Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-13, 11:20   #16
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Detailing Exterior

Cu ani de experienţă în domeniul auto, va putem ajuta sa gasiti o solutie profesionista, rapida si avantajoasa pentru masina dvs.

In detailingul exterior, ne bazam pe:
 Spalarea masinii si degresare
 Indepartare de contaminanti externi (bitum, urme de insecte, etc.)
 Dressing si curatat jante
 Chedere
 Ornamente exterioare
 Curatare cu argila curatitoare
 Polish-are cu masina profesionala in 3 sau 4 pasi
 Dressing ornamente exterioare, cauciucuri si contraaripi
 Aplicare ceara de carnauba sau ceara sintetica (paint sealant),in functie de culoarea masinii

Folosim doar produse profesionale de la 3M

Folie Auto

Montam folii auto pe orice tip de masina.Tipul foliei este LLumar, si Suntek(America).Se ofera garantie si lucru profesionist.
Montare se face fara demontarea gemurilor , luneta se monteaza dintr.o singura bucata.

Beneficiile foliilor solare:
Cresc confortul la volan, reducand efectul de orbire de la farurile masinilor din spate;
Cresc eficienta instalatiei de aer conditionat;
Ofera un plus de protectie impotriva indiscretiei si a hotilor;
Retin cioburile in caz de accident.

PRETURI:

350 RON - LUNETA + LATEREALE SPATE + LATERALE FATA + AUTORIZATIE
300 RON - LUNETA + LATERALE SPATE + AUTORIZATIE.
100 RON - LATERALE FATA + AUTORIZATIE
. (la cerinta clietului montam si folie neomologata)
Contact: 0752700780
0737417032

Locatie: Bucurestii Noi,Parc Bazilescu
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 11:27   #17
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Detailing Auto - Servicii

• Folie Omologata Llumar
• Folie Anti - Criblura
• Polish Auto
• Polish Faruri - Stopuri
• Folie protectie Faruri - Stopuri
• Colantari Interior/Exterior
• Reconditionari Faruri - Stopuri
• Kit Xenon
• Detailing Interior
• Shimburi ulei,filtre,placute,discuri
• Retusuri zgarieturi
• Vopsit etriere,discuri

Contact:0752700780,0737417032

facebook.com/VisualTunningGarage
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 23-02-13, 21:30   #18
un_terorist

Stage 2
 
un_terorist's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 39
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Salut, ma intereseaza daca ai folie de geamuri maro ?
un_terorist is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 11:42   #19
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Salutare ,m-ai activezi?
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 11:40   #20
cezar_llumar

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 30
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

In legatura cu foliile auto marca LLumar. Acest aplicator NU are de unde sa achizitioneze folii LLumar, acest lucru se poate verifica sunand la inportatorul acestor folii. Numarul de telefon se gaseste pe site www.llumar.ro .
Pentru mai multe detalii va astept pe forum cu alte intrebari legate de persoanele care aplica folia LLumar
cezar_llumar is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 14:09   #21
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by cezar_llumar View Post
In legatura cu foliile auto marca LLumar. Acest aplicator NU are de unde sa achizitioneze folii LLumar, acest lucru se poate verifica sunand la inportatorul acestor folii. Numarul de telefon se gaseste pe site www.llumar.ro .
Pentru mai multe detalii va astept pe forum cu alte intrebari legate de persoanele care aplica folia LLumar
Am montat,montez in continuare,llumar si suntek,Llumar-ul(atc series) il import din america,am factura cu care pot dovedi clientului,folia este marcata cu llumar,iar la suntek colaboram cu cei din tara...deci am de unde sa achizicionez,vorbesti in necunostinta de cauza,stiu ca sunt care pretind ca monteaza llumar sau care mai importa si voi ca firma incercati sa ii inlaturati,eu nu fac asta pentru ca nu vreau batai de cap,au mai fost facute postari anterioare care nu au avut nici un efect,bafta in continuare.

Cine vrea vine,se convinge,monteaza sau nu.
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 14:37   #22
cezar_llumar

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 30
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Am montat,montez in continuare,llumar si suntek,Llumar-ul(atc series) il import din america,am factura cu care pot dovedi clientului,folia este marcata cu llumar,iar la suntek colaboram cu cei din tara...deci am de unde sa achizicionez,vorbesti in necunostinta de cauza,stiu ca sunt care pretind ca monteaza llumar sau care mai importa si voi ca firma incercati sa ii inlaturati,eu nu fac asta pentru ca nu vreau batai de cap,au mai fost facute postari anterioare care nu au avut nici un efect,bafta in continuare.

Cine vrea vine,se convinge,monteaza sau nu.


Daca folia este LLumar atunci tu ar trebui sa ai certificat de conformitate al folie. Acest act se eliberereaza de catre fabrica, cum ca folia cumparata in baza unei facturi este ceea ce vinde respectiva fabrica!
Tu chiar doresti sa ma faci sa te cred ca ai folie LLumar? Chiar crezi ca fabrica se preteaza la un client din Romania si nu la o firma importatoare din Tara?
Noi, Sc Solsec SRL cu sediul in Cluj , importam foliile marca LLumar in Romania, se poate verifica si pe site-ul mama, www.llumar.com cine suntem, iar tu nu faci altceva decat sa pacalesti clienti ca montezi folie LLumar.

Daca ceea ce spui tu este adevarat, imi retrag toate posturile dar, daca nu poti demonstra, sorry NU AI LLUMAR
cezar_llumar is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 16:57   #23
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by cezar_llumar View Post
Daca folia este LLumar atunci tu ar trebui sa ai certificat de conformitate al folie. Acest act se eliberereaza de catre fabrica, cum ca folia cumparata in baza unei facturi este ceea ce vinde respectiva fabrica!
Tu chiar doresti sa ma faci sa te cred ca ai folie LLumar? Chiar crezi ca fabrica se preteaza la un client din Romania si nu la o firma importatoare din Tara?
Noi, Sc Solsec SRL cu sediul in Cluj , importam foliile marca LLumar in Romania, se poate verifica si pe site-ul mama, www.llumar.com cine suntem, iar tu nu faci altceva decat sa pacalesti clienti ca montezi folie LLumar.

Daca ceea ce spui tu este adevarat, imi retrag toate posturile dar, daca nu poti demonstra, sorry NU AI LLUMAR
Am inteles, ,,Tu chiar doresti sa ma faci sa te cred ca ai folie LLumar? Chiar crezi ca fabrica se preteaza la un client din Romania si nu la o firma importatoare din Tara?",nu vad legatura,cine a zis ca sunt singurul?orice brand are certificat,nu trebuie sa te conving pe tine de nimic si nici nu vreau.Si esti cu sediul in bucuresti.Mai devreme ai zis ca nu pot face rost,daca am factura,ai zis de certificat,ce o sa ma zici.... ).Sincer voi va pacaliti,de fapt sunteti pacaliti,dar nu va dati seama ca stati prea mult pe forumuri.
Nu poti demonstra ca nu am llumar,si nu inteleg ce obligatie am de a iti demonstra asta,sau de ce ar trebui sa fac asta,certificatul de care vorbeai il ai tu ca importator,ca sa demonstrezi ca ai llumar si ca vinzi llumar.Tu cum demonstrezi ca nu am llumar?nu ai cum,nu imi mai scrie pe forum,ca daca nu cumpar de la tine nu inseamna ca nu am.
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 17:26   #24
cezar_llumar

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 30
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Am inteles, ,,Tu chiar doresti sa ma faci sa te cred ca ai folie LLumar? Chiar crezi ca fabrica se preteaza la un client din Romania si nu la o firma importatoare din Tara?",nu vad legatura,cine a zis ca sunt singurul?orice brand are certificat,nu trebuie sa te conving pe tine de nimic si nici nu vreau.Si esti cu sediul in bucuresti.Mai devreme ai zis ca nu pot face rost,daca am factura,ai zis de certificat,ce o sa ma zici.... ).Sincer voi va pacaliti,de fapt sunteti pacaliti,dar nu va dati seama ca stati prea mult pe forumuri.
Nu poti demonstra ca nu am llumar,si nu inteleg ce obligatie am de a iti demonstra asta,sau de ce ar trebui sa fac asta,certificatul de care vorbeai il ai tu ca importator,ca sa demonstrezi ca ai llumar si ca vinzi llumar.Tu cum demonstrezi ca nu am llumar?nu ai cum,nu imi mai scrie pe forum,ca daca nu cumpar de la tine nu inseamna ca nu am.
Singurul importator de folie LLumar pe Romania sunt eu, SC Solsec SRL. Daca persoanele care citesc acest topic stiu ce inseamna asta imi dau mie credibilitate. Eu nu montez folie,ci doar o vand la persoanele care au ateliere. Nu doresc sa vand acesta folie oricui. Ca sa devi aplicator autorizat LLumar trebuie sa indeplinesti cateva conditii: sa ai un atelier, sa mergi la un curs si sa omologhezi atelierul la RAR pentru montaj de folie auto. Aici tu nu te incadrezi.
Datoria mea de importator LLumar este sa informez clienti unde se pot duce sa-si monteze o folie de calitate si unde se pot duce sa-si monteze o folie LLumar. Cine nu crede ceea ce spun eu poate sa verifice pe site-ul importatorului. Eu, fata de tine, pot explica si justifica, cu acte, ca ceea ce postez despre LLumar este adevarat. Si de aceea spun ca tu nu esti aplicator ale foliilor marca LLumar.
Dar, trebuie sa tinem cont si de clienti care nu ajung sa citeasca tot, acesta folie nu se comercializeaza pe internet de catre nimeni, ca si cum imi cumpar un ceas.
Daca mai aveti ceva intrebari legate de marca LLumar am deschis un topic nou
unde va pot raspunde, sau un reprezentant LLumar Romania va va raspunde intrebariilor dvs.
https://forum.4tuning.ro/531-firme-fo...at-llumar.html


Va asteptam cu drag!
cezar_llumar is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 15:29   #25
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Servicii VisualTunningGarage:

• Folie Omologata
• Folie Anti - Criblura
• Polish Auto
• Polish Faruri - Stopuri
• Folie protectie Faruri - Stopuri
• Colantari Interior/Exterior
• Reconditionari Faruri - Stopuri
• Kit Xenon
• Leduri Interior/Exterior
• Holograma Emblema Auto
• Detailing Interior
• Shimburi ulei,filtre,placute,discuri
• Retusuri zgarieturi
• Vopsit etriere,discuri
• Stickere (Custom Auto)
• Imprimari
• Carti de vizita

www.facebook.com/VisualTunningGarage
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 11:47   #26
Vod00

Stage 2
 
Vod00's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Buna ziua,
As dori sa colantez si eu plafonul unei Dacia Logan. Pe plafon am observat ca am un punct de rugina (1x1cm). Folia se poate lipi? Sta lipita sau sunt probleme? Cam ce pret ar avea repararea locului respectiv + folie neagra lucioasa? Multumesc!
Vod00 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-13, 13:28   #27
Alex_taticu

Stage 3
 
Alex_taticu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 85
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by B35GAD View Post
Detailing Exterior

Cu ani de experienţă în domeniul auto, va putem ajuta sa gasiti o solutie profesionista, rapida si avantajoasa pentru masina dvs.

In detailingul exterior, ne bazam pe:
 Spalarea masinii si degresare
 Indepartare de contaminanti externi (bitum, urme de insecte, etc.)
 Dressing si curatat jante
 Chedere
 Ornamente exterioare
 Curatare cu argila curatitoare
 Polish-are cu masina profesionala in 3 sau 4 pasi
 Dressing ornamente exterioare, cauciucuri si contraaripi
 Aplicare ceara de carnauba sau ceara sintetica (paint sealant),in functie de culoarea masinii

Folosim doar produse profesionale de la 3M

Folie Auto

Montam folii auto pe orice tip de masina.Tipul foliei este LLumar, si Suntek(America).Se ofera garantie si lucru profesionist.
Montare se face fara demontarea gemurilor , luneta se monteaza dintr.o singura bucata.

Beneficiile foliilor solare:
Cresc confortul la volan, reducand efectul de orbire de la farurile masinilor din spate;
Cresc eficienta instalatiei de aer conditionat;
Ofera un plus de protectie impotriva indiscretiei si a hotilor;
Retin cioburile in caz de accident.

PRETURI DE CRIZA:

300 RON - LUNETA + LATEREALE SPATE + LATERALE FATA + AUTORIZATIE
250 RON - LUNETA + LATERALE SPATE + AUTORIZATIE.
100 RON - LATERALE FATA + AUTORIZATIE
. (la cerinta clietului montam si folie neomologata)

Stiu ca e simplu cu copy/paste, dar incearca si tu de pe alt site! Sti ce zic...
Alex_taticu is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 20:17   #28
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by Alex_taticu View Post
Stiu ca e simplu cu copy/paste, dar incearca si tu de pe alt site! Sti ce zic...
Stiu ce zici,iti faci reclama...nu e copy paste doar seamana,copy/paste e cuvant cu cuvant...
B35GAD is offline   Reply With Quote
Old 01-06-14, 15:45   #29
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Quote:
Originally Posted by cezar_llumar View Post
Singurul importator de folie LLumar pe Romania sunt eu, SC Solsec SRL. Daca persoanele care citesc acest topic stiu ce inseamna asta imi dau mie credibilitate. Eu nu montez folie,ci doar o vand la persoanele care au ateliere. Nu doresc sa vand acesta folie oricui. Ca sa devi aplicator autorizat LLumar trebuie sa indeplinesti cateva conditii: sa ai un atelier, sa mergi la un curs si sa omologhezi atelierul la RAR pentru montaj de folie auto. Aici tu nu te incadrezi.
Datoria mea de importator LLumar este sa informez clienti unde se pot duce sa-si monteze o folie de calitate si unde se pot duce sa-si monteze o folie LLumar. Cine nu crede ceea ce spun eu poate sa verifice pe site-ul importatorului. Eu, fata de tine, pot explica si justifica, cu acte, ca ceea ce postez despre LLumar este adevarat. Si de aceea spun ca tu nu esti aplicator ale foliilor marca LLumar.
Dar, trebuie sa tinem cont si de clienti care nu ajung sa citeasca tot, acesta folie nu se comercializeaza pe internet de catre nimeni, ca si cum imi cumpar un ceas.
Daca mai aveti ceva intrebari legate de marca LLumar am deschis un topic nou
unde va pot raspunde, sau un reprezentant LLumar Romania va va raspunde intrebariilor dvs.
https://forum.4tuning.ro/531-firme-fo...at-llumar.html


Va asteptam cu drag!
Vreau sa va intreb si eu daca foliile comercializate de dvs. din seria LA (o folie economy care nu rezista mai mult de 2-3 ani la decolorare) se vand sub numele de Llumar sau CPFilms? Daca se vand sub numele de Llumar atunci puteti sa-mi spuneti de ce? Llumar nu ofera aceasta folie "oficial"....
Si va rog sa-mi spuneti cum poate clientul sa faca diferenta intre LA si alta serie Llumar la aplicarea lor intr-un centru autorizat? Ce trebuie sa-mi spuna sau sa faca firma repsectiva sau ce trebuie sa intreb eu pentru a fi sigur cu nu sunt pacalit?

Multumesc!
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 21:17   #30
B35GAD

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 19
Default Re: Detailing Exterior - Folie Auto

Servicii VisualTunningGarage:

• Folie Omologata
• Folie Anti - Criblura
• Polish Auto
• Polish Faruri - Stopuri
• Folie protectie Faruri - Stopuri
• Colantari Interior/Exterior
• Reconditionari Faruri - Stopuri
• Kit Xenon
• Leduri Interior/Exterior
• Holograma Emblema Auto
• Detailing Interior
• Shimburi ulei,filtre,placute,discuri
• Retusuri zgarieturi
• Vopsit etriere,discuri
• Stickere (Custom Auto)
• Imprimari
• Carti de vizita

www.facebook.com/VisualTunningGarage
B35GAD is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -