Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-12, 12:42   #1
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Question Detailing Exterior - Folie Auto

Detailing Exterior

Cu ani de experienţă în domeniul auto, va putem ajuta sa gasiti o solutie profesionista, rapida si avantajoasa pentru masina dvs.

In detailingul exterior, ne bazam pe:
 Spalarea masinii si degresare
 Indepartare de contaminanti externi (bitum, urme de insecte, etc.)
 Dressing si curatat jante
 Chedere
 Ornamente exterioare
 Curatare cu argila curatitoare
 Polish-are cu masina profesionala in 3 sau 4 pasi
 Dressing ornamente exterioare, cauciucuri si contraaripi
 Aplicare ceara de carnauba sau ceara sintetica (paint sealant),in functie de culoarea masinii

Folosim doar produse profesionale de la 3M

Folie Auto

Montam folii auto pe orice tip de masina.Tipul foliei este LLumar, si Suntek(America).Se ofera garantie si lucru profesionist.
Montare se face fara demontarea gemurilor , luneta se monteaza dintr.o singura bucata.

Beneficiile foliilor solare:
Cresc confortul la volan, reducand efectul de orbire de la farurile masinilor din spate;
Cresc eficienta instalatiei de aer conditionat;
Ofera un plus de protectie impotriva indiscretiei si a hotilor;
Retin cioburile in caz de accident.

PRETURI DE CRIZA:

300 RON - LUNETA + LATEREALE SPATE + LATERALE FATA + AUTORIZATIE
250 RON - LUNETA + LATERALE SPATE + AUTORIZATIE.
100 RON - LATERALE FATA + AUTORIZATIE
. (la cerinta clietului montam si folie neomologata)
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 13:32   #2
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Detailing Exterior

Cu ani de experienţă în domeniul auto, va putem ajuta sa gasiti o solutie profesionista, rapida si avantajoasa pentru masina dvs.

In detailingul exterior, ne bazam pe:
 Spalarea masinii si degresare
 Indepartare de contaminanti externi (bitum, urme de insecte, etc.)
 Dressing si curatat jante
 Chedere
 Ornamente exterioare
 Curatare cu argila curatitoare
 Polish-are cu masina profesionala in 3 sau 4 pasi
 Dressing ornamente exterioare, cauciucuri si contraaripi
 Aplicare ceara de carnauba sau ceara sintetica (paint sealant),in functie de culoarea masinii

Folosim doar produse profesionale de la 3M

Folie Auto

Montam folii auto pe orice tip de masina.Tipul foliei este LLumar, si Suntek(America).Se ofera garantie si lucru profesionist.
Montare se face fara demontarea gemurilor , luneta se monteaza dintr.o singura bucata.

Beneficiile foliilor solare:
Cresc confortul la volan, reducand efectul de orbire de la farurile masinilor din spate;
Cresc eficienta instalatiei de aer conditionat;
Ofera un plus de protectie impotriva indiscretiei si a hotilor;
Retin cioburile in caz de accident.

PRETURI DE CRIZA:

300 RON - LUNETA + LATEREALE SPATE + LATERALE FATA + AUTORIZATIE
250 RON - LUNETA + LATERALE SPATE + AUTORIZATIE.
100 RON - LATERALE FATA + AUTORIZATIE
. (la cerinta clietului montam si folie neomologata)

Contact: 0752700780
0784686303

Locatie: Bucurestii Noi,Laromet.
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 12:37   #3
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default

Cateva lucrari de ale noastre la folie auto,detailing exterior si colantat !!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1082.JPG
Views:	122
Size:	1.81 MB
ID:	2494751   Click image for larger version

Name:	IMG_1083.JPG
Views:	86
Size:	1.67 MB
ID:	2494752   Click image for larger version

Name:	IMG_1084.JPG
Views:	86
Size:	1.67 MB
ID:	2494753  

Click image for larger version

Name:	IMG_1091.JPG
Views:	63
Size:	2.13 MB
ID:	2494754   Click image for larger version

Name:	IMG_1093.JPG
Views:	62
Size:	1.79 MB
ID:	2494755   Click image for larger version

Name:	IMG_1090.JPG
Views:	69
Size:	1.86 MB
ID:	2494756  

Click image for larger version

Name:	IMG_1101.JPG
Views:	66
Size:	2.07 MB
ID:	2494757   Click image for larger version

Name:	IMG_1103.JPG
Views:	67
Size:	2.17 MB
ID:	2494758   Click image for larger version

Name:	IMG_1097.JPG
Views:	65
Size:	1.94 MB
ID:	2494759  

Click image for larger version

Name:	IMG_1135.JPG
Views:	79
Size:	2.35 MB
ID:	2494760   Click image for larger version

Name:	IMG_1149.JPG
Views:	77
Size:	1.66 MB
ID:	2494764   Click image for larger version

Name:	IMG_1151.JPG
Views:	67
Size:	1.68 MB
ID:	2494765  

Click image for larger version

Name:	IMG_1154.JPG
Views:	90
Size:	1.42 MB
ID:	2494766   Click image for larger version

Name:	IMG_1179.JPG
Views:	73
Size:	1.57 MB
ID:	2494767   Click image for larger version

Name:	IMG_1241.JPG
Views:	59
Size:	1.50 MB
ID:	2494768  

Click image for larger version

Name:	IMG_1255.JPG
Views:	62
Size:	1.78 MB
ID:	2494769   Click image for larger version

Name:	IMG_1260.JPG
Views:	63
Size:	1.96 MB
ID:	2494770   Click image for larger version

Name:	IMG_1261.JPG
Views:	56
Size:	1.72 MB
ID:	2494771  

Click image for larger version

Name:	IMG_1305.JPG
Views:	75
Size:	1.49 MB
ID:	2494772   Click image for larger version

Name:	IMG_1309.JPG
Views:	56
Size:	1.70 MB
ID:	2494773  
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 24-07-12, 12:19   #4
cezar_llumar

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 30
Question Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Buna ziua,
Am horatat sa intru si eu cu un post pe acest forum de folii auto pentru a clarifica cateva lucruri, neclare pentru viitorii clienti de folie.
Sunt angajat la firma SC. SOLSEC SRL, unic importator al foliilor marca LLumar, marca sustinuta de foarte multi aplicatori de pe acest forum. Orice client care intra pe acest forum, se poate pacali foarte usor. Pentru a avea garantia unei foarte bune lucrari si certitudinea ca pe masina dvs. s-a montat folia LLumar pentru care ati platit, va rugam sa intrati pe site-ul
W W W LLumar R O , si sa cautati un numar de telefon unde orcine va poate da detalii legate de aplicatorul cu care ati intrat in contact ,daca lucreaza cu folie de calitate marca LLumar. Cat de greu este sa intri pe site si sa suni, sau sa trimiti mail cu datele aplicatorului si adresa unde monteaza folia, iar datoria noastra este sa-ti clarificam temerile si suspiciunile. Un aplicator LLumar trebuie sa aibe un atelier unde sa nu se genereze praf, sa fie inchis, izolar si sa fie luminat foarte bine.
Sper ca acest post va fost de mare ajutor atat pentru clintii care doresc sa isi monteze pe masina sa folie LLumar, dar, si pentru adevaratii montatori de folie LLumar.
Pentru alte detalii va asteptam telefoanele dvs. sau mail-urile!


O zi placuta!
cezar_llumar is offline   Reply With Quote
Old 28-07-12, 21:27   #5
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Salut,cat ma costa sa imi imbraci si mie fetele de usi in carbon negru sau portocaliu ?
Vreau partea unde e imbracata in CARPA. 4 fete

__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 29-07-12, 15:11   #6
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Salut,cat ma costa sa imi imbraci si mie fetele de usi in carbon negru sau portocaliu ?
Vreau partea unde e imbracata in CARPA. 4 fete

Salut,ai PM
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 03-08-12, 20:51   #7
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Pentru colantat un plafon si oglinzile in negru lucios la un bmw cat costa?
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 04-08-12, 00:49   #8
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by kathalin View Post
Pentru colantat un plafon si oglinzile in negru lucios la un bmw cat costa?
Salut,ti.am lasat PM.
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 06-08-12, 00:19   #9
air force one

Stage 2
 
air force one's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 35
Member of:
[VW]
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

salut,pentru un golf 3,cat este luneta,spatele si fata,tot 300lei?
air force one is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 22:05   #10
ClioSymbol

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by cezar_llumar View Post
Buna ziua,
Am horatat sa intru si eu cu un post pe acest forum de folii auto pentru a clarifica cateva lucruri, neclare pentru viitorii clienti de folie.
Sunt angajat la firma SC. SOLSEC SRL, unic importator al foliilor marca LLumar, marca sustinuta de foarte multi aplicatori de pe acest forum. Orice client care intra pe acest forum, se poate pacali foarte usor. Pentru a avea garantia unei foarte bune lucrari si certitudinea ca pe masina dvs. s-a montat folia LLumar pentru care ati platit, va rugam sa intrati pe site-ul
W W W LLumar R O , si sa cautati un numar de telefon unde orcine va poate da detalii legate de aplicatorul cu care ati intrat in contact ,daca lucreaza cu folie de calitate marca LLumar. Cat de greu este sa intri pe site si sa suni, sau sa trimiti mail cu datele aplicatorului si adresa unde monteaza folia, iar datoria noastra este sa-ti clarificam temerile si suspiciunile. Un aplicator LLumar trebuie sa aibe un atelier unde sa nu se genereze praf, sa fie inchis, izolar si sa fie luminat foarte bine.
Sper ca acest post va fost de mare ajutor atat pentru clintii care doresc sa isi monteze pe masina sa folie LLumar, dar, si pentru adevaratii montatori de folie LLumar.
Pentru alte detalii va asteptam telefoanele dvs. sau mail-urile!


O zi placuta!
Va pot intreba de ce nu listati pe website-ul dvs. lista montatorilor de folii Llumar din intreaga tara? De ce trebuie sa fim mai platim si niste eurocenti companiilor de telefonie ??? De asemenea pot vedea pe website-ul dvs. o lista cu garantiile la foliile auto? Perioada garantiei si la ce se refera garantia si nu in ultimul rand care sunt conditiile de garantare? Cine garanteaza folia si cine manopera? Etc!
Din cate vad eu aveti aceste lucruri clasificate "top secret" sau mi se pare mie? Vreau sa vad si eu pentru ce Llumar este atat de renumit si in acelasi timp nu vad nicaieri pe website-ul oficial aceste "mici" detalii foarte importante pentru mine... si cred eu si pentru alti posibili clienti. Consider ca aceste informatii (cel putin pentru o firma de top) sunt obligatorii sa le transmiteti clientului final, prin toate mijloacele de informare/prezentare pe care le aveti si sa mai lasati balta marketigul de tip " eu sunt cel mai tare, dar nu spun nimic"
Nu aruncati vina pe un montator sau altul ca pune sau nu folii Llumar ci mai bine ar fi sa va uitati un pic la voi in ograda ....si sa ne precizati unde pot sa-mi pun folii Llumar in Romania si in ce conditii! Nu iau apararea acestui montator (habar nu am cine este) dar mi se pare ca voi considerati ca toti clientii sunt tampiti si inainte de da niste milioane pe o folie trebuie sa stiu din oficiu si care sunt garantiile voastre, unde pot monta folia, etc. Mai mult imi cer sa dau telefon ..... in era internetului. Sincer am avut multe retineri inainte de a scrie aceste lucruri dar chiar nu m-am putut abtine. Mai ales ca in tara asta pe toti montatorii pe care i-am intrebat pun folii Llumar (cu certificate contrafacute) si cand colo marea lor majoritate pun alte folii ... nu Llumar!!!

Deci pentru noi clientii: va rog sa va faceti treaba ... informati-ne!

Sanatate!


Va multumesc !
ClioSymbol is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 13:19   #11
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by ClioSymbol View Post
Va pot intreba de ce nu listati pe website-ul dvs. lista montatorilor de folii Llumar din intreaga tara? De ce trebuie sa fim mai platim si niste eurocenti companiilor de telefonie ??? De asemenea pot vedea pe website-ul dvs. o lista cu garantiile la foliile auto? Perioada garantiei si la ce se refera garantia si nu in ultimul rand care sunt conditiile de garantare? Cine garanteaza folia si cine manopera? Etc!
Din cate vad eu aveti aceste lucruri clasificate "top secret" sau mi se pare mie? Vreau sa vad si eu pentru ce Llumar este atat de renumit si in acelasi timp nu vad nicaieri pe website-ul oficial aceste "mici" detalii foarte importante pentru mine... si cred eu si pentru alti posibili clienti. Consider ca aceste informatii (cel putin pentru o firma de top) sunt obligatorii sa le transmiteti clientului final, prin toate mijloacele de informare/prezentare pe care le aveti si sa mai lasati balta marketigul de tip " eu sunt cel mai tare, dar nu spun nimic"
Nu aruncati vina pe un montator sau altul ca pune sau nu folii Llumar ci mai bine ar fi sa va uitati un pic la voi in ograda ....si sa ne precizati unde pot sa-mi pun folii Llumar in Romania si in ce conditii! Nu iau apararea acestui montator (habar nu am cine este) dar mi se pare ca voi considerati ca toti clientii sunt tampiti si inainte de da niste milioane pe o folie trebuie sa stiu din oficiu si care sunt garantiile voastre, unde pot monta folia, etc. Mai mult imi cer sa dau telefon ..... in era internetului. Sincer am avut multe retineri inainte de a scrie aceste lucruri dar chiar nu m-am putut abtine. Mai ales ca in tara asta pe toti montatorii pe care i-am intrebat pun folii Llumar (cu certificate contrafacute) si cand colo marea lor majoritate pun alte folii ... nu Llumar!!!

Deci pentru noi clientii: va rog sa va faceti treaba ... informati-ne!

Sanatate!


Va multumesc !


Salut cezar,iti multumesc pentru aceste informatii utile,fata de viitori clienti.
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 16:11   #12
ClioSymbol

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Salut cezar,iti multumesc pentru aceste informatii utile,fata de viitori clienti.
Salut!

Eu nu sunt nici un Cezar....

Doar ca mi-am luat-o cu unii care tot spun ca pun folii Llumar dar puneau alte marci sau puneau o folie numita LA care din cate am inteles este cam naspa' ! I-am pus sotiei pe un Logan "Llumar" si cand am cerut certificatul am constatat ca folia era LA basic sau cam asa ceva dar care sunt CPFILMS nu LLUMAAR. Llumar nu are asa folie numita LA. Poti sa te uiti pe http://llumar.ro/dokumentum/Date%20T...lii%20Auto.pdf

Am vazut ca pui Suntek. Care folie montezi de la ei? Cum se numeste? Carbon, Infinty ... etc si ter org sa-mi spui ce garantie are folia respectiva si la ce se refera ea?

Pentru un Clio Symbol vreau si un pret pentru spate cu cea mai buna folie pe care o ai. Precizez ca mi-am pus acum putin timp o alta folie care deja s-a decolorat putin .... Si mai spuneau ca folia are garantie 7 ani!

Bafta!
ClioSymbol is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 16:43   #13
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Salut pretul foliei este de 250 ron spatele,folia este garantata 3 ani,(Charcoal EX) de producator,eu garantez 5 ani montajul,dar banuiesc ca nu vei mai tine masina mai mult de 5 ani )...daca esti interesat da.mi un telefon pentru o programare si putem discuta mai multe.


O zi buna!
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 08:53   #14
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Salut
Cat ma costa pentru un Subaru Impreza sa dau jos folia de pe toate geamurile?(fata+spate).Unde va gasesc?
Multumesc
chuckie is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 12:02   #15
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

salutare ,pentru un megane 2 ,hatchback cat ma costa folie pe toate geamurile inclusiv fata cu autorizatie! astept pm! luneat este foarte mica are o latime de 30 cm..
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -