17-04-05, 08:33
|
#1
|
Stage 3
Join Date: Nov 2004
Posts: 84
|
unde imi fac tapiteria ?
Am cautat peste tot pe aici prin forum si nu am gasit nimic. Are cineva vreo idee unde anume in Bucuresti pot sa-mi fac tapiteria (scaunele+bancheta) cu materialele mele ? Eventual ceva preturi orientative...Raspuns si pe mail la [email protected]
|
|
|
17-04-05, 09:27
|
#2
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
pe calea mosilor e un atelier de tapiterie, la intersectia cu strada aia care duce la Udriste.
|
|
|
17-04-05, 10:12
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,813
|
unii super smeheri (mi-am facut si eu tapiteria la ei, piele ventilata argintie) sunt pe 1 mai cum mergi de la victoriei pe dreapta, fix langa o vulcanizare si un atelier de geamuri.
|
|
|
17-04-05, 10:41
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Apr 2004
Posts: 98
Member of: [Insomnia] [PARTICIPANT CURSE]
|
Quote:
|
Originally Posted by \"elspa\"
unii super smeheri (mi-am facut si eu tapiteria la ei, piele ventilata argintie) sunt pe 1 mai cum mergi de la victoriei pe dreapta, fix langa o vulcanizare si un atelier de geamuri.
|
Poti sa mentionezi un pic mai exact unde ?
|
|
|
17-04-05, 11:16
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Face\"
Quote:
|
Originally Posted by \"elspa\"
unii super smeheri (mi-am facut si eu tapiteria la ei, piele ventilata argintie) sunt pe 1 mai cum mergi de la victoriei pe dreapta, fix langa o vulcanizare si un atelier de geamuri.
|
Poti sa mentionezi un pic mai exact unde ?
|
cred ca se refera la vulcanizarea de la coltul strazii monetariei,adica prima la dreapta cum vii dinspre piata victoriei spre piata 1 mai.
|
|
|
17-04-05, 20:34
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of: [Streetline-CCC]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"elspa\"
unii super smeheri (mi-am facut si eu tapiteria la ei, piele ventilata argintie) sunt pe 1 mai cum mergi de la victoriei pe dreapta, fix langa o vulcanizare si un atelier de geamuri.
|
Ce bani ?
|
|
|
17-04-05, 23:06
|
#7
|
 Stage 4
Join Date: Mar 2004
Posts: 218
|
nea ilie,pe giulesti 021/2222869
pt scaune si bancheta tapitate cu piele manopera a 3-4 milioane dar a iesit bine de tot,spui ca ti-a dat numaru baiatu cu ursuletu la care i-a facut interiorul alb
|
|
|
18-04-05, 02:58
|
#8
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Hondarul\"
pe calea mosilor e un atelier de tapiterie, la intersectia cu strada aia care duce la Udriste.
|
unde mai exact e atelierul asta? stau prin zona, dar zau de imi dau seama unde vine asta.
Tu te referi cumva la Mosilor vechi?
|
|
|
18-04-05, 07:11
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,813
|
400 euro cu piele ventilata de aia cum vin mercedesurile astea noi.
scaune, bancheta, usi.
|
|
|
18-04-05, 08:10
|
#10
|
|
Midnight Racers Member
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of: [Midnight Racers] [BMW] [2 Roti]
|
Avem 1 tapitzer care nea facut noua mai toate masinile...omu lucreaza f bine [si frumos, cu gust...e creator de moda de fapt] si destul de ieftinake [3-400E masina completa...fete usi, console, plafon, scaune, banchete...]
Din pacate nam cum sa va dau tel lui acu...mi-am uitat tel la snagov, il iau in weekend...nu stiu nr lui pa dinafara dar il voi face rost zilele astea
__________________
BMW E36 340Ci BMW E30 328CTi VW Golf I 1.3CD Ducati 996S Honda 600RR
|
|
|
18-04-05, 11:51
|
#11
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"florin83\"
Quote:
|
Originally Posted by \"Hondarul\"
pe calea mosilor e un atelier de tapiterie, la intersectia cu strada aia care duce la Udriste.
|
unde mai exact e atelierul asta? stau prin zona, dar zau de imi dau seama unde vine asta.
Tu te referi cumva la Mosilor vechi?
|
Exact. Treci de fostul targ al pescarilor, unde este biserica aceea veche pe dreapta, si inainte de prima interesectie.
|
|
|
18-04-05, 12:50
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
|
si pe fundeni mai este unul,am vazut afara oarece scaune.
|
|
|
18-04-05, 17:33
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,856
|
La ala de pe 1mai nu m-as duce in locul vostru.
I-am lasat si eu doua scaune recaro de BMW la facut, ne-am inteles initial la 4.500k dupa ce el mi-a cerut 6.000k (dupa parerea mea un pret astronomic) si dupa doua saptamani de asteptare in care ma tot amana ca are nu stiu ce probleme, cand m-am dus sa le ridic mi-a pretins 5.000k si a incercat sa ma scoata pe mine nebun, ca vezi dom'le, defapt eu n-am inteles, cu toate ca mai erau inca 3 oameni cu mine cand am stabilit impreuna pretul.
Finalul:am plecat val-vartej cu tot cu scaune,i-am lasat 4.500k si i-am explicat ca nu mai vede clienti de la mine si ca eu cu hoti si mitocani nu vreau sa am de-a face.
Asa ca daca va mai arde sa va duceti acolo, cand va intelegeti la pret, pune-ti-l sa va dea in scris.
__________________
BMW E30 318iS 08/90 Powered by 08/94 E36 M42,Sterling Silber Metallic,Full Electric(4xEFH+ESD),OBC II + E36 OBC V,A/C,Electric/Beheizt Recaro sitze,Blau H&R + Koni Adjustable,Webasto Standheizung,Winter Paket,BBS RS 8Jx17 + BBS RS047 + BBS RS001,M-Tehnic II Paket,Tempomat, 1bar boost by Haltech + BMW E30 325i M20 Baur NA + BMW E30 325i M50 Coupe NA
Harti personalizate, orice dimensiune, orice continut, actualizate la zi ---->http://www.edituraeverest.ro<----
|
|
|
|
|