Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-03, 12:00   #16
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

tekno: am avut si CMR3 acasa, si l-am jucat in paralel cu CMR2. Tin sa-ti spun ca este total diferit, si cand spun asta, o spun in sensul rau al cuvantului. Din punct de vedere al graficii, este superior CMR-ului 2, dar masinile se misca mizerabil. Eu am un P4 la 1.7 GHz si nu imi frama, nimic. Unii mi-au zis ca ar fi calculatorul slab, dar nu cred.
Oricum, jocul merita jucat, pentru ca te tine in suspans: nu stii in care pom sa te infigi, pentru ca in fata ai mai multe variante
Aaa... si ce mai ofera in plus: it permite sa iesi cu masina mai mult in decor, adica nu te reseteaza.

Sfatul meu: incearca-l, dar cred ca o sa fii mai multumit de CMR 2.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 12:31   #17
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default CMR3

inka nu mi-am rezolvat problema cu driveru.. da daca zici ca ii ami tare CMR 2 nici nu-l schimb... ma duk az la un prieten sa vad cum e...
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 12:34   #18
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Eu ti-am spus parerea mea. Acum... poate tie o sa-ti placa, nu stiu.

PS: inca ceva nasol la CMR 3. Nu se poate juca in retea
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 14:03   #19
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default CMR 3

Bhouaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sux! nu merge in retzea... bleah... kaka nu ami vreau
daca nu ami merge cum ii ami umilesc yo pe prietenii mei din retzea?mai bene raman pe CMR 2
tekno is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 20:19   #20
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Jocuri cu masini marfa actuale ar fi Toca race driver. Speram ca NFS Underground sa spele amarul de la Midnight Club sau cum pana mea se cheama care e dezastru...
__________________
Everything worth doing is not easy.
Meritam sa cunoastem ceea ce ne dorim cu infinita ardoare....
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 21:12   #21
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

cam cand o sa apara NFS underground asta , nu stitzi ?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 00:13   #22
Geo

Stage 5
 
Geo's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 412
Default

Sa incerc sa la iau pe rand
- NFS Underground va apare cam prin septembrie... acum insa nu se stie nimic sigur, intai o sa apara pe PS2, apoi pe PC... poate mai intarzie si ei putin cum a facut nenea Carmack cu DOOM3, sau Blizzard cu seria Warcraft...
- CMR3 este dezastruos fata de CMR2... singurele lui puncte bune sunt grafica, damage-ul masinilor, si secventele animate de la parcul tehnic, sau de la startul intr-o proba. Din nefericire controlul masinii este la pamant, indiferent de viteza pe care o ai masina topaie ca o capra, pe astfalt la 10 km/h pui masina de-a latul imediat, nu conteaza terenul pe care rulezi, oricum nu poti merge drept... CMR2 ii da clasa la acest aspect, mie mi s-a parut foarte realist, faci niste derapaje controlate superbe, tipul de teren se simte... pacat, fiindca la ce puncte bune are, daca ar fi pastrat handling-ul din varianta 2, ar fi fost un joc superb.
- Pentru impatimitii de liniute... Va recomand sa jucati cele 3 jocuri ale ValuSoft - Canopy Games legate de acest subiect:
- American HotRod - liniute cu muscle car americane (foarte misto, axat foarte mult pe partea de tuning la motor, masini misto - cum vi se pare un Mustang dus la 880 de cai putere ? )
- Midnight Outlaw - prima varianta si Nitro Edition apoi (cu cateva masini in plus, si cateva gadgeturi gen reluari ale cursei, ceva upgrade-uri in plus). Axat pe partea de tuning exterior, este chiar bengos, pleci cu un jaf de masina nevopsita, cu rugina pe ea, cu jenti de tabla, si apoi adaugi spoilere, eleroane, esapament dublu, faruri de ceata, stopuri transparente, neone sub masina, custom paint, etc... bineinteles si partea de upgrade la motor. Mi s-a parut la fel de bestial ca primul... reda atmosfera curselor perfect... starturi date \"la liber\", cu mainile, tensiune pana la linia de finish (poti sa ratezi startul, sau o schimbare de viteza; poti sa ai o masina care nu are aderenta buna, dar are putere la motor mai mare: te dai cu unu', pleci mai prost la start, dar cand ii dai a 3-a incepi sa te duci ca Cielo-ul lui Sebastian si-l faci).
Nu dau aici link-urile de unde puteti sa le descarcati. Cine le vrea, putem sa vorbim pe privat, sa-i spun adresele sau sa vedem cum i le dau pe cd.
__________________
Drive Safe !
Geo is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 17:22   #23
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default gamez

mishto Outlow Racing ala.....

Amytal, am jucat toca racing driver... era spart shi cine l-o spart nu sho facut rteaba calumea pt ca nu se auzeau sunetele clar.... ii faina povestea lui da' meniu mi se pare foarte sarac....
tekno is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 21:34   #24
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Am pu si eu mana pe Toca full, si vreau sa zic ca e super.
Grafica are, feeling are, senzatia de viteza e acolo. Masini Sunt 46 !. Povestea e simpla dar exista ( e singurul simulator cu asa ceva ). Este realist ... Ce mai face toti banii !
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 21:50   #25
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default ilegal street drag

am io ilegal street drag jocu daca vrei scrie-mi la born4bike@yahoo.com
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 19:32   #26
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default gamez

am jucat insfarshit midnight outlaw... e mishto ideea jocului... grafica e cam \"moale\" acleashi lucru m-a amuzat shi pe mine ca pe Geo... Mashina ruginita dintr-un capat in altu... am jucat cu o supra nemodificata pt prima data shi am scos 17.05 la 1/4 mile

Toca e super realistic jocu;... da' mie tot nu imi place meniul lui EXTREM de sarac...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 04-10-03, 02:43   #27
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default MOISD

hehehe..
am terminat Midnight Outlaw Illegal Street Drag...
pan' la urma mi-a placut joku... am ras bine cand am vazut ca imi decoleaza mashina, cateodata e foarte de greu de controlat
cred ca osa downloadez ala cu hot rod-urile shi osa il termina shi pe ala...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 16-10-03, 21:56   #28
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

Cel mai tare joc cu masini pe care l-am jucat a fost si va ramane Collin McRae 2 !
Dar ca realism cel mai mult mi sa parut mai aproape de realitate ViperRacing !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-03, 11:09   #29
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

incercati burnaut sau asa ceva o sa va placa mai ales inpatimitilor de\"NOS\"si mai e nascar tunder belea!
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 18-10-03, 20:29   #30
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

Viper Racing il am
e fainutz jocu... da nu il intrece pe toca race driver.... cred ca ala a fost cel mai realistic pe care l-am jucat.

CMR2.... cel mai jucat jok la mine pe PC

PS
burnout? sau burnaut? sa shtiu ce sa caut....
tekno is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -