Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Competition Teams

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-10, 18:29   #76
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

nu ...aia o faceam cand eram Amatori.....acum suntem avansati...HALADO A si HALADO B.......
basic is offline   Reply With Quote
Old 27-01-10, 21:54   #77
porkyspeed

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Salut,

De curand am pus si eu mana pe un MNC Votan amolificat de un Juice 1800D mono, de vreo 900RMS la 2ohmi (date de producator). Incinta custom si vreau sa zic ca suna foarte bine. Sistemul vine completat de difuzoare fata tot MNC (sunset) de 16,5" pe componente, pe spate de MB Quarts ETA MB 180 (cred), legate pe un player Alpine XDA300. Toate astea montate pe un Astra G din 2006 si care pentru banii dati pe ele suna foarte bine, dar asta e doar parerea mea.
Cred ca MNC este cu mult peste alte marci "mai consacrarte"
porkyspeed is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 14:42   #78
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Incepem anul cu...150+?
Pastram oare traditia ca la fiecare concurs sa fie "improvement" ?

....in mai putin de o saptamana aflam

Last edited by basic; 07-03-10 at 15:03.
basic is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:54   #79
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

lasa ca vin caldurile )
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 10:39   #80
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Si asteptarea a luat sfarsit.....si nu degeaba.
Am fost.....am dat.....am castigat.....
Deci:
LOC 1 - SUPER 15 NW -

152,1 db EVENT RECORD

Din nou vreau sa multumesc celor prezenti si care m-au felicitat.Dincolo de glumele legate si partea comica "comerciala" cu power tape vreau sa spun ca fata de Pitesti am muncit umpic si din fericire cu scop.
Nu vreau sa fiu lipsit de modestie insa acum la rece imi dau seama de unele greseli facute insa daca privesc lucrurile realist pot spune ca e un avantaj in sensul ca E INCA LOC.Nu cred ca e nimic mai frumos pentru un competitor decat a avea EVENT RECORD (cea mai mai cea din toate cele.......) si pentru prima oara in CNCA SPL CHALLENGE am titlul asta desi nu sunt in una din clasele extreme.
Pentru cei care nu au citit pe prima pagina sistemul este :
2x 12 MNC ROCK (difuzoare cotate de MNC LA 650W rms)
2x MNC S3000

Din fericire pentru Roby a aparut concurenta serioasa la clasa lui MAXI 3000 si ca atare trebuie sa progreseze avand acum o motivatie in plus si un target =>149,6db (scor obtinut de mgm ).Felicitari pe aceasta cale si lui mgm pentru locul 1 la MAXI 3000 cu 1x12 Fi si DD Z1 in VW Passat break.Sunt sigur ca Roby va avea un rezultat mai bun decat cel obtinut anul trecut 147.0db.....daca il va ajunge pe mgm cu 149.6 sau NU ...vom afla cu siguranta la urmatoarea competitie(asta daca se va desfasura la Cluj).

Apropo de Cluj de anul trecut..dupa rezultatul de acolo 149+ fiind foarte bucuros de rezultatul obtinut nenea Rellaxx imi zice "felicitari..foarte bun rezultat...hai ca mai merg 2-3db" dupa cateva chestionari mi-am dat seama ca omu vorbea serios si nu zicea in gluma.Nu l-am crezut si chiar mi s-a parut la momentul respectiv o remarca deplasata.....insa uite ca s-a adeverit la zecimala....multumesc RELLAXX.
Si acum ceva poze:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CNCA 4T 001.jpg
Views:	152
Size:	1.40 MB
ID:	1364001   Click image for larger version

Name:	CNCA 4T 003.jpg
Views:	287
Size:	1.33 MB
ID:	1364002   Click image for larger version

Name:	CNCA 4T 004.jpg
Views:	190
Size:	1.33 MB
ID:	1364003  

Click image for larger version

Name:	CNCA 4T 009.jpg
Views:	173
Size:	1.39 MB
ID:	1364004  
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 10:53   #81
ZDRMircea

Stage 2
 
ZDRMircea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 57
Smile Re: M'N'C SPL TEAM

felicitari pt scor....pt unii avand in vedere configuratia sistemului poate parea incredibil sau neverosimil...dar se dovedeste inca odata ca nu totul sta numai in "scule"...conteaza mult mai multi factori...si eficienta unui sistem nu se reflecta numai in ceea ce e la suprafata...la ceea ce se vede...succes in continuare si sa continui pe aceeasi panta ascendenta domnule.
P.S. mi-a facut placere sa te cunosc personal.sper sa ne revedem la cat mai multe evenimente de acest gen.
ZDRMircea is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 11:06   #82
ZDRMircea

Stage 2
 
ZDRMircea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 57
Default Re: M'N'C SPL TEAM

apropo...sa nu uiti sa schimbi poza de la avatar
ZDRMircea is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 14:05   #83
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Felicitari domnu pt rezultat!!!,cat ai primit de la power tape pt reclama??,da cum ziceai am primit tema de casa in clasa mea s-a obtinut un rezultat foarte bun 149.6...mai am de progresat dar nu e imposibil...,oricum nu sunt departe nici acuma dar mai sunt cateva ore de teste si ceva baterii calumea si .....etc sa fie o etapa mai aproape de mine si vin si eu
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 18:20   #84
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Quote:
Originally Posted by basic View Post
Si asteptarea a luat sfarsit.....si nu degeaba.
Am fost.....am dat.....am castigat.....
Deci:
LOC 1 - SUPER 15 NW -

152,1 db EVENT RECORD

Din nou vreau sa multumesc celor prezenti si care m-au felicitat.Dincolo de glumele legate si partea comica "comerciala" cu power tape vreau sa spun ca fata de Pitesti am muncit umpic si din fericire cu scop.
Nu vreau sa fiu lipsit de modestie insa acum la rece imi dau seama de unele greseli facute insa daca privesc lucrurile realist pot spune ca e un avantaj in sensul ca E INCA LOC.Nu cred ca e nimic mai frumos pentru un competitor decat a avea EVENT RECORD (cea mai mai cea din toate cele.......) si pentru prima oara in CNCA SPL CHALLENGE am titlul asta desi nu sunt in una din clasele extreme.
Pentru cei care nu au citit pe prima pagina sistemul este :
2x 12 MNC ROCK (difuzoare cotate de MNC LA 650W rms)
2x MNC S3000

Din fericire pentru Roby a aparut concurenta serioasa la clasa lui MAXI 3000 si ca atare trebuie sa progreseze avand acum o motivatie in plus si un target =>149,6db (scor obtinut de mgm ).Felicitari pe aceasta cale si lui mgm pentru locul 1 la MAXI 3000 cu 1x12 Fi si DD Z1 in VW Passat break.Sunt sigur ca Roby va avea un rezultat mai bun decat cel obtinut anul trecut 147.0db.....daca il va ajunge pe mgm cu 149.6 sau NU ...vom afla cu siguranta la urmatoarea competitie(asta daca se va desfasura la Cluj).

Apropo de Cluj de anul trecut..dupa rezultatul de acolo 149+ fiind foarte bucuros de rezultatul obtinut nenea Rellaxx imi zice "felicitari..foarte bun rezultat...hai ca mai merg 2-3db" dupa cateva chestionari mi-am dat seama ca omu vorbea serios si nu zicea in gluma.Nu l-am crezut si chiar mi s-a parut la momentul respectiv o remarca deplasata.....insa uite ca s-a adeverit la zecimala....multumesc RELLAXX.
Si acum ceva poze:

felicitari pentru rezultat..cu fiecare editie progresezi...
din cauza ta or sa se scumpeasca sub-urile m.n.c. rock

p.s. eu sunt unu care te sacaia anu trecut cu intrebari despre ce sub sa-mi iau si eu, cand aveai treaba pe acolo ....pana la urma mi-am luat un mnc spidershoxx de 10'' si nu regret
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:08   #85
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: M'N'C SPL TEAM

felicitariiiiiiiiiii
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 18:25   #86
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: M'N'C SPL TEAM

Quote:
Originally Posted by V.Roberto View Post
Felicitari domnu pt rezultat!!!,cat ai primit de la power tape pt reclama??,da cum ziceai am primit tema de casa in clasa mea s-a obtinut un rezultat foarte bun 149.6...mai am de progresat dar nu e imposibil...,oricum nu sunt departe nici acuma dar mai sunt cateva ore de teste si ceva baterii calumea si .....etc sa fie o etapa mai aproape de mine si vin si eu
Multumesc la toti...
In privinta ta,da,deja au aparut sisteme perfomante la clasa ta cu scule de valoare si uite nu e doar MGM.....mai e Bigu.....Adi din CJ ...si cine stie cine mai abordeaza clasa asta asa ca devine foarte interesanta clasa MAXI 3000.
Sper sa ne vedem toti la Cluj intr-o echipa si mai mare ,in fond indiferent la ce clasa si cu ce branduri participam ,toti suntem o echipa.
Cand ziceam de target 148+ la MAXI 3000 nu glumeam,si mgm si-a facut bine temele la prima etapa...chiar prea bine:P.....
Cred ca deja nu ma mai crede nimeni daca zic ca la Cluj sper sa mentin rezultatul....

Last edited by basic; 20-03-10 at 18:28.
basic is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 18:32   #87
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Wink Re: M'N'C SPL TEAM

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
felicitari pentru rezultat..cu fiecare editie progresezi...
din cauza ta or sa se scumpeasca sub-urile m.n.c. rock

p.s. eu sunt unu care te sacaia anu trecut cu intrebari despre ce sub sa-mi iau si eu, cand aveai treaba pe acolo ....pana la urma mi-am luat un mnc spidershoxx de 10'' si nu regret
Din pacate mnc rock.....nu mai pot fi cumparate..asa ca "fac reclama" la ceva la ce nu se mai vinde.Insa nu ma deranjeaza dupa zeci de barr-uri la 6kw.....starea lor "tehnica" se mentine in parametrii buni,adica din cand in cand.....constant chiar ...mai cresc si decibelii.Fum nu a iesit.....desi am pus ceva "foc" pe ele.
p.s. Nu ma sacai niciodata nici tu nici altii,iar pe tine chiar te rog cu prima ocazie sa ma mai tragi de maneca sa mai discutam una alta
basic is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 17:35   #88
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: M'N'C SPL TEAM

MNC SPL TEAM va fi prezenta la Cluj la etapa 2 CNCA SPL CHALLENGE.
Incercam ca si pana acum sa pastram "traditia" si sa obtinem rezultate bune sau cel putin mai bune ca la ultimile etape unde am participat fiecare dintre noi.
basic is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 18:38   #89
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: M'N'C SPL TEAM

celelalte TEAM uri va tin pumnii
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 21:05   #90
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: M'N'C SPL TEAM

In cadrul acestei etape de la Cluj o sa avem un nou membru MNC SPL TEAM prin MIHUTA MIRCEA care va participa la clasa Mini 2000.Vom detalia sistemul lui mai tarziu.
Sper sa revinim toti 3 cu rezultate bune si personal in cazul meu asa cum zic de fiecare data sa imbunatatesc recordul personal.
basic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -