Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-07, 00:17   #226
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: NFS: Underground.

Vai nu-mi vine sa cred ca mai sunt oameni care chiar joaca, prostia asta. E un rahat de joc. Credeti ca daca poti sa pui o bara pe masina, un eleron, niste jante.... gata sunteti gata pt strazi?

Se vede incultura.....

Toyo.... te lauzi cu miliarde de puncte la drift..... tin sa te anuntz ca driftu in NFS, NU E REAL..... poate nu ti-ai dat seama inca.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 01:27   #227
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default Re: NFS: Underground.

Poate ca oamenilor le place "prostia asta de joc".....
_Bj_ is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 23:20   #228
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: NFS: Underground.

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Vai nu-mi vine sa cred ca mai sunt oameni care chiar joaca, prostia asta. E un rahat de joc. Credeti ca daca poti sa pui o bara pe masina, un eleron, niste jante.... gata sunteti gata pt strazi?

Se vede incultura.....

Toyo.... te lauzi cu miliarde de puncte la drift..... tin sa te anuntz ca driftu in NFS, NU E REAL..... poate nu ti-ai dat seama inca.
Eu chiar nu vad incultura....
Si....tu acum vrei sa spui ca nu e acelasi lucru driftul real cu cel din NFS....vai....si noi care chiar credeam asta
Oamenii credeau ca daca stiu sa joace gata se pot baga direct pe avioane de 1000+ cai...
Hai te rog explica-ne si lumineaza-ne...cum e treaba in realitate?
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 00:59   #229
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: NFS: Underground.

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Eu chiar nu vad incultura....
Si....tu acum vrei sa spui ca nu e acelasi lucru driftul real cu cel din NFS....vai....si noi care chiar credeam asta
Oamenii credeau ca daca stiu sa joace gata se pot baga direct pe avioane de 1000+ cai...
Hai te rog explica-ne si lumineaza-ne...cum e treaba in realitate?
Nu ma intelege gresit, n-am zis ca daca joci nush ce NFS/LFS sau alte astfel de jocuri, gata poti sa te urci in masina si sa te apuci sa driftezi, sau sa conduci ca schumacher. Poate m-am exprimat gresti, cand am zis incultura... voiam sa mentionez defapt acest trend de a ramane in monoton, de a nu progresa. Vin si va intreb, ce e asa de tare la NFS U? Grafica? N-are cum, sunt jocuri cu mult peste NFSu. Fizica? Aici parerile sunt impartite, poate voua va place un joc in care intri intr-un viraj cu 500km/h si iesi tot cu 500. Mie mi se pare copilaresc.
Ca sa nu mai zic driftu, care.... nu prea poti sa te lauzi cu ceva de genul cand stii foarte bine, ca maine/poimaine vine altu, si face cu mult peste tine. NFSU este un arcade. Poate unora chiar le place. Eu mi-am exprimat opinia referitoare la acest joc.
Ti-as recomanda sa incerci LFS, si apoi vom discuta in legatura cu opinia ta fata de NFS.

link: www.liveforspeed.net
Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 12:42   #230
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: NFS: Underground.

Am incercat si LFS....nu-i asta problema...de fapt...eu nici nfsu nu m-am mai jucat de vreun an sau doi...dar desi LFS-ul e mai realist tot nu se compara cu realitatea. Poti sa ai si cel mai bun volan...si cel mai bun pc...si tot nu te invata cum trebuie.
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 13:01   #231
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: NFS: Underground.

N-am zis ca te invata cum trebuie.... dar... jucand LFS poti avea o alta conceptie asupra motorsport-ului in general. Din NFS nu castigi nimic decat timp pierdut. In LFS iti poti creea o idee, ce si cum trebuie facut, intr-o situatie.
LFS nu este intr-u totul realistic, dar asta pentru ca simulatorul este inca BETA. Pana la S3, mai e cale lunga.
Raz6633 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -