Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-10, 00:14   #1651
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by narcotycul View Post
Multumesc baieti pentru sfaturi , maine cand o sa ajung acasa o sa pun in aplicare ce am citit pe aici.

Si apropo de asta, astazi facandu-mi curat prin birou ce credeti ca am gasit? Am gasit cd-ul cu street legal racing original, pe care il am de ceva ani buni. Venise intr-o zii un coleg de liceu la mine acasa foarte bucuros cu acest joc (mandru ca este un joc nou si mai ales original) iar cand l-am instalat pe vechiul calculator si imi sacada foarte tare (chiar si pe low), mi se parea o porcarie de joc. Fiind dezamagit de joc acel coleg care venise cu el la mine nici n-a mai vrut sa-l ia acasa si mi la lasat mie. Nu prea ma puteam juca prin oras, dar imi placea sa tunez "evagenu" si "dunhenu" mai ales la motor. Cand mi-am loat calculatorul cel nou, SLR-ul a fost printre primele jocuri pe care le-am instalat dupa Mafia. Eram foarte nerabdator sa vad ce poate jocul la detalii maxime. Obisnuit cu modurile de la Mafia si masinile pe care le bagasem in joc, am inceput sa cotrobai pe net si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca si jocul asta se poate moda. Si atunci v-am gasit pe voi
cool story....eu joc cam de 3 ani slrr, inainte jucam acasa singur de nebun da cand am dat de gom am zis ca sunt in rai
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:18   #1652
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

o intrebare pentru marius daca nu este prea stupida ca sa raspunda
texturile acelea nu sunt nicaieri am re RE Re exportat masina si texturile si nimic tot asta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitledv.JPG
Views:	189
Size:	173.3 KB
ID:	1567799  
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:20   #1653
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
o intrebare pentru marius daca nu este prea stupida ca sa raspunda
texturile acelea nu sunt nicaieri am re RE Re exportat masina si texturile si nimic tot asta
tu exportezi cu z-mod a ?
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:21   #1654
narcotycul

Stage 3
 
narcotycul's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 115
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
o intrebare pentru marius daca nu este prea stupida ca sa raspunda
texturile acelea nu sunt nicaieri am re RE Re exportat masina si texturile si nimic tot asta
La voi in Rosiori e 3:00 ceasu ma? Aveti propriul fus orar?
narcotycul is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:21   #1655
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

hai fa misto acum
ma ajuti sau faci misto?
nu apare fusu orar la mine si este un detaliu nesemnificativ
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:23   #1656
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by narcotycul View Post
La voi in Rosiori e 3:00 ceasu ma? Aveti propriul fus orar?
PWNED


@CRazzy_K1d-nu inteleg intrebarea, explica mai concret....avea dreptate andu cand a zis ca te bate limba romana
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:24   #1657
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by Maryus_x90 View Post
PWNED


@CRazzy_K1d-nu inteleg intrebarea, explica mai concret....avea dreptate andu cand a zis ca te bate limba romana
da ma bine lasa sa ma bata :-j
imi lipsesc niste texturi si nu sunt in txd adica cele de la faruri placuta si nu mai stiu ce
narcoticule daca te referai la calculator este de vina bateria daca sti de care vorbesc
__________________
semnatura prea mare

Last edited by CraZzy_K1D; 14-07-10 at 00:27.
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:31   #1658
narcotycul

Stage 3
 
narcotycul's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 115
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
da ma bine lasa sa ma bata :-j
imi lipsesc niste texturi si nu sunt in txd adica cele de la faruri placuta si nu mai stiu ce
narcoticule daca te referai la calculator este de vina bateria daca sti de care vorbesc
Cand demontam calculatoare tu spuneai: "Uite mama trec soldatii".

Revenind la problema ta, tu de fapt ce incerci sa faci? Explici mai intai ce vrei sa faci si dupa aia putem sa te ajutam (daca putem).
narcotycul is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:34   #1659
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by narcotycul View Post
Cand demontam calculatoare tu spuneai: "Uite mama trec soldatii".

Revenind la problema ta, tu de fapt ce incerci sa faci? Explici mai intai ce vrei sa faci si dupa aia putem sa te ajutam (daca putem).
am importat texturile de la leon in txd workshop si dupa am importat si leonu in zmodeler , cand am importat masina imi zicea ca imi lipsesc texturile alea si nu sunt in vreo unu din txd-urile alea ..masina este din SA si ce fac unde le gasesc sau le fac eu ?
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:38   #1660
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
am importat texturile de la leon in txd workshop si dupa am importat si leonu in zmodeler , cand am importat masina imi zicea ca imi lipsesc texturile alea si nu sunt in vreo unu din txd-urile alea ..masina este din SA si ce fac unde le gasesc sau le fac eu ?
exportezi frumos din zmod iin format .3ds, te duci in 3ds max 5, dai import, il importezi....acum texturile le deschizi cu txd workshop, si dai export all as png files(de preferabil sa le bagi unde va fi masina ta in slrr-in folderul masini\textures) te duci in 3ds max, si incepi prin a textura, particica cu particica, zmod nu va incarca texturile automat, 3ds max nici atat, deci tre sa texturezi singur....asa ca succes, un pont, intai terminat treaba in 3ds max(absolut tot) si abia atunci apucate de exportat(e mai bine ca sa nu te "ratacesti" prin proiect )

Bafta !
__________________
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:39   #1661
narcotycul

Stage 3
 
narcotycul's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 115
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
am importat texturile de la leon in txd workshop si dupa am importat si leonu in zmodeler , cand am importat masina imi zicea ca imi lipsesc texturile alea si nu sunt in vreo unu din txd-urile alea ..masina este din SA si ce fac unde le gasesc sau le fac eu ?
Eu nu inteleg dece te agiti si te chinui sa faci o masina care exista deja pentru jocul asta. Si este facuta chiar foarte bine.

Daca tot te apuci sa faci masini, incearca sa faci o masina care nu este facuta pentru joc... gen o dacie 1310 sau altceva. Dar inainte de asta citeste foarte foarte bine tutorialele de pe net in legatura cu convertirea de masini.
narcotycul is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:42   #1662
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by narcotycul View Post
Eu nu inteleg dece te agiti si te chinui sa faci o masina care exista deja pentru jocul asta. Si este facuta chiar foarte bine.

Daca tot te apuci sa faci masini, incearca sa faci o masina care nu este facuta pentru joc... gen o dacie 1310 sau altceva. Dar inainte de asta citeste foarte foarte bine tutorialele de pe net in legatura cu convertirea de masini.
modelul acela de Leon nu a fost facut
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:43   #1663
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

multumesc mariuse nu este facut leonul ala , este facut cupra
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:45   #1664
Maryus_x90

Stage 5
 
Maryus_x90's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,201
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
multumesc mariuse nu este facut leonul ala , este facut cupra
inca o chestie in care trebuia sa taci daca nu stii Cupra este un model sport propus de firma Seat, ce trebuia sa zici este ca : doar seat leon cupra 2000 e facut pt slrr , asta din 2007 nu e facut :P cupra exista pentru toate modelele
Maryus_x90 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 00:47   #1665
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Street Legal Racing - Redline v2

Quote:
Originally Posted by Maryus_x90 View Post
inca o chestie in care trebuia sa taci daca nu stii Cupra este un model sport propus de firma Seat, ce trebuia sa zici este ca : doar seat leon cupra 2000 e facut pt slrr , asta din 2007 nu e facut :P cupra exista pentru toate modelele
cum spui tu dar nu am vazut sa scrie cupra pe asta
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -