Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-08, 23:39   #16
sonyscorpion

Stage 5
 
sonyscorpion's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 597
Member of:
[Honda]
Default Re: Mini-catalizator sport (catalyst probe lambda)

Quote:
Originally Posted by E31 View Post
nu, un catalizator sport nu iti pica testul de noxe. Eu mi-am pus magnaflow-uri pe fiecare parte si a trecut cu brio! si au costat 6mil amandoua, iar asta la o marca de renume mondial. Apoi, daca ai poza cu un minicatalizator, pune, baiete, poza cu minicatalizator, nu cu sonda. Iar app de faza ca "masina va crede ca ai catalizatorul" este cat se poate de ilegal. Daca intr-adevar ai catalizator si nu sonda, atunci nu va trebui sa "creada" ca ai.
Insa aviz amatorilor, minicaturile sint o chestie care ori se foloseste inainte de cat-ul principal, pana acesta se incalzeste, ori daca schimbi catalizatorul normal pe chestia aia mica, vei trece de la o sita mai mare la una mai deasa... castig de putere, right....
un minicatalizator nu costa nici pe departe 400E, in germania pe ebay este la... hmmm... ciudat! 50E? Evident, iarasi sindromul romanul care trage tunul. Pun si link, sa vedeti cu totii, ca sa nu mai comenteze nimeni. http://cgi.ebay.de/MINI-KAT-MINIKAT-...QQcmdZViewItem
54E... am vazut si la 48 parca...
Iar pentru raspunsul ca vai, dar doar o firma face ce vand eu... Well, daca pretul mediu al unui produs e de 10 ori mai mic, inseamna ca avem o problema. Minikat-urile nu v-o rezolva.
Daca doriti un castig de cp, luati-va un catalizator sport, care si catalizeaza agentii nocivi mai bine. Cu minicaturi, aproape sigur veti pierde putere, iar daca nu (sita rarita, ca sa treaca gazele mai bine), inseamna ca garantat va veti pica noxele
Sa iti explic, daca te uiti mai bine in poza este un minicatalizator in care se infige sonda, dar nu ma contrazic cu nimeni, eu am cautat de am inebunit treaba asta si am pus anuntul pentru care vrea asa ceva, eu am dat cu 50 de euro mai putin, daca vrei iti pun un scan cu factura si crede-ma ca am luat 12 caluti la masina mea si daca vrei test il scot, pun originalul masini si facem teste, dar te costa pariul 1000 de euro

Last edited by aleks; 27-06-08 at 20:42.
sonyscorpion is offline  
Old 28-06-08, 08:36   #17
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Mini-catalizator sport (catalyst probe lambda)

cred ca au fost postate suficiente amanunte incat potentialii cumparatori sa poata decide in cunostinta de cauza ce produs cumpara si daca o fac.
va rog sa postati aici doar daca sunteti interesati de achizitionarea respectivului produs sau, in cazul lui sonyscorpion, doar pentru up la topic, dar nu mai devreme de odata la 48 de ore
aleks is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -