Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-09, 20:34   #16
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Need for Speed: Shift

Da...de aceeasi parere sunt si eu BigDaddy.....cred ca in ultimii ani ce a atras gamerii pasionati de simulatoarele auto la NFS a fost seria Underground, pentru ca ideea cu tuningul a prins la toti si prinde in continuare......este o chestie sa poti sa iti faci o masina pe gustul si ideea ta macar virtual daca in "real-life" nu ti-o permiti....d'asta a si avut si are priza la public seria Underground-ului....un plus la acest joc as da pentru grafica si pentru faptul ca poti conduce din cockpit....un minus.....probabil imensitatea resurselor pe care le va cere acest joc si lipsa tuningului si a curselor prin oras.....
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 21:23   #17
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post CUM SA NU ITI FACI MASINA ?

-jante cu caucioace 350 eur

-folii 30 eur

-praguri spoilere si stopuri + kit xenon 350 eur


un calculator performant cu lcd si sunet 1000 eur! deci ce e mai ieftin?

deci... NFS scoate un nou joc... ca si precedentele... au nimerit shit... scuze shift =))


utilizator frecvent de GRID si toca3
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 22:41   #18
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Da...de aceeasi parere sunt si eu BigDaddy.....cred ca in ultimii ani ce a atras gamerii pasionati de simulatoarele auto la NFS a fost seria Underground, pentru ca ideea cu tuningul a prins la toti si prinde in continuare......este o chestie sa poti sa iti faci o masina pe gustul si ideea ta macar virtual daca in "real-life" nu ti-o permiti....d'asta a si avut si are priza la public seria Underground-ului....un plus la acest joc as da pentru grafica si pentru faptul ca poti conduce din cockpit....un minus.....probabil imensitatea resurselor pe care le va cere acest joc si lipsa tuningului si a curselor prin oras.....
Daca erai atent la video , iti dadeai seama ca nenea ala a zis ca o sa fie tuinig ... o sa poti sa iti faci masina custom cum doresti ... nici mie nu imi convine ca nu maiare oras , si ca cere prea mult ....

Ps : Lumea a lucat nfs pentru ca are tuning , si pentru ca undele din ele sunt chiar distractive (cum e MW..) ... mie la pro street mi-a placut cel mai mult ca arata in cai putere ... cand tunam zicea acolo 500 de cai ...
__________________
Niciodata Infrant, Niciodata Plangand, Mereu Optimist, Todeauna Stelist !!!
62 Ne Vrem Clubul Inapoi !!!

http://www.fcsteaua.ro/index/section...s/article/6640
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 20:59   #19
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by Dannyromdan View Post
Daca erai atent la video , iti dadeai seama ca nenea ala a zis ca o sa fie tuinig ... o sa poti sa iti faci masina custom cum doresti ... nici mie nu imi convine ca nu maiare oras , si ca cere prea mult ....

Ps : Lumea a lucat nfs pentru ca are tuning , si pentru ca undele din ele sunt chiar distractive (cum e MW..) ... mie la pro street mi-a placut cel mai mult ca arata in cai putere ... cand tunam zicea acolo 500 de cai ...

tu recitesti postul inainte de a-l pune pe forum?

si ce anume e distractiv? ca te sui cu "masina" de 500 cp pe pereti (ca spideman) si n-ai nik? wow supertare frate! tu si ala cu 263 km/h la plimbare in oras.
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 21:46   #20
virusel

Stage 5
 
virusel's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 295
Default Re: Need for Speed: Shift

Nu ştiu cāţi dintre voi ştiu că odată cu acest joc se va lansa şi NFS World Online , singurul NFS GRATIS care va putea fi jucat doar online
__________________
virusel is offline   Reply With Quote
Old 14-03-09, 09:25   #21
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post

tu recitesti postul inainte de a-l pune pe forum?

si ce anume e distractiv? ca te sui cu "masina" de 500 cp pe pereti (ca spideman) si n-ai nik? wow supertare frate! tu si ala cu 263 km/h la plimbare in oras.

Io zic ca era tare distractiv la MW sa te alerge politia la 300 la ora .... nu stiu unde vezi tu distractia la un simulator , sa iit faci nervi ca la fiecare curba pierzi timp si alea alea ... si in plus , tuningu face toti bani , cand tunezi un Lamborghini si il faci sa bage 400 ... chiar daca nu o fi real ...
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Old 14-03-09, 21:56   #22
Oxide

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,173
Member of:
[Moderators]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by Dannyromdan View Post
nu stiu unde vezi tu distractia la un simulator , sa iit faci nervi ca la fiecare curba pierzi timp si alea alea ...
Nici eu nu vad ce e distractiv in a juca un arcade tampit.
Oxide is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 09:36   #23
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Sunt mai distractive arcadurile , decat simulatoarele care te enerveaza ca nu poti sa iei o curba perfect sau nu stiu ce rahaturi .... ... daca as avea volan , alta ar fi treaba .... sper ca nfs shift sa fie ca pro street la tuning , si ca forza motorsport la arcade/simulator ... ala e intre si intre
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 19:42   #24
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Thumbs down Re: Need for Speed: Shift

un volan nu te face sa mergi mai bine la simulatoare
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 19:31   #25
Jass95

Stage 2
 
Jass95's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 53
Default Re: Need for Speed: Shift

Sunt sigur ca o sa fie naspa jocul... NFSu isi pierde tot farmecul.... Tot underground 1 si 2 Rullz
Jass95 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 20:34   #26
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
un volan nu te face sa mergi mai bine la simulatoare
Nu mergi mai bine , da io zic ca e mult mai distractiv sa te joci un simulator cu volanu ... si e mult mai distractiv sa joci un simulator cu volanu decat un arcade ... la tastatura treaba sta invers

PS : Nu stiu ce tot ridicati in slavi undergroundurile ... ca nu e nimica de capu lor ...cel mai nasol e ca are numai masini slabe , nu are politie ... daia e MW cel mai frumos si distractiv nfs din toate timpurile ...
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 14:46   #27
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Need for Speed: Shift

Today the official releasedate of Need for Speed Shift has been announced! The game will hit stores in Europe on September 17 and North America on September 22, 2009.

The earlier releasedate in Europe is unusual, but the reason could be that Need for Speed Shift is being developed by the Slightly Mad Studios in London, UK. The last Need for Speed games have been developed by EA Black Box, who had their office in Vancouver.

Need for Speed Shift is going to be released on PC, Playstation 3, Xbox 360 and PSP. The PSP version is being developed by EA's Bright Light studio.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 15:52   #28
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Boy_wonder,pune si asta https://www.youtube.com/watch?v=H8OD1...eature=related ..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 16:43   #29
UinoS

Stage 1
 
UinoS's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 10
Default Re: Need for Speed: Shift

da..cum zicea cineva..inaitea mea..e GRID cu tuning..cel putin asa pare..dar daca o sa aiba si controlul din grid...dar sa fie mai usor de jucat din taste o sa fie smecher cred...da oricum,daca nici asta n-o sa fie misto si o sa fie doar grafica de el multi se vor lasa de NFS probabil..eu unul nu am mai jucat nfs mai mutl de juma de ora de la nfs most wanted...restu sunt apa de ploaie..si undergroudn2 era cel mai tare..ar trebui sa faca o varianta noua ...cu grafica smechera...si politie...
UinoS is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 20:46   #30
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by UinoS View Post
da..cum zicea cineva..inaitea mea..e GRID cu tuning..cel putin asa pare..dar daca o sa aiba si controlul din grid...dar sa fie mai usor de jucat din taste o sa fie smecher cred...da oricum,daca nici asta n-o sa fie misto si o sa fie doar grafica de el multi se vor lasa de NFS probabil..eu unul nu am mai jucat nfs mai mutl de juma de ora de la nfs most wanted...restu sunt apa de ploaie..si undergroudn2 era cel mai tare..ar trebui sa faca o varianta noua ...cu grafica smechera...si politie...
Pai da undercoveru nu a fost la fel ca most wanted si underground 2 ?? Cu free room si tuning si alte chesti ... ce nu ti-a placut la el ?
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -