Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS - Action & Sound @ TIBCO 2008 - 20-22 iunie 2008 Romexpo

View Poll Results: Ce nota dati acestui eveniment?
10 37 42.05%
9 13 14.77%
8 18 20.45%
7 7 7.95%
6 6 6.82%
5 2 2.27%
4 0 0%
3 4 4.55%
2 0 0%
1 1 1.14%
Voters: 88. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-08, 17:17   #1
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Smile O parere dupa salon...

Tocmai m-am intors de la salon...si am deschis acest thread pentru a afla si parerea dvs...Prima parere la intrare a fost de simplitatet din cauza putinilor participanti....dar parerea mi s-a skimbat dupa ce am asistat la spectacolul oferit de:Hai tengu si kns(parca asa avea nr)...Dar si de ceilaltzi....Dar cel mai mult mia placut HAI...cand ia afumat serios pe cei care au stat in cu fata spre iesire......Respect Hai pentru ce spectacole faci!!...si am o mica mare nelamurire...am vazut 2 masini cu acelasi numar..b 69 hai...Una albastra..si una neagra...Cum este posibil?...scz daca a mai pus cnv aceasta intrebare....Dar sa revenim la "oile"noastre....Un alt lucru care m-a impresionat este acea dacie gri..plina cu boxe care dadea senzatzia ca explodeaza......altceva nimic...oricum ma bucur ca am fost prezent la acest eveniment...Sper ca la urmatorul salon sa aduceti mai multe masini......si sa mai fie NEAAPARAT..Demonstratiile de drift si burnout...si prezentza lu HAI!!!...Abea astept sa vad si parerea dvs...
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 17:22   #2
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: O parere dupa salon...

Ii dau nota 9, in prima faza m-a dezamagit partea de sound, slab rau, dar, pe de alta parte, drift-urile au fost cele mai tari ... Oricum, foarte frumos!

M-a mirat faptul ca la "lectia" tinuta de Tengu au fost foarte, foarte putini oameni...
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 17:28   #3
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: O parere dupa salon...

Ca internautospectactor (da, cuvântu' e inventat de mine ) eu îi dau nota 10. De ce? Pentru că deşi n-a fost organizat cu X luni înainte şi ideea TIBCO era cu totu' alta, salonul auto a prezentat maşini demne de aşa ceva, a strâns câteva maşini BETON la sunet (gen Dacia lu' babanu', Golfu' de la HYFONICS), iar la partea de drift... pozele/filmele spun totu' ! În plus, la drift n-au mai fost incidente (adică de data asta n-a mai luat nici un urs foc ).

Deci: nota 10 !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 17:30   #4
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: O parere dupa salon...

Ce urs a luat foc?:O..are cnv o poza?:O
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 17:32   #5
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: O parere dupa salon...

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
[...] (adică de data asta n-a mai luat nici un urs foc ) [...]
Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Ce urs a luat foc?:O..are cnv o poza?:O
Citeşte mai bine data viitoare !!!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 17:52   #6
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: O parere dupa salon...

Bine reformulez:Ce urs a luat foc si cand?..

Citeşte forumu' că sunt şi poze, şi filme, şi comentarii pe tema asta ! Foloseşte funcţia Search cu încredere.

Last edited by Gabi; 22-06-08 at 18:02.
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 20:26   #7
CLAUDIU_URBAN

Stage 5
 
CLAUDIU_URBAN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 658
Default Re: O parere dupa salon...

pe partea de sound , la fel si eu dezamagit ,tot babanu a salvat situatia. dar drift-urile au fost belea.
CLAUDIU_URBAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 20:53   #8
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: O parere dupa salon...

Quote:
Originally Posted by claudiu_urban View Post
pe Partea De Sound , La Fel Si Eu Dezamagit ,tot Babanu A Salvat Situatia. Dar Drift-urile Au Fost Belea.


Pacat Ca Tebuie Sa Intelegem Prin Sound Numai ......bum Bum.....si Ca Prin Ochii Vostri Orice Show De Sound Se Rezuma Numai La Galagie

Dar Nu O Sa Comentez Mai Mult Pentru Ca Se Poate Ca Cei Ca Tine Se Vor Documenta ............si Nu Vor Mai Face Afirmatii De Acest Gen

Respect
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 21:06   #9
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: O parere dupa salon...

Nota 10 a fost un eveniment exceptional felicitari HAI,KNS si TENGU dar si celorlalti participanti care au facut un spectacol exceptional si nu in ultimul rand felicitari Gratzian pentru ce ai reusit sa faci intr-un timp destul de scurt o organizare de nota 10
__________________
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 21:49   #10
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: O parere dupa salon...

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
Pacat Ca Tebuie Sa Intelegem Prin Sound Numai ......bum Bum.....si Ca Prin Ochii Vostri Orice Show De Sound Se Rezuma Numai La Galagie

Dar Nu O Sa Comentez Mai Mult Pentru Ca Se Poate Ca Cei Ca Tine Se Vor Documenta ............si Nu Vor Mai Face Afirmatii De Acest Gen

Respect
Ai putea sa nu mai scrii cu litera mare la inceputul fiecarui cuvant si ai face bine sa nu mai faci afirmatii despre oamenii pe care nu ii cunosti. Sound nu se rezuma numai la galagie si bum-bum cum ai zis si tu, dar cand sunt doar 2-3 masini din care se aude muzica cred ca avem dreptul sa spunem ca am ramas oarecum dezamagiti.
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 22:40   #11
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: O parere dupa salon...

Angel 5 poate ai dreptate ca din multe masini nu se auzea muzica.In mod normal la evenimentele EMMA sunt doua sectiuni ESPL (European Sound Preasure League ) "bum-bum " si SQ (Sound Quality ) sonorizare cit mai calitativa. Pe parte de SQ pe linga concursul propriuzis unde vin arbitri si jurizeaza sunetul din fiecare masina , mai ezista si partea in care concurentul trebue sa isi prezinte masina publicului: practic fiecare concurent trebue sa stea pe toata durata show-ului linga masina si sa dea detalii celor interesati de masina, si chiar sa-i lase sa asculte sistemul. Isa datorita caldurii acest lucru nu s-a putut face , poate data viitoare avem si noi loc in cort si atunci prezentarea catre public o sa fie alta.
Numai bine!
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 22:53   #12
eugen_pustiu

Stage 5
 
eugen_pustiu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 477
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: O parere dupa salon...

Imi ziceti si mie cum se numesc melodiile de la competitia sound macar cateva titluri
eugen_pustiu is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 23:20   #13
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Smile Re: O parere dupa salon...

Quote:
Originally Posted by eugen_pustiu View Post
Imi ziceti si mie cum se numesc melodiile de la competitia sound macar cateva titluri
Daca parcurgeai mai bine aceasta sectiune de forum deja ai fi downloadat si ascultat mp3urile! Cauta si vei gasi!

Am dat 10 deoarece drifturile au fost senzationale. Nu este din cauza ca nu a luat niciun urs foc, este pt faptul ca s-a pus mult talent si suflet in show si S-A VAZUT!

Cat despre cort si sectiunea EMMA, nu a fost un event only 4tuning asa ca ma asteptam la un spatiu mai restrans. Si poate caldura/oboseala/altele au facut ca si altii sa fie ca mine si sa nu participe.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 23-06-08, 00:23   #14
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: O parere dupa salon...

Quote:
Originally Posted by Vyk View Post
Cat despre cort si sectiunea EMMA, nu a fost un event only 4tuning asa ca ma asteptam la un spatiu mai restrans. Si poate caldura/oboseala/altele au facut ca si altii sa fie ca mine si sa nu participe.
Pacat! Dar poate data viitoare ne onorezi cu prezenta!
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 23-06-08, 01:02   #15
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: O parere dupa salon...

da...poate nu se realizeaza de catre toata luma...
dar asta a fost doar o sectiune din cadrul TIBCO 2008
nu a fost un eveniment dedicat.
dar am incercat cu acesta ocazie sa aratam ce putem face si altui public decat cel dedicat 4tuning.
am avut o bucatica in care sa ne desfasuram, si sa aratam ce putem face...

nu va povestesc nimic.
dar rezultatele au fost maxime
din fericire, am convins ca suntem profesionisti si indiferent daca este un eveniment mare sau mic, dedicat sau ca sectiune, publicul, presa si partenerii nostrii au fost incantati

ce cred eu, este mai putin important decat asta.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -