de Audi and VAG sunt cei mai nesimtiti cu putinta si incalca cel mai des si flagrant regulile de circulatie. Revenind OT, de cand are M5 cutie manuala ?
nesimtitii incalca regulile indiferent de ce grup apartine masina! Atata timp cat e o masina da' j'da mii da ieuro.. o incalca! Asa am vazut si soferi in bmw cu depasiri super riscante dar si in vag sau merc, sau bentley. Deci ce spui tu aici e cam irelevant. In schimb.. ce ai zis mai sus cu Q7...iti dau dreptate.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 13:55   #184
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

si totusi nu inteleg o chestie..... voi chiar tineti cont la o masina de tipul majoritar al persoanelor care le conduc?? (in cazul q7 , cocalari ...) eu daca as avea bani probabil mi-as lua un q7 , un Sclass , s.a. .... chiar nu m-ar interesa deloc ce se spune despre cei care conduc aceste masini , eu as aprecia intai calitatea si tehnologia acestor masini , performantele lor , materialele de buna calitate , si crede-ma ca m-as simti foarte bine conducand un q7 ,,,,, nu masina te face cocalar...
leonard is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 17:38   #185
alex.manea

Stage 5
 
alex.manea's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 330
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Caddy e o masina cu mai multa personalitate, asta e o opinie proprie, M5 e o masina, care la un pret foarte mare nu sare in ochii, chiar daca dinamic e mai buna, dar intretinerea e mai scumpa.

Avantajul prim al Caddy-ului ar fi pretul.
alex.manea is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:23   #186
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by morimoto View Post
Eu te sustin americanele si japonezele bat la cur majoritatea europenelor sportive doar ca la noi a devenit un trend odata cu etnia rroma si cei mai de pe la tara care altceva in afara de bmw , mercedes si audi nu stiu in special bmw
care is americanele alea asa periculoase de bat tot ce misca?????? vezi ca europene nu sunt doar bmw si audi, mai e si porsche, ferrari, lambo, maserati....etc care le cam da la fund la tot ce e american
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:01   #187
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
care is americanele alea asa periculoase de bat tot ce misca?????? vezi ca europene nu sunt doar bmw si audi, mai e si porsche, ferrari, lambo, maserati....etc care le cam da la fund la tot ce e american
Acum nu ca as prefera americanele in general dar ZR1 cam rupe norma europenelor.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:36   #188
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

As vrea sa fiu si eu un cocalar intr-un q7 ....
johhny is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 23:16   #189
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

ZR1 e cam topul masinilor stock americane si daca ai lua topul europenelor nu prea tine, chiar si asa e o piesa de inginerie foarte reusita.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 23:40   #190
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
ZR1 e cam topul masinilor stock americane si daca ai lua topul europenelor nu prea tine, chiar si asa e o piesa de inginerie foarte reusita.
Poti sa fi mai explicit, ce inseamna top, una de 1 mil de euro care face una de 100 de mii la liniuta?

Last edited by GTR; 21-05-09 at 23:48.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 23:55   #191
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

ZR1 a batut TOT de la gtr la porsche...vb teste de franare, accelerare , circuit etc.
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:16   #192
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Nu chiar tot. Oricum la cat costa este o bomba si o dovada ca si americanii mai nimeresc cate una care este buna peste tot nu numai in linie dreapta.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 01:36   #193
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Mie sincer mi se pare ca la ora actuala, pe cei mai multi cocalari ii intalnesti in Audiuri (Q7, A6, etc). Sa nu mai reamintesc de celebrul filmuletz cu bizonica. Sa nu mai spun ca soferii de Audi and VAG sunt cei mai nesimtiti cu putinta si incalca cel mai des si flagrant regulile de circulatie. Revenind OT, de cand are M5 cutie manuala ?
nush unde ai vazut u chestia asta dar eu rar am vazut bmw kre sa mearga cum trebuie(cel ptn in buc)
cannonball is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 10:21   #194
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

GTR- ma refeream la performante pe circuit si prin top ma refeream la ce au ei cel mai bun din fabrica, iar daca il pui cu o europeana de peste 550 cp pe un circuit il face. sa nu mai amintesc de enzo, veyron ce sunt in top. intradevar diferenta de costuri e enorma, dar pentru asta platesti tehnologia.

inca ceva: auzisem ca platforma de corvette ar fi proiectata de inginerii eurpoeni, e adevarat?
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 10:46   #195
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: SUA vs. Europa: Cadillac CTS-V vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
GTR- ma refeream la performante pe circuit si prin top ma refeream la ce au ei cel mai bun din fabrica, iar daca il pui cu o europeana de peste 550 cp pe un circuit il face. sa nu mai amintesc de enzo, veyron ce sunt in top. intradevar diferenta de costuri e enorma, dar pentru asta platesti tehnologia.

inca ceva: auzisem ca platforma de corvette ar fi proiectata de inginerii eurpoeni, e adevarat?


Sincer, intre un Veyron si un ZR1 pe circuit... mi-as pune banii pe Corvette.
Intre un Enzo si un Corvette... ia ghici
Chiar daca Enzo nu se mai fabria din 2004 pun pariu ca-i mai rapid decat ZR1 de-l intoarce pe dos.
Dar cum o zis GTR... un ZR1 e in jur de 118.000....de dolari.
Un Enzo(second-hand) incepe de pe la vreo 800.000 euro si se opreste undeva pe la pretul unui Veyron...1.400.000 tot euro
bogg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -