Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-08, 18:33   #1966
andrei_ctin

Stage 2
 
andrei_ctin's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 53
Default Re: Live for Speed

Imi aduc aminte de tineretile mele cand jucam cu tastatura(no help) si ne alergam pe blgp Prima oara incepusem cu drift'u si dupa aceea grip ! Ce misto era inainte .. cel mai bun timp scos cu tastatura a fost de 1.23.45,55 .Incepuem sa joc cu mouse'u si am schimbat pe mouse setat ca volan incepusem sa ma obisnuiesc scoteam timp cat mai bun de la grip dar dintr-o data am dat-o pe drift si cu asta am ramas.-Razvan mai tzii minte ce iesea pe blgp ?!
__________________
/?\ >DOWNLOAD< /?\ >VIEW< /?\
andrei_ctin is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 21:22   #1967
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Live for Speed

eu cand am inceput sa joc lfs jucam numai ca sa fac cerculete cu xrt..aveam versiunea aia care era inainte de V..numai stiu care era...nu reuseam deloc sa iau curbe..ma rasuceam...si am jucat de la inceput numai din mouse..inainte sa aflu de jocu asta chiar vroiam ceva care se joaca din mouse..mi se parea mai "cool" vreo cateva saptamani m-am jucat numai in carpark pana am inceput sa ma invat cu masina
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 08:43   #1968
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Live for Speed

Eu am inceput de la 0.5 P, parca, asta prin octombrie 2005. Cu mouse-ul, ca eram invatat de la alt joc, Racer. Inainte de toate am invatat sa controlez masinile, dupa aia am inceput cu driftul, am tinut-o ceva asa, cand a aparut domnu Razvan si m-a racolat in haita lui de raceri . Ce vremuri ...

Pentru batranii de pe atunci ... : http://lfsromania.3xforum.ro/
__________________



LKS is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 14:13   #1969
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Live for Speed

Ce mai vremuri, intradevar, bai dar nenorocit rau baiatu asta Razvan :P .

Oricum, a fost super, si chiar m-am/ne-am distrat cu totii pe vremurile bune, tin minte ca 4-5 nebuni, au alergat 2 ore, in ajunul anului nou pe blackwood. Prima cursa cand LKS, era chiar in curu meu, si orice incercam sa fac, nu puteam scapa de el... pana cand saracu a bagat masina in zid (nici acum nu inteleg de ce).

Poate cine stie, candva cumva, o sa repetam experienta(mai putin accidentul) tot pe blackwood. sau in realitate daca ne ajuta dumnezeu

Cu bune cu rele, chiar a fost un an super, certuri/argumente/injuraturi, tot farmecul. mai putin doi doi unu :P

Pacat insa ca a inceput sa se cam duca febra LFS-ului, greii, acestui joc, s-au dus, pentru lucruri mai bune, si altii care numai au timp, de acest joc/simulator, dar din cate am observat, vin alti 'tinerei' care tin flacara aprinsa.

Si pentru ca tot veni vorba, am sa atasez ceva cu totul special pentru mine... facut acum mult timp, cand echipa prodrive implinea 6 luni... este o pagina de revista facuta pentru celebra revist Vtuning care trebuia sa apara, dar nu a fost sa fie. Asa ca eu o sa o urc aici sa o vedeti si voi, istoria echipei prodrive, probabil cea mai buna echipa de LFS din Romania.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	prodriverevista copy.jpg
Views:	109
Size:	4.66 MB
ID:	518891  
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 16:30   #1970
Opportunity

Stage 5
 
Opportunity's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Moderators]
[SKODA]
[FOTO]
[Opel]
Default Re: Live for Speed

Las' ca ne'am impacat noi..
Opportunity is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 16:40   #1971
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Opportunity View Post
Las' ca ne'am impacat noi..
wrong.. nu inca, mai ai o "datorie", la anumite persoane.
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 16:44   #1972
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Si pentru ca tot veni vorba, am sa atasez ceva cu totul special pentru mine... facut acum mult timp, cand echipa prodrive implinea 6 luni... este o pagina de revista facuta pentru celebra revist Vtuning care trebuia sa apara, dar nu a fost sa fie. Asa ca eu o sa o urc aici sa o vedeti si voi, istoria echipei prodrive, probabil cea mai buna echipa de LFS din Romania.
Ce vremuri...
Ceva un event dupa Paste nu merge ?
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 17:24   #1973
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Live for Speed

Acea pagina de revista loveste cateva coarde sensibile
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 18:40   #1974
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
probabil cea mai buna echipa de LFS din Romania.
asa ziceai si de carlsberg

Fara dar si poate, chiar sunteti cea mai buna echipa din ro

eu nu imi povestesc inceputurile in lfs...
doar la o revista, de acum mult timp, nu mai stiu cand, am primit un cd cu lfs...si m'am jucat cam 2 ore, dupa aia am sters sictirit jocul, neavand suport pentru keyboard (pe atunci utiliza doar mouse). dupa ceva timp, am dat din greseala de pagina jocului, am download'at demo'ul si l'am jucat, online prima oara, acel buton pe care scria asa frumos "multiplayer" m'a intrigat si a trebuit sa il apas... prin noroc, pe acel server l'am intalnit pe stf, cu care inca mai joc, ocazional, un multiplayer bun...la ceva timp am luat si licenta s2, demo nefiind de ajuns. la mai mare
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 22:51   #1975
WRT-SHARK

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 721
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by stefanb View Post
wrong.. nu inca, mai ai o "datorie", la anumite persoane.
Cine pe care baga sub masa?
WRT-SHARK is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 23:23   #1976
WRT-SHARK

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 721
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Ce mai vremuri, intradevar, bai dar nenorocit rau baiatu asta Razvan :P .

cand LKS, era chiar in curu meu, si orice incercam sa fac, nu puteam scapa de el... (nici acum nu inteleg de ce).

Poate cine stie, candva cumva, o sa repetam experienta daca ne ajuta dumnezeu
Am inteles ca acum ai o prietena stabila si ai trecut de la dacia la bmw, ma bucur ca ai putut rezolva aceste probleme si esti pe drumul cel bun
WRT-SHARK is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 23:54   #1977
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Live for Speed

ah..am uitat sa zic...daca tot suntem la momente melodramatice...
toti reisarii pe care i'am cunoscut in lfs, romani, sunt cei mai tari si mai caterinca oameni dintre toti (in sensul bun al cuvantului). stf, oxide, prodrive, ovb (daca mai se numeste asa si nu au fost toti asimilati in prodrive) viper, si restul
de ceva timp tot se promite o iesire la suc...se mai iese? tocmai au dat ploile dar om gasi noi un loc de gratarel si iarba (?!?!?) verde (lui stf ii place uscata :-$ )
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 23:59   #1978
WRT-SHARK

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 721
Default Re: Live for Speed

Daaaaa........ asa se lauda ca uscata si parfumataaa.......dar fum nu a iesit decit din gratar la majoritatea intilnirilor care au fost.Pacat ca nu au fost mediatizate pt a ne stringe mai multi cu acele ocazii.Deci daca cineva poate organiza o astfel de intrunire cu siguranta ca ar fi una de succes.
WRT-SHARK is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 01:00   #1979
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Trickz View Post
[...]

Quote:
Originally Posted by WRT-SHARK View Post
Daaaaa........ asa se lauda ca uscata si parfumataaa.......dar fum nu a iesit decit din gratar la majoritatea intilnirilor care au fost.Pacat ca nu au fost mediatizate pt a ne stringe mai multi cu acele ocazii.Deci daca cineva poate organiza o astfel de intrunire cu siguranta ca ar fi una de succes.
Daa, dar vine caldura(si sesiunea.. si LICENTA ), acum mai lejer cu iesitu`, nici n`a rasarit bine, dar dupa, voi putea iesi la iarba verde (si uscata) oriunde, oricand.. va fi fum, din gratar din cauciucuri din [...].(poti fi sigur)
.. inca putin..
__________________
Forums are to help, inform and share ideas. Not to satisfy problems with egos.
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 04:34   #1980
andrei_ctin

Stage 2
 
andrei_ctin's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 53
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Ce mai vremuri, intradevar, bai dar nenorocit rau baiatu asta Razvan :P .

Oricum, a fost super, si chiar m-am/ne-am distrat cu totii pe vremurile bune, tin minte ca 4-5 nebuni, au alergat 2 ore, in ajunul anului nou pe blackwood. Prima cursa cand LKS, era chiar in curu meu, si orice incercam sa fac, nu puteam scapa de el... pana cand saracu a bagat masina in zid (nici acum nu inteleg de ce).

Poate cine stie, candva cumva, o sa repetam experienta(mai putin accidentul) tot pe blackwood. sau in realitate daca ne ajuta dumnezeu

Cu bune cu rele, chiar a fost un an super, certuri/argumente/injuraturi, tot farmecul. mai putin doi doi unu :P

Pacat insa ca a inceput sa se cam duca febra LFS-ului, greii, acestui joc, s-au dus, pentru lucruri mai bune, si altii care numai au timp, de acest joc/simulator, dar din cate am observat, vin alti 'tinerei' care tin flacara aprinsa.

Si pentru ca tot veni vorba, am sa atasez ceva cu totul special pentru mine... facut acum mult timp, cand echipa prodrive implinea 6 luni... este o pagina de revista facuta pentru celebra revist Vtuning care trebuia sa apara, dar nu a fost sa fie. Asa ca eu o sa o urc aici sa o vedeti si voi, istoria echipei prodrive, probabil cea mai buna echipa de LFS din Romania.
Mai tii minte ?! si tot degeaba o facusem )
andrei_ctin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -