Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Invingator va fi?
Andrei STI 95 31.88%
Ono Gallardo 155 52.01%
Nu stiu. Astept rezultatul. 48 16.11%
Voters: 298. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-02-06, 11:45   #121
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Ultimul cuvand in aceasta discutie la avut STI.
per total parca era 2-2
blowwind is offline  
Old 11-02-06, 11:57   #122
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blowwind\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Ultimul cuvand in aceasta discutie la avut STI.
per total parca era 2-2
E credeam ca conteaza masina care este mai in forma, Andrei a evoluat nu cred ca si altii atat de mult. a avut ultimul cuvant.
O sa mai vedem pe viitor!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 11-02-06, 16:06   #123
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"blowwind\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Ultimul cuvand in aceasta discutie la avut STI.
per total parca era 2-2
E credeam ca conteaza masina care este mai in forma, Andrei a evoluat nu cred ca si altii atat de mult. a avut ultimul cuvant.
O sa mai vedem pe viitor!
in cazul asta imi cer scuze...am crezut ca te`ai referit la altceva ...
dupa cum ziceai si tu...viitorul e plin de surprize...asteptam viitoarele confruntari
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline  
Old 12-02-06, 12:08   #124
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Cred ca asta e cel mai important si daca am lua in calcul si startul anticipat scorul tot in favoarea lui andrei ar fi.
E adevarat ca diferenta a facuto NOS-ul montat de adus de Andrei si montat de Jean , reglat ulterior de Andrei si cu indicatile mele.
Foarte tare sa bati cu 30000 peste 100000 daca masinile ar fi noi.
Incredibl de spectaculoase aceste curse.
Din pacate din vina unor firnizori eu nu am putut scoate masina la start atunci.
SEBASTIAN is offline  
Old 12-02-06, 12:16   #125
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

n`am inteles faza cu \"tot in favoarea lui andrei ar fi\" ... in secunda asta e egalitate...startul ala \"anticipat\" a fost in cursa cu Tudose nu cu andrei

Quote:
Foarte tare sa bati cu 30000 peste 100000 daca masinile ar fi noi.
Incredibl de spectaculoase aceste curse.
30.000 in \" \" pentru ca in masina aia s`au bagat foarte multi bani...nu cat sa completeze diferenta pana la 100.000 ... dar oricum...DESTUI :P

astept sa te dai si tu ... n`ai nimix de pierdut
blowwind is offline  
Old 12-02-06, 12:23   #126
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blowwind\"
n`am inteles faza cu \"tot in favoarea lui andrei ar fi\" ... in secunda asta e egalitate...startul ala \"anticipat\" a fost in cursa cu Tudose nu cu andrei

Quote:
Foarte tare sa bati cu 30000 peste 100000 daca masinile ar fi noi.
Incredibl de spectaculoase aceste curse.
30.000 in \" \" pentru ca in masina aia s`au bagat foarte multi bani...nu cat sa completeze diferenta pana la 100.000 ... dar oricum...DESTUI :P

astept sa te dai si tu ... n`ai nimix de pierdut
Uitate atent, la Tudose a fost clar si oricum tot eu i-am umblat si lui, l-a batut cu cat a firat daca nu mai bine.
A avut un apogeu si incepe sa o ia la vale.
Sigur ca nu e de serie dar retine in motor nu are piese schimbate are peste 50 000 si e de serie avand gramezi de lupte la activ din care cel putin 90% a castigat.
Satisfactria tyocmai de aici vine, ai luat o masina slaba ai tunato si castigi.
Asa daca ai bani stiu s eu un Veyron de vanzare...
Cred ca trebuie apreciata munca in fata produsului de serie.
SEBASTIAN is offline  
Old 12-02-06, 23:21   #127
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

bravo Sebi. tocmai le-ai spus ce inseamna defapt tuning-ul.
si toti se dau pasionati de modificari si tuning si defapt venereaza un jeep diesel si full option.
andreitentean is offline  
Old 13-02-06, 18:08   #128
catharsis3k

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 40
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Sigur ca nu e de serie dar retine in motor nu are piese schimbate are peste 50 000 si e de serie avand gramezi de lupte la activ din care cel putin 90% a castigat.
eu fac pe mine de ras.

acuma masinile au ajuns sa dea lupte si sa fie mangaiate dupa fiecare cursa ? what's next ?
catharsis3k is offline  
Old 13-02-06, 19:19   #129
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"catharsis3k\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Sigur ca nu e de serie dar retine in motor nu are piese schimbate are peste 50 000 si e de serie avand gramezi de lupte la activ din care cel putin 90% a castigat.
eu fac pe mine de ras.

acuma masinile au ajuns sa dea lupte si sa fie mangaiate dupa fiecare cursa ? what's next ? :)
Anonimule nu mai face tu aprecieri si razi cand e munca si banul tau, altfel anonim mori.
aviator is offline  
Old 13-02-06, 20:20   #130
catharsis3k

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 40
Default

come on..unii dintre noi chiar nu le pasa de cum sunt vazuti pe \"strada\" sau daca le stiu numele 50 sau 100 de persoane.

sincer imi pare bine ca sunt anonim. chiar nu vad la ce ajuta \"faima\"

doar ca limbajul folosit de el mai sus chiar mi se pare comic. deja se pare ca unii dintre voi traiti intr-o lume fantezista cu batalii, razboaie, aliante, dusmani si alte concepte medievale.

oricum, e fun to watch
catharsis3k is offline  
Old 14-02-06, 06:41   #131
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"catharsis3k\"
come on..unii dintre noi chiar nu le pasa de cum sunt vazuti pe \"strada\" sau daca le stiu numele 50 sau 100 de persoane.

sincer imi pare bine ca sunt anonim. chiar nu vad la ce ajuta \"faima\"

doar ca limbajul folosit de el mai sus chiar mi se pare comic. deja se pare ca unii dintre voi traiti intr-o lume fantezista cu batalii, razboaie, aliante, dusmani si alte concepte medievale.

oricum, e fun to watch
Cred ca te uiti la prea multe filme si ca esti rupt de realitate!
Sei a facut istorie in curse, asa cum au facut si altii sau eu..., iar tu vi sa ne iei la misto. Pentru ce si in ce calitate? demonstreaza ca poti face ceva mai mult decat sa toci aiurea si o sa primesti respect, altfel faptul ca a spus ca esti anonim nu se referea la identitate ci la faptul ca esti un nimeni.
SEBASTIAN is offline  
Old 14-02-06, 09:49   #132
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default




Nu toate lumea de pe forum e vedeta si are Subaru , Supra , sau lamborghini. Ati uitat ca existam si noi , cred ca putem si noi sa postam pe forumul acesta , nu? Chiar dac nu avem super wrc-uri si Sti-uri si mai stiu eu ce.
Si domnilor, nu cred ca este o rusine a fii anonim. Nu poti cataloga o persoana un nimeni doar pt faptul ca nu ai auzit de el. Mai sunt in tara asta multi raceri pe care nu i-ati vazut pe forumul acesta.
__________________
3SGE is offline  
Old 14-02-06, 10:25   #133
catharsis3k

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 40
Default

deci pe bune, daca eu ma uit la prea multe filme si traiesc rupt de realitate... ce sa mai spun de cineva care vorbeste cu fraze de genul:

\"epicul subaru a revenit obosit dar victorios dupa inca o lupta de neuitat, in care a ingenunchiat pe mitsubishi evo cel misel!. stau acum si ii mangai capota aproape topita dupa o lupta atat de incinsa in care curajosul meu bolid a facut dovada de atata darzenie.\"

dar oricum, nu am zis ca esti un nimeni sau ceva de genul asta. felicitari pentru masina, pentru experienta profesionala si pentru cursele castigate..dar mi se pare extrem de comic felul in care tu(si altii de pe forum) au ajuns sa vorbeasca despre masinile si \"luptele\" lor

no offence
catharsis3k is offline  
Old 14-02-06, 18:57   #134
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Mesaj pentru: catharsis3k si 3SGE si nu numai

Sincer sunt putin dezamagit de prestatia moderatorilor, care sunt cam lipsiti de vlaga pe aici. Cred ca s-a deplasat cam mult discutia de la subiect de la tema topicul , iar uni scriu fara sa citeasca si in plus incearca atacuri personale avand impresia ca sunt si subtili.
Consider ca daca moderatorii nu-si fac treaba aici pot sa-mi asum responsabilitatea de a va atrage atentia cand gresiti.
Spre deosebire de uni care sufera de anonimat, noi am facut ceva si eu personal am inceput cu o masina modesta un Cielo pe care multi il stiu si-l cunosc si consider ca e normal sa evoluez, azi am impreza de curse si altele de strada, cu siguranta in viitor o sa evoluez si poate ca o sa iau ceva ce ma va tenta mai mult si inainte de a tipa in gura mare ca s-a luat cineva de mine ca a intrecut sau nu masura am sa muncesc sa-mi personalizez acele masini si cred ca merit respect pentru asta. Am avut multe masini si toate tunate, iar ca sa intelegi ceva iti spun ca am avut Dacie care a mers cel mai tare, am avut Cielo care mergea cel mai tare, am avut Bmw care mergea cel mai tare, am avut Astra care merge cel mai tare si altele, lista e f lunga sa nu uitam RC-ul, care va reveni in curand, sigur cel mai tare pt modelul lor, acum am facut un Impreza care mertge cel mai tare, tu ai macar o masina tunata care sa poata un loc unu undeva sa fie competitiva macar Am fost pionier in a organiza competitii, am pus de la mine sa le fac, am demonstrat ca se poate, uni cu stangu cu dreptu cum au putut au putu au incercat ceva voi ce faceti.
CRITICATI Din ce pozitie si cine va dreptul sa aruncati cu noroi in munca altora
Cum puteti insinua ca i-am uitat pe cei cu masini mai slabe sau pe spectatori Nu mai Sunt Tico, Dacia sau oltcit la start Nu e frumos ce faceti si sper sa-mi intelegeti mesaju si faptu ca v-am raspuns sa-l interpretati ca pe un semn de atentie, chiar mai mult pentru ca dupa cum va purtati sunteti demni de indiferenta.
SEBASTIAN is offline  
Old 15-02-06, 00:26   #135
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"3SGE\"
Si tu zici ca esti respectat? Ar trebui sa iti iei lectia si tu dar... Hai ca n-are rost. Mai bine o las balta. Esti bolovan de prost. Auzi tu la el. Respect!
Gunoiule, nu-mi pot permite sa te respect oricum vezi ai parte de un tratament preferential, te-n gura de fraie palavragiu.
Respect cand vi si mananci cacat pe aici, incerci sa faci atmosfera, nu te-am vazut la curse tastaturistule si nici predilectii din astea nu ai, iar pe poponauti nu-i agreeam aici nu e societate de binefacere retardatule, provoci si apoi te dai victima...
Politica siteului e clara vina o are cel ce provoaca si se amesteca in discutii cel depasesc, iar eu nu vad cum de-ti permiti sa mananci cacat aici. In numele cui o faci.

Revino la raspunsul intrebarii cu ascunzatoarea pt ca tacerea inseamna da.
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -