Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Repere Caroserie

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-09, 21:12   #16
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

Exista anumite gelcoat-uri care sunt transparente fibra prinde textura gelcoat-ului si fiind polishata pt textura fina devin mai transparenta pana la vopsire.
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 02:17   #17
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

salut. Am cantarit capota. In stadiul actual are 5,5 kg. Dar trebuie sa mai fa intaritura pe interior. Bad boy-ul este facut ulterior, si are mai putine straturi de fibra. Capota are ~ 6 straturi ( nu mai stiu exact daca 6 sau 7 ) din care 1 este tesatura de 300g/m2 si urmatoarele sunt de stratimat de 450g/m. Avantajul in cazul unui acident este ca fibra flambeaza, nu se indoaie ca tabla. Singura problema ar fii vopseaua. Cand doresti , ne putem intalni . Capota se afla undeva in zona cora pantelimon. Daca esti hotarat, eu ma apuc sa fac intaritura si sa o finisez cat pot de mult. De chituit nu am timp sa ma ocup. Dar te asigur ca nu trebuie mult de munca la capitolul asta.
__________________
unde se poarta stickerul
Bord cu leduri

GRABA stirca TREABA !!!
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 11:29   #18
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

Fara suparare de ce nu ai lucrat cu tesatura de 100g/m2 ? si la stratimat ai fi putut utiliza unul iarasi mai usor de vreo 200-250 g/m2!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 14:25   #19
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

tesatura mai fina o folosesc pentru forme cu multe curbe, sau ceva mai complicat. La capota am vrut sa fie mai rigida, sa nu flambeze.
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 10:59   #20
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Thumbs up Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

Quote:
Originally Posted by MaTzA View Post
tesatura mai fina o folosesc pentru forme cu multe curbe, sau ceva mai complicat. La capota am vrut sa fie mai rigida, sa nu flambeze.
sal felicitari pt capota
am facut si eu o prelungire de capota pe un logan tot bad boy si a avut omu accident pe partea dreapta in far si prelungirea nu are nimic
aaaaaa exista fibra de sticla care are 80g pe 2m2.....asa ca colegu care il critici pe MATZA exista fibra de sticla si mai usoara si poti face o capota foarte usoara

si depinde si materialele care le folosesti la finisaje cit ultra light ca volum e o cutie mare de 1,8kg ca greutate are doar 400g maxim

MaTzA sopr la treaba cu proiectul tau e interesant si spor la bani capota e moca si face toti bani stiu ce munca e ca in acest domeniu lucrez si eu
criminales is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 11:01   #21
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

https://www.youtube.com/watch?v=FZ_6H...eature=related
criminales is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 13:25   #22
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

eu nu l-am criticat - doar am intrebat!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 01:31   #23
Alinushy93

Stage 1
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10
Smile Re: VAND Capota din fibra de sticla , cu badboy, pentru dacia logan. 300 lei

Mai ai capota??
Alinushy93 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -