Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-12, 13:12   #1
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Post LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Dragii mei colegi si prienteni care jucati lfs
Am luat hotararea impreauna cu Seral si ne-am hotarat sa facem acest concurs RRT(Romania Racing Tournament)care va fi Campionatul National de Raliuri(virtual)
Asadar prima etapa a acestui concurs va fi pe data de 4 Aprilie i

Regulament General

- Pentru a face parte din acest campionat, sunteti rugati sa va inscrieti, postand in acest thread, numele dvs si licenta dvs(daca e cazul).
- Un numar de participare va fi repartizat mai tarziu.
- Masina pentru fiecare cursa nu este fixa, iar pentru fiecare cursa aveti de ales dintre masinile disponibile pentru cursa respectiva. In fond masina cu care va calificati in etapa respectiva, va fi masina cu care veti concura in acea etapa. Nu veti putea schimba masina dupa ce v-ati calificat cu ea.
- Punctajul se va acorda in urmatorul fel:*

1. 10pct
2. 8pct
3. 6pct
4. 5pct
5. 4pct
6. 3pct
7. 2pct
8. 1pct
9. 1pct
10.1pct

- Cei care au avut disconnect (semnalat de catre LFS ca Driver XXX Lost connection) vor primi 1 punct.
- Cei care au DNF(did not finish) vor primi 1 punct
- Cei care au DNSH ( Did not show for heat) vor primi 0 puncte.

- Vremea si vantul pentru fiecare etapa vor fi anuntate cu o ora inaintea cursei, (adica inaintea calificarilor).
- Cursele vor incepe la ora stabilita , iar calificarile cu 1 ora inainte si vor dura 35 de minute pauza va fi de 25 de minute.
- Etapele vor dura 1 ora, fara un numar predefinit de ture, cand masina leader trece linia de sosire dupa terminarea orei, cursa va lua sfarsit.

- Numele de participare va fi in felul urmator: (numar participare) - (numele participantului) ex: 14 G.Cristy

- Serverul pentru curse si antrenament va fi: Lislon Open Race
Ip: 89.112.3.207 Port:5599

Regulamentul Cursei
- Unele curse vor cuprinde mai multe masini cu diferente mai mari,mai mici acestea vor fi egalizate prin restricti(Obligatori).Cei care nu vor avea restricti intr-o cursa in care este obligatoriu nu vor mai putea participa la urm 5 etape din campionat
- Cursele vor avea durata de 1 ora, aceasta se va termina cand pilotul leader trece linia de sosire, dupa terminarea orei.
- Cursele incep la ora bine stablilita si anuntata cu cel putin 48 ore inaintea cursei
- Pit stop nu va fi obligatoriu, dar vor fi anumite etape care vor necesita un pitstop.
- Cursele vor fi supravegheate de cel putin un Marshali, care va asigura ca totul sa mearga lin.
- Atat in calificari cat si in cursa, nu aveti voie sa faceti CHAT, (chat implica trimiterea oricarui mesaj fie ca este* *sau un text mai lung) se va anunta atunci cand chatul este permis (spre exemplu, in pauza dintre calificari si cursa). Daca un pilot face chat cand acesta nu este permis va fi penalizat cu un DT (Drive through penalty), va nevoit sa intre la boxe si sa efectueze drivethrough penalty.
- Se cere sa aveti o conduita calma, si respectoasa pe pista. Marshalii vor acorda penalizari, atat DT cat si SG (stop and go penalty), cum va fi necesar.
- Startul se va da normal, din grid-ul in care v-ati calificat si cu safety car-ul uneori.
- In caz ca va deconectati de la server in timpul cursei, cursa s-a terminat pentru dvs. Ne pare rau, nu putem preveni problemele internetului.
- Parola serverului pentru cursa va fi afisata aici, dupa ce se incepe cursa aceasta parola se va schimba... pentru a preveni deranjul pe server.
- In cazul in care masina dvs a fost grav avariata si marshalii constata ca nu mai puteti continua cursa, o sa fiti rugati sa abandonati, apasand Shift + S. Daca puteti sa ajungeti la boxe sa reparati masina atunci nu se pune problema celor spuse mai sus.
- Daca v-ati dat peste cap, sunteti rugat instant sa apasati Shift + S, pentru a evita alte coliziuni cu alte masini.
- Respectati toate steagurile de avertizare, inclusiv Blue flag. Blue flag va avertizeaza ca o masina care este cu un tur in fata dvs se apropie de dvs, obligatia dvs este sa incercati sa lasati masina rapida sa treaca fara a va periclita nici cursa dvs si nici cursa lui.
- Fiecare jucator va avea scris intr-un fisier toata acidentele pe care le-a avut si gravitatea accestora care se va nota de la 1-10,10 insemnand o gravitate mare si se va da doar daca masina respectivului va lovi alte masini sau daca accesta nu da Shift + S si incearca sa loveasca alte masini.
- Daca un jucator va avea trei note de 10 acesta va primi ban pe server si ii se va interzice sa mai participe la urmatoarele 5 etape.
- Daca ati fost lovit de cineva NU folositi chatul si sunteti rugat sa dati Shift+S sau veti primi ban pana la terminarea etapei respective
-Startul va fi dat o singura data.
IMPORTANT!!!
Daca aveti un protest, daca aveti impresia ca ati fost neindreptatiti, sau ca nu sa acordat penalizarea asa cum trebuie, cui trebuia. La sfarsitul cursei, postati pe acest thread, turul in care s-a produs incidentul, cu cine s-a produs incidentul si viziunea dvs asupra incidentului. Marshalii vor analiza replay-urile si vor acorda penalizarea in baza analizarii incidentului din mai multe unghiuri.


Premiu pentru locul 1 vor fi:O invitatie pe FileList,1000000$ pe serverul 5559 si admin pe serverul 5599(Acesta putand fi destituit in cazul abuzului)

Daca aveti alte intrebari va rog sa le adresati aici.
Voi reveni cu mai multe informati despre prima cursa.Multumesc
__________________
RRT:Campionatul national de raliuri virtuale(LFS) aici.

Last edited by DrifterBoy; 06-03-12 at 13:16.
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 21:52   #2
MilTen

Stage 5
 
MilTen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

MilTen is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 21:53   #3
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by MilTen View Post
Sper ca imi dai voie sa mai adug cateva detali despre cursa.
Prima etapa se va tine pe City Long.Aceasta se va tine pe data de 4 Aprilie.
Masinile admise pt aceasta etapa sunt:XRG,XFG
Cursa va dura 1 ora.
Tin sa anunt ca toate etapele se vor tine doar in vacante.Primele 2 etape se vor tine in vacanta de Paste
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:17   #4
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Poze din timpul campionatului se vor găsi pe site:

JDM AllStars

Poze de calitate la rezoluție de 1280x1024 [HQ]

(Fac și mai multe poze personale la cerere pe PM)

Last edited by DrifterGT; 06-03-12 at 22:23.
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:31   #5
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Poze din timpul campionatului se vor găsi pe site:

JDM AllStars

Poze de calitate la rezoluție de 1280x1024 [HQ]

(Fac și mai multe poze personale la cerere pe PM)
nu poti face un alt site doar pt pozele de la acest campionat?
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:33   #6
240sx

Stage 4
 
240sx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 210
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

1. MEINOMAI / numar 69
240sx is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:35   #7
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Este făcut "topic" special pentru campionat. Nu e problemă că pot pune până la 2500 poze în el.

Aici, adaug poze cum începem (dacă vreți și de la antrenamentele pentru campionat).

Last edited by DrifterGT; 06-03-12 at 22:39.
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:37   #8
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Post Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by 240sx View Post
1. MEINOMAI / numar 69
Luati ca exemplu asta: 05 FD-Micutu
Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu

Dar tin sa anunt ca pana la prima etapa vor aparea diferite modificari in regulament si multe alte modificari asa ca va rog sa citit fiecare post de pe acest thread.Pt a fi la curent cu tot.Si inainte de a te inscrie citeste cel putin 1 data tot ce a fost scris inainte
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 22:38   #9
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Este făcut "topic" special pentru ele. Nu e problemă că pot pune până la 2500 poze în acel "topic.

Aici, adaug poze cum începem (dacă vreți și de la antrenamentele pentru campionat).
Ok si bravo imi place de tn ca te implici.
EDIT:Anonim va sta spectator pt bunul mers al cursei va mai avea 1,2 ajutoare dar inca nu au fost alese,mai este timp..

Last edited by DrifterBoy; 06-03-12 at 22:47.
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 13:53   #10
MilTen

Stage 5
 
MilTen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu
3. 07/ RM•SeraL
MilTen is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 14:44   #11
..::AnDy007::..

Stage 5
 
..::AnDy007::..'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 794
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu
3. 07/ RM•SeraL
4. 17/FD-Andy

-4 aprilie nu e vacanta...si as vrea sa stiu si eu ora-
//ba da este scoala.eu stiu ca prima saptamana din aprilie este cu activitati extrascolare.si se pune absenta daca nu vii...nemotivabila
a,da inca ceva...cate ture vor fi?
__________________


Last edited by ..::AnDy007::..; 07-03-12 at 14:56.
..::AnDy007::.. is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 14:47   #12
MilTen

Stage 5
 
MilTen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu
3. 07/ RM•SeraL
4. 17/FD-Andy
5. 24/ RMjr•Catalin
MilTen is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 14:49   #13
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by ..::AnDy007::.. View Post
Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu
3. 07/ RM•SeraL
4. 17/FD-Andy

-4 aprilie nu e vacanta...si as vrea sa stiu si eu ora-
Vacanta incepe din 2 Aprilie,deci pe 4 Aprilie vom fi deja in vacanta si chiar daca inca ar fi scoala in ultimile 2-3 zile nu se mai face nimic.Ora va fi anuntata cu putine zile inainte de etapa.Sper ca team lamurit
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 19:41   #14
Sprayz0r

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 10
Default Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

6. 16 / Darius

Multumesc
Sprayz0r is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 21:28   #15
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: LFS-RRT(Romania Racing Tournament)

Quote:
Originally Posted by ..::AnDy007::.. View Post
Deci:1. 69 / MEINOMAI
2. 05 / FD-Micutu
3. 07/ RM•SeraL
4. 17/FD-Andy

-4 aprilie nu e vacanta...si as vrea sa stiu si eu ora-
//ba da este scoala.eu stiu ca prima saptamana din aprilie este cu activitati extrascolare.si se pune absenta daca nu vii...nemotivabila
a,da inca ceva...cate ture vor fi?
Concursul nu va fi pe lapuri ci pe timp.Timp de 1 ora ......
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -