Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-05-09, 12:08   #466
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Ne bagam,dar eventual sa fim mai multi. Ideal ar fi 4.
3 sa ne invartim,si 1 sa stea intr-un colt sa filmeze

P.S.: None + DvD + Seful lor (adica eu) = Bahaos


(Fum Makers)
Ăştia mai "meşcheri" la drift,restu da-ţi-vă d**** că nu contaţi ,hai să vă zic ceva,dacă nu sunteţi cu toţi la fel şi faceţi diferenţe o să vă privească cu ochi răi alţii sau poate pt voi nu contează părerea altora salut şi baftă la driftuială,"restu mai jucaţi băăă īncepătorilor ,nu aveţi voi faţă de NFS" cam aşa a sunat mesajul lor de mai sus !Am zis ce am avut de zis !Eu unul mă retrag,prefer să joc la QUICK RACE !Eu vă ziceam că nu pot intra şi nu mai răspundea nimeni,nici unul nu mai spunea nimic=īl doare in undeva,am văzut eu cum stă treaba,eu am crezut că facem asta pt FUNN da şi pt SCORE dar credeam că e bazat mai mult pe prietenie dar văd că.....:-j ,cine ştie ce o să mai primesc după postul ăsta WARNING,BAN etc.....

Last edited by Tweety_rzw; 08-05-09 at 12:14.
Tweety_rzw is offline  
Old 08-05-09, 12:26   #467
RDCenemy

Stage 2
 
RDCenemy's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 29
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by Tomia08 View Post
hai ca mi-am facut ug2 si acuma imi mere... numai sami explicati si mie treburile cu LAN-ul
Si pentru ca asta e un lucru care nu e niciodata destul de des spus:
- copiezi undeva separat fisierul server.cfg din directorul jocului (in caz ca mai vrei sa joci pe LAN acasa vreodata);
- pe cel din directorul jocului il deschizi cu notepad de ex. si stergi ultimul rand care arata cam asa: ADDR=%%bind("159.153.253.82")
- salvezi server.cfg astfel modificat;
- instalezi hamachi;
- intri pe retelele indicate de baietii de aici;
- te intelegi cu ei cand si cum jucati;
- opresti firewallul din windows si din antivirus ca sa nu ai probleme de conectare;
- cineva creeaza un server si restul joineaza - totul se intampla in meniul de LAN al jocului;

Have FUN!

Last edited by RDCenemy; 09-05-09 at 03:01.
RDCenemy is offline  
Old 08-05-09, 13:11   #468
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Ăştia mai "meşcheri" la drift,restu da-ţi-vă d**** că nu contaţi ,hai să vă zic ceva,dacă nu sunteţi cu toţi la fel şi faceţi diferenţe o să vă privească cu ochi răi alţii sau poate pt voi nu contează părerea altora salut şi baftă la driftuială,"restu mai jucaţi băăă īncepătorilor ,nu aveţi voi faţă de NFS" cam aşa a sunat mesajul lor de mai sus !Am zis ce am avut de zis !Eu unul mă retrag,prefer să joc la QUICK RACE !Eu vă ziceam că nu pot intra şi nu mai răspundea nimeni,nici unul nu mai spunea nimic=īl doare in undeva,am văzut eu cum stă treaba,eu am crezut că facem asta pt FUNN da şi pt SCORE dar credeam că e bazat mai mult pe prietenie dar văd că.....:-j ,cine ştie ce o să mai primesc după postul ăsta WARNING,BAN etc.....
Omule,pe cuvant de onoare,nu am nimic cu tine,si cu nimeni. Poti sa intrebi pe cei care joaca NFS cu mine de mai multa vreme,intotdeauna am incercat sa ajut,si sa nu fac diferente. Atunci am vazut ca nu merge,si de aia m-am dat batut. Pe cuvant de onoare,daca stiam ca te superi nu ieseam. Ai vazut si atunci cand am jucat cu tine si cu DvD ce frumos a fost...in 3.
Mai sus ma refeream ca eu,None,si cu DvD facem cat de cat cerculete si alte alea,si daca filmam,ar fi frumos sa iasa bine. Ca asa putem sa il punem de exemplu si pe GiuGiu,care a recunoscut ca nu stie sa faca (mi-am permis sa il bag pe el aici,pt ca imi e prieten si nu se supara,da-l in...),dar care ar mai fi farmecul? Nu ar mai fi un film reusit.
Nu am facut niciodata diferente,si daca am facut vreodata,pe cuvant de onoare ca a fost fara intentie,si fara sa imi dau seama.
eMH is offline  
Old 08-05-09, 13:15   #469
Tomia08

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 14
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by RDCenemy View Post
Si pentru ca asta e un lucru care nu e niciodata destul de des spus:
- copiezi undeva separat fisierul server.cfg din directorul jocului (in caz ca mai vrei sa joci pe LAN acasa vreodata);
- pe cel din directorul jocului il deschizi cu notepad de ex. si stergi ultimul rand care arata cam asa: ADDR=%%bind("159.153.253.82")
- salvezi server.cfg astfel modificat;
- instalezi hamachi;
- intri pe retelele indicate de baietii de aici;
- te intelegi cu ei cand si cum jucati;
- opresti firewallul din windows si din antivirus ca sa nu ai probleme de conectare;
- cineva creeaza un server si restul joineaza - totul se intampla in meniul de LAN al jocului;

Have FUN!
Mersi mult!
Tomia08 is offline  
Old 08-05-09, 14:33   #470
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

dapz..mai am de mancat pana sa fac drifturi mai bunicele insa ma descurc la alte catedori si cum a zis eMH imi e prieten da-l in.....dar am sa incerc sa invata sa le fac pt ca una e la quick race si alta e la LAN.

P.S yo zic ca e un inceput
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (2.25 MB, 22 views)
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu

Last edited by JuST_GiuGiu; 08-05-09 at 14:46.
JuST_GiuGiu is offline  
Old 08-05-09, 16:32   #471
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Care joaca diseara , cu "codatul" de mine?
Ingerasul99 is offline  
Old 08-05-09, 18:03   #472
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Joc eu ma cu tine si cu oricine intra pe hamachi ,hai sa fim prieteni cu totii nu ca eu e drift king si tu e drift sclav ,n-a fost niciodata vorba despre asa ceva , in fine ti-am explicat in seara aia care a fost treaba rzv-ule ,sper ca n-ai nimic cu mine sau orice altcineva sper ca n-are nimic cu mine ,ps am pus la semnatura id-ul meu pt cei ce vor sa invete care-i treaba cu hamachi si cu jucatul pe lan ,ne auzim diseara
DaViD TL is offline  
Old 08-05-09, 18:06   #473
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Si eu de cānd intru in categoria de drifteri ? eu dacä fac eun drift de 100.000 sunt sef dintre toti la drift eu sunt cel mai slab la drag sunt sef in seara asta pe la 20.00 se baga cineva ?
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline  
Old 08-05-09, 18:20   #474
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Lasa ma,ca te pricepi si tu acolo sa te invarti la show off. Daca vrei faci schimb de roluri cu Giugiu. Defapt...daca stau sa ma gandesc...eu ma dau cu cine vreti voi,ca oricum,daca iese filmul naspa,nu eu ma fac de ras (sper).
RZW-ule...te bagi diseara la una mica ? :>
eMH is offline  
Old 08-05-09, 18:23   #475
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

S-a deschis oficial si al-2-lea server de hamachi ug2league2 tot cu 4tuning ca parola ,rog pe cei care au deja cont pe primul server sa nu mai dea join si pe al-2-lea in caz contar vor lua ban pe unu din servere ,multumesc si ne auzim ca in fiecare seara pe hamachi
DaViD TL is offline  
Old 08-05-09, 18:57   #476
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
Si eu de cānd intru in categoria de drifteri ? eu dacä fac eun drift de 100.000 sunt sef dintre toti la drift eu sunt cel mai slab la drag sunt sef in seara asta pe la 20.00 se baga cineva ?
domnu cauta-ma sa te fac o tura de stadium drift.
Ingerasul99 is offline  
Old 08-05-09, 19:06   #477
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by DaViD TL View Post
S-a deschis oficial si al-2-lea server de hamachi ug2league2 tot cu 4tuning ca parola
Ce ai ma,te-au batut minerii,de unde atata oficialitate ?? ))
Bine ca nu zici ca si tu esti oficial noul drift king,sau alte alea. Da' chiar,campionatu' din week-end-ul ala...a fost tot oficial,nu ?
:P
eMH is offline  
Old 08-05-09, 19:09   #478
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Ce ai ma,te-au batut minerii,de unde atata oficialitate ?? ))
Bine ca nu zici ca si tu esti oficial noul drift king,sau alte alea. Da' chiar,campionatu' din week-end-ul ala...a fost tot oficial,nu ?
:P
Si revistele de pe raftul de sus ce zic?sau imprafuit bine?
Ingerasul99 is offline  
Old 08-05-09, 19:47   #479
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Ba eMH las'on **** mea de treaba ai zis ca le trimiti fratie ,daca stiai ca nu le dai de ce ai mai zis ca le oferi ca premiu ,m-ai dezamagit serios acuma , in legatura cu campionatul si ala a fost insa am jucat apoi cu ingerasul pt titlu si l-am castigat inapoi ,ps am mai jucat noi si ai zis sa dau jos avataru insa te-am batut si atuncea si nu mi-e rusine sa zic ca am luat si eu o bataie ,insa am tupeul cel putin sa accept o provocare si sa ma tin de cuvant ,si in caz ca n-ai observat am dat atunci jos avataru pana cand l-am ''castigat'' inapoi ,sper sa se termine cu aere din astea de superioritate si de batjocoreala atunci cand nu e cazul ,pt ca ai vazut si tu cand e cazul radem glumim ,da se mai supara unii cand te dai prea mare ,sper sa ramanem prieteni si sa jucam in continuare de placere cu oricine o fi nu ca tu esti al mai mare si mai tare ca tu esti ''drift king '' si nush ce in fine n-are rost sa mai continui sper ca ai inteles ideea ,si ca sa fii multumit scot avataru daca asta te face sa sari sus de bucurie ,din punctul meu de vedere eu n-am avut niciodata un aer de superioritate si mereu am vrut sa fiu prieten si egal cu toti indiferenti de cine au fost ,cei care s-au simtit jigniti de atitudinea mea sau i-ai suparat ,il rog frumos sa imi spuna pt ca mie nu imi place sa ma invart in jurul degetului ci sa le spun la lucruri pe fata , numai bine si scuze fata de cel ce s-a simtit ofensat de vorbele mele ,ne auzim pe circuit

Last edited by DaViD TL; 08-05-09 at 20:26.
DaViD TL is offline  
Old 08-05-09, 20:29   #480
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??

Stai mă liniştit nu mă refeream la tine DVD oricum m-am retras oficial fiufiu pardon giugiu bagă-te tata la drift,DK san ) =)))
Tweety_rzw is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -