Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-10, 10:34   #46
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Pentru ca in sfarsit a venit soarele si vremea buna ne-am gandit sa venim cu o surpriza frumoasa.

In perioada 01.04.2007 - 01-07.2007 toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei LLumar vor participa la o tombola ce are ca premiu principal o excursie de 3 zile la Budapesta (hotel 4 stele, zbor cu avionul totul inclus) unde vor putea asista la concursul RED BULL AIR CONTEST. In afara de premiul cel mare mai sunt si 10 premii secundare.

In plus pentru toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei, curatarea tapiseriei sau polish complet va oferim o reducere speciala de 20% (valabila pentru toata lumea aprilie)

Pentru programari puteti suna la 0728318370,
Va asteptam
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 01:52   #47
Ecstaz

Stage 1
 
Ecstaz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 10
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Salut

1. Ce experienta aveti cu vopseaua neagra? Am vazut la amici polishari esuate (nu de la voi) in care culoarea era in valuri sau era "arsa". Nu as vrea sa plec dezamagit, mai laes ca negrul este o culoare foarte pretentioasa! Am un BMW E90 destul de matuit de la spalat excesiv cu peria si as vrea sa trec pe la voi.

2. Polish-ul include si ornamentele cromate de la geamuri? spoilere?

3. De principiu pe 26.04 aveti programari?

4. Un pret pt un detailing exterior complet cu reducerile curente (polish complet)?

Ca idee sunt ar fi cateva retusuri de facut dar cel mai bine vorbim daca stabilim sa vin la voi.

Bafta!

Last edited by Ecstaz; 07-04-10 at 01:59.
Ecstaz is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 11:12   #48
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Salut,

O sa-ti raspund la intreabri in ordinea emiterii.
1. Majoritatea masinilor care apeleaza la serviciile noastre de polish
Sunt de culoare neagra sau oricum de culoare inchisa. Te asiguram ca nu o sa
ai probleme, si asta o pot demonstra zecile de masini care le poti vizualiza la noi pe site www.zoneprotect.ro
2. Polishul nu include si ornamentele de la geam.din pacate daca sunt matuite nu putem face mare lucru pt acele ornamente.
3. Te putem programa pe data de 26 .04
4. Pretul pentru polish profesional este de 320 ron (pret special 4 tuning luna aprilie)

Pentru programari sau mai multe detalii ma poti suna la numarul 0728318370
Multumesc
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 15:41   #49
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Quote:
Originally Posted by zoneprotect View Post
Nu doresc sa intru in polemici cu tine, tot ce am scris mai sus este inclus in certificatul de garantie inclusiv garantia de pastrare a culorii foliei in timp. Folia Llumar gama at are 5 ani garantie iar folia 3M gama color stable are 7 ani garantie. Daca vrei o garantie diminiuata iti putem oferi doar pt 3 ani, noua ne convine
Sa stii ca nu am disparut .... de tot! Doar am avut treaba!

Nici eu nu doresc sa intru in polemici cu tine si de aceea cel mai simplu ar fi sa postezi o copie a certificatului de garantie la foliile Llumar din Seria AT (nu ATR) si o copie a certificatului de garantie si sa-mi arati unde scrie de garantia de 5 ani la DECOLORARE. Faptul ca folia isi va pastra culoarea in timp asta inseamna ca peste 3 ani de exemplu nuanta foliei va fi tot neagra si nu mov .....Pe cand garantia la decolorare inseamna ca daca ea avea transparenta 20 % cand a fost pusa pe masina, peste 3 ani are tot 20 % si nu 35 %. Daca esti bine intentionat, cum sunt eu, atunci ar fi bune sa postezi copia certificatului de garantie (pentru seria AT de la Llumar si pentru seria CS de la 3M).
Iti multumesc pentru intelegere si incearca sa vezi aceste randuri prin ochii potentialilor clienti ...

Succes!
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 12:00   #50
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Va anuntam ca oferta noastra speciala se prelungeste pe toata durata verii, astfel:
• toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei, curatarea totala a tapiseriei sau polish profesional complet va oferim o reducere speciala de 20% (oferta valabila de la 1.06.2010 pana la 31.08.2010)

• toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei LLumar vor participa la o tombola ce are ca premiu principal o excursie de 3 zile la Budapesta (hotel 4 stele, zbor cu avionul totul inclus) unde vor putea asista la concursul RED BULL AIR CONTEST. In afara de premiul cel mare mai sunt si 10 premii secundare.

Pentru programari puteti suna la 0728318370,
Va asteptam!
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 17:53   #51
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Quote:
Originally Posted by tatutzu View Post
In primul rand nu ai inteles intrebarea. In al doilea rand raspunsul tau contine si erori.
Intrebarea era : cum puteti voi sa dati garantie 7 ani la foliile din seria AT de la Lumar atata vreme cat producatorul nu le garanteaza decat 3 ani!!! Acelasi lucru si la 3M. Seria Color-Stable este garantata doar 5 ani la absolut tot ce ai spus tu mai sus EXCEPTAND ..... GARANTIA LA DECOLORARE! Si daca nu ma crezi citeste mai bine certificatul de garantie dat de Llumar si 3M.

Nu scriam aceste randuri si nu vreau sa vorbesc de munca voastra (care este meritul vostru SI PE CARE O APRECIEZ FOARTE MULT) dar am vrut sa corectez o greseala pentru cleintii vostri.
Bafta
Pentru clientii tai atasez garantia oferita de Llumar.....
Nici eu nu vreau sa intru in polemici cu tine dar vad ca nu esti prea sincer cu ....lumea pe aici ..... Precum iti spuneam nu poti oferi o granatie de 7 ani la ceva ce are 3 ......

Revin si cu garanta oferita de 3M .....

Succes!
Attached Files
File Type: pdf Llumar warranty.pdf (119.6 KB, 24 views)
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 11:13   #52
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Tatutzu chiar nu inteleg ce vrei tu sa demonstrezi, tot incerci sa-mi spui ca Llumar are garantie doar 3 ani. Iti repet daca nu esti interesat de garantia de 5 ani pe care noi o oferim iti pot oferi garantie 3 ani sau chiar 2 ani special pt tine. In rest chiar nu ma impresionezi cu cunostiintele tale eronate si tot felul de informatii vechi de pe net (documentul atasat de tine este din 2004 vechime). Este foarte simplu toata gama Llumar are 5 ani garantie in Romania anul 2010, si gama 3M Color stable 7 ani. Daca vrei sa intelegi bine daca nu este tot bine.
Garantii scanate nu o sa atasez si documentele de conformitate pt ca ar fi o sursa buna de copiat si falsificat pentru toti cei care nu au atelierele omologate la RAR. Noi ne facem treaba bine, suntem cu toate actele in regula, si daca vrei oricand te invit pe la noi la atelier sa-ti arat face to face tot ce esti tu interesat.
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 11:43   #53
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Quote:
Originally Posted by zoneprotect View Post
Tatutzu chiar nu inteleg ce vrei tu sa demonstrezi, tot incerci sa-mi spui ca Llumar are garantie doar 3 ani. Iti repet daca nu esti interesat de garantia de 5 ani pe care noi o oferim iti pot oferi garantie 3 ani sau chiar 2 ani special pt tine. In rest chiar nu ma impresionezi cu cunostiintele tale eronate si tot felul de informatii vechi de pe net (documentul atasat de tine este din 2004 vechime). Este foarte simplu toata gama Llumar are 5 ani garantie in Romania anul 2010, si gama 3M Color stable 7 ani. Daca vrei sa intelegi bine daca nu este tot bine.
Garantii scanate nu o sa atasez si documentele de conformitate pt ca ar fi o sursa buna de copiat si falsificat pentru toti cei care nu au atelierele omologate la RAR. Noi ne facem treaba bine, suntem cu toate actele in regula, si daca vrei oricand te invit pe la noi la atelier sa-ti arat face to face tot ce esti tu interesat.
Certificatul de garantie oferit de producator/importator/ trebuie sa fie la vedere conform legislatiei romane iar certificatul de garantie la foliile Llumar postat de mine este unul chiar oficial..... Daca vrei pot vb. si altfel cu tine.... Afla ca esti obligat sa-mi prezinti (in copie) certificatul de garantie al unui produs inainte de a-l vinde..... Daca vrei sa-mi demonstrezi ca nu-i adevarat ce am spus eu atunci posteaza o copie lizibila a certificatului de garantie (nu cel de conformitate) si pe diagonala poti scrie semi-transparent cuvantul "COPIE".
Daca nu o faci tu atunci o voi face eu cu acordul celor de la Solsec SRL.... pentru ca sunt datori cu un raspuns oficial...

Nu ma lua la misto cu chestii de-astea ca-mi pentru mine garantia este doar 2 ani ...etc, pentru ca eu nu te-am luat pe tine la misto' ....
Aceste lucruri le fac pentru clientii vostri si chiar pentru tine.....

Succes!
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 11:43   #54
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Quote:
Originally Posted by tatutzu View Post
Certificatul de garantie oferit de producator/importator/ trebuie sa fie la vedere conform legislatiei romane iar certificatul de garantie la foliile Llumar postat de mine este unul chiar oficial..... Daca vrei pot vb. si altfel cu tine.... Afla ca esti obligat sa-mi prezinti (in copie) certificatul de garantie al unui produs inainte de a-l vinde..... Daca vrei sa-mi demonstrezi ca nu-i adevarat ce am spus eu atunci posteaza o copie lizibila a certificatului de garantie (nu cel de conformitate) si pe diagonala poti scrie semi-transparent cuvantul "COPIE".
Daca nu o faci tu atunci o voi face eu cu acordul celor de la Solsec SRL.... pentru ca sunt datori cu un raspuns oficial...

Nu ma lua la misto cu chestii de-astea ca-mi pentru mine garantia este doar 2 ani ...etc, pentru ca eu nu te-am luat pe tine la misto' ....
Aceste lucruri le fac pentru clientii vostri si chiar pentru tine.....

Succes!
Pana una alta mai vedeti si ...... http://www.llumar.co.za/archwarranty.htm

Revin cu unraspuns oficial de la Llumar si de la 3M...
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 12:27   #55
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Sincer iti spun ca nu te iau la misto, doar ma distreaza foarte tare inversunarea ta . Dar din pacate nu mai am timp sa pierd vremea cu raspunsuri in van oricat de distractiv ar fi mai am si treaba de facut. Se pare ca nu vrei sa intelegi. Exact cum zici documentele sunt la vedere si se prezinta fiecarui client in parte inainte de montare. Deasemenea toate autorizatiile sunt postate la vedere in atelier si pot fi vizualizate de catre orice client care ne viziteaza. Chiar te invit sa obtii un document oficial de la SC SOCLSEC SRL sau poate ii contrazici si pe ei
O zi buna in continuare
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 10:52   #56
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default ZoneProtect - Folii auto omologate,Polish profesional,Cosmetica Auto

Va anuntam ca oferta noastra speciala se prelungeste pe toata durata verii, astfel:
• toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei, curatarea totala a tapiseriei sau polish profesional complet va oferim o reducere speciala de 20% (oferta valabila de la 1.06.2010 pana la 31.08.2010)

• toti cei care vor opta pentru aplicarea foliei LLumar vor participa la o tombola ce are ca premiu principal o excursie de 3 zile la Budapesta (hotel 4 stele, zbor cu avionul totul inclus) unde vor putea asista la concursul RED BULL AIR CONTEST. In afara de premiul cel mare mai sunt si 10 premii secundare.

Pentru programari puteti suna la 0728318370,
Va asteptam!
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 13:29   #57
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Inca una frumoasa!

Operatiuni efectuate:
-curatare completa a tapiteriei;
-aplicat folie speciala pe parbriz;
-aplicat folie total+trapa.







Pentru programari sunati la: 0728318370
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 12:42   #58
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Inca una frumoasa!

Operatiuni efectuate:
-polish profesional;
-curatarea completa a tapiteriei+tratament piele;
-aplicat folie total+parbriz+trapa.


















Pentru programari sunati la 0721836739
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 12:38   #59
zoneprotect

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 59
Default ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Inca una frumoasa!

Operatiuni efectuate:
-curatare completa a tapiterriei;
-polish profesional total;
-aplicare folie auto.

Atasez cateva poze cu masina:

Inainte








Dupa












Mai multe detalii cu privire la serviciile oferite de noi gasiti la urmatorul link: http://www.zoneprotect.ro/despre-noi.htm

pentru programari sunati la: 0721836739
zoneprotect is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 12:40   #60
OZdetailing

Stage 2
 
OZdetailing's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 69
Default Re: ZoneProtect-Folii Omologate, Polish, Cosmetica Auto

Frumos atelier aveti.Sunt convins ca si serviciile sunt pe masura atelierului.
Spor la treaba
OZdetailing is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -